info@orienteering.ie

Results

Curragh Wood

11.02.2018

Cork Brass Monkey Winter League / Family Day / No. 7

Brown Blue Green Red Orange Yellow

Brown 17 controls

Name Class Club Time
1 Jens Waechter M21 Cork 50:10
2 Donal Murphy M40 BOC/Watergrasshill 55:58
3 Zac O'Sullivan-Hourihan M18 BOC?Ballycotton 56:07
4 John O'Donovan M50 Cork 63:24
5 Pat O'Donovan M50 BOC/Shanballymore 64:45
6 Simon Forrest M21 BOC/Midleton 66:27
7 Eoin O'Brien M21 Defence Forces 67:51
8 Tony Cotter M50 BOC/Ballincollig 69:42
9 Eric O'Connor M21 BOC/Friar's Walk 72:09
10 Mark Lumley M50 BOC/Ballinlough 79:17
11 Paul O'Sullivan-Hourihan M50 BOC/Ballycotton 80:10
12 Shane Murphy M40 BOC/Douglas 97:37
13 Mark O'Sullivan x 2 M21 189:47
13 Natasha Lahart W21 Monkstown 189:47

Blue 14 controls

Name Class Club Time
1 Darragh Hoare M16 BOC/Carrigtwohill 61:41
2 Ken O'Neill M40 BOC/Blackrock 81:50
3 Sean Cotter M70 BOC/Bishopstown 83:23
Martin Jakobsson M21 BOC/Tivoli DNF

Green 12 controls

Name Class Club Time
1 Tom Fleming M50 BOC/Newcastlewest 60:30
2 Caroline Murray W40 BOC/Carrigtwohill 62:48
3 Aoife O'Sullivan W16 BOC/Clonakilty 68:07
4 Kim Hind M50 BOC/Whitegate 78:20
5 Elizabeth Jacobsson W21 BOC/Tivoli 79:21
6 Gerard Forrest M21 81:01
Sinead Wall W21 BOC/Whitegate DNF
Josh Hoare M12 BOC/Carrigtwohill DNF
Sarah Hoare W14 BOC/Carrigtwohill DNF
Michael Duggan M60 BOC/Ballincollig DNF

Red 10 controls

Name Class Club Time
1 Yosuf Hallahan M10 BOC/Cloyne 63:07
2 Frankie Walsh M12 Cloyne 63:20
3 Petranka Pacheva W40 BOC/Cork City 70:23
4 Ciara Mahoney W10 Carrigtwohill 81:00
5 Ashlen Mahoney W40 Carrigtwohill 81:10
5 Allan Mahony M35 BOC/Kilbrittain 81:10
7 Michael Heaney M65 BOC/The Glen 83:55
8 Stephen O'Reilly M21 Frankfield 84:00
9 Liam Marnane M21 Douglas 84:18
10 Fiona O'Driscoll W21 90:27
11 Helen Cadogan W50 BOC/Cobh 189:00
11 Judith Meade W50 BOC/Carrigaline 189:00
John Hallahan M50 BOC/Cloyne DNF

Orange 0 controls

Name Class Club Time
1 Griffin Murray M35 BOC/Midleton 50:44
2 Clodagh O'Sullivan W10 BOC/Clonakilty 53:15
3 Ber O'Sullivan W21 BOC/Clonakilty 53:30
4 Cathy Kennedy W21 Waterford City 58:33
5 James Law M10 Midleton 71:50
5 Nora Switzer W10   71:50
7 Wesley Law M45 Midleton 71:55
8 Mary Tyner W21 BOC/Upper Glanmire 77:50
8 Sarah Tyner W20 BOC/Upper Glanmire 77:50
10 E Murnane Douglas 103:20
11 Angela Keoghane W21 Douglas 105:20
3 families   DNF

Yellow 0 controls

Name Class Club Time
1 Thomas Kelleher M12 Aherla 38:50
2 Paul Kelleher M21 Aherla 38:55
3 Hazel Tyner W18 BOC/Upper Glanmire 54:35
3 Jenneke Hoefs W16 Glanmire 54:35
5 Michal Serdeczny M10 Carrigtwohill 58:10
6 Roma Kukuc W35 Carrigtwohill 58:11
7 Lia Murray W10 BOC/Midleton 64:00
8 Griffin Murray M35 BOC/Midleton 65:00
Orienteering in Ireland
Orienteering Ireland, Irish Sport HQ, Blanchardstown
D15 DY62, Ireland