info@orienteering.ie

Results

Tymon Park

27.09.2017

Leinster Schools League (Primary) / No. 1

5th Class Boys 6th Class Girls 6th Class Boys 5th Class Girls

5th Class Boys 2.600km 14 controls

Name Class Club Time
1 Daragh Young 5th Class Boys Fingal OC 21:13
2 Louis Martin & James McCormack 5th Class Boys St. Fintan's NS Sutton 23:24
3 Christian Bowe & Matthew Daly 5th Class Boys St. Annes NS Shankill 24:58
4 Luke Byrne & Chris Kissanthomas 5th Class Boys St. Annes NS Shankill 27:15
5 Aaron Cleary, Ben Lee & Vincent Kealy 5th Class Boys St. Annes NS Shankill 29:20
6 Charlie Brady & Tommy Salaverria 5th Class Boys St. Annes NS Shankill 31:03
7 Declan O'Connor 5th Class Boys Skryne NS 35:59
8 Jake Leonard & Joshua MacHale 5th Class Boys St. Annes NS Shankill 36:27
9 Jamie Everard 5th Class Boys Skryne NS 37:00
10 Sonni Ogoo Logan and Freddie Robinson 5th Class Boys Rathfarnham Parish NS 37:54
11 Oisín Carroll & Muiris Mason 5th Class Boys St. Annes NS Shankill 38:04
12 Conal McCann & Jack Sheridan 5th Class Boys St. Annes NS Shankill 39:12
13 Cillian Stronge & Conor Gilmer 5th Class Boys St. Fintan's NS Sutton 39:59
14 Charlie Gahan & Tom Quinn 5th Class Boys St. Fintan's NS Sutton 40:45
15 Daniel McDaid & Christian Kenny Ward 5th Class Boys St. Annes NS Shankill 41:02
16 Cillian Bradley & Nicholas Fallon 5th Class Boys St. Fintan's NS Sutton 41:22
17 Finn-Leigh Harris and Elliot Warnock 5th Class Boys Rathfarnham Parish NS 45:41
18 Charlie Brophy & David Secrii 5th Class Boys St. Annes NS Shankill 49:28
19 Jack O'Regan 5th Class Boys Skryne NS 54:27
20 Sam Morland 5th Class Boys Skryne NS 55:50
21 Daniel Farnan 5th Class Boys Skryne NS 57:47
22 Shane Farnan 5th Class Boys Skryne NS 59:51
23 Jake Tipping and Leo Shorten 5th Class Boys Rathfarnham Parish NS 60:48
24 Harry Kyle and Daniel Moane 5th Class Boys Rathfarnham Parish NS 65:57
25 Aaron Briscoe 5th Class Boys Skryne NS 72:40
Aaron Cullen & Ben Kennedy & Tony Mc Gahey 5th Class Boys St. Fintan's NS Sutton DNF
Tadhg Kelly & Noel O'Neill 5th Class Boys St. Annes NS Shankill DNF
Marcus Doyle & Oisin Vogelaar 5th Class Boys St. Fintan's NS Sutton DNF
Joshua Donovan, George James, Jack Boyd 5th Class Boys Rathfarnham Parish NS DNF
Ethan Bray & James Walsh 5th Class Boys St. Fintan's NS Sutton DNF
Evan Jeffares & Charlie Moore 5th Class Boys St. Fintan's NS Sutton DNF
Ronan Fitzpatrick & Daniel McEvoy 5th Class Boys St. Fintan's NS Sutton DNF
Aidan Connolly & Eoin McConnon 5th Class Boys St. Fintan's NS Sutton DNF
Brendan Kelly and Sean Byrne 5th Class Boys Rathfarnham Parish NS DNF
Garbhan Mulvaney 5th Class Boys Skryne NS DNF
Niall McLoughlin 5th Class Boys Skryne NS DNF
Séamus Burchill & Cian Donnelly 5th Class Boys St. Annes NS Shankill DNF
Noah Crawley 5th Class Boys Skryne NS DNF
Malachy Blunden & Cormac Brady 5th Class Boys St. Annes NS Shankill DNF
Logan Coussay & Callum Dowling 5th Class Boys St. Annes NS Shankill DNF
Shane Barrett & Daniel Cerasi 5th Class Boys St. Fintan's NS Sutton DNF

6th Class Girls 2.390km 11 controls

Name Class Club Time
1 Sinead Young 6th Class Girls Fingal OC 12:39
2 Ailbhe O'Regan 6th Class Girls Skryne NS 13:53
3 Aisling O'Connor 6th Class Girls Skryne NS 17:05
4 Roisin McManus 6th Class Girls Skryne NS 17:39
5 Eve Morris 6th Class Girls Skryne NS 17:48
6 Grainne Hanly 6th Class Girls Skryne NS 18:55
7 Lisa Browne 6th Class Girls Skryne NS 19:26
8 Ellie Murphy 6th Class Girls Skryne NS 22:40
9 Martha Johnston and Rebecca Howe 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS 23:08
10 Cecily Hayes 6th Class Girls Skryne NS 23:31
11 Alyse Clarke 6th Class Girls Skryne NS 26:33
12 Piper Gilbert Wright & Kate Kelly 6th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 29:41
13 Grace McKenna and Sarah Jerrard-Dunne 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS 32:03
14 Elly Maher and Charlotte Johnston 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS 32:14
15 Tríona Rogerson & Aili O'Brien & Sadhbh O'Byrne 6th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 32:23
16 Caoimhe O'Grady 6th Class Girls Skryne NS 33:40
17 Katie Hopkins and Bonnie Nolan 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS 33:54
18 Alex Dennis & Victoria McConnell 6th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 35:24
19 Georgia McNevin 6th Class Girls Skryne NS 38:17
20 Emma Fitzpatrick 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS 38:23
21 Kate Goggin & Katie Callery 6th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 39:19
22 Chloe Hogan & Rebecca Stronge 6th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 40:48
23 Abbie Birney and Kate Pemberton 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS 41:13
24 Kate Lacy & Isabelle O'Neill 6th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 42:04
25 Georgia L'estrange & Grace Hanratty 6th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 45:02
26 Keira Ross and Helen Farrell 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS 45:49
27 Meabh Lynch 6th Class Girls Skryne NS 46:15
28 Alice Lacy & Lily-Ha Maguire 6th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 50:28
29 Aida McElhinney & Maggi O'Shea 6th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 64:54
Emily Murray & Zoe Dunne 6th Class Girls St. Fintan's NS Sutton DNF
Lucy Canny & Sophia Cerasi 6th Class Girls St. Fintan's NS Sutton DNF
Síadan Santini & Tanya Scanlan 6th Class Girls St. Fintan's NS Sutton DNF
Aine Moss 6th Class Girls Skryne NS DNF

6th Class Boys 3.110km 17 controls

Name Class Club Time
1 Dylan Murphy 6th Class Boys Skryne NS 20:28
2 Odhran Girvin 6th Class Boys Fingal OC 23:14
3 Matthew Ryan 6th Class Boys Skryne NS 25:04
4 Ciaran Quinn 6th Class Boys Skryne NS 28:53
5 Gary Everard 6th Class Boys Skryne NS 32:06
6 Andrew Sykes and Ashley McNally 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS 32:46
7 Ben Mooney 6th Class Boys Skryne NS 34:17
8 Conor Jansen & Kevin O'Sullivan 6th Class Boys St. Fintan's NS Sutton 34:52
9 David Smith & Luke Turvey 6th Class Boys St. Fintan's NS Sutton 35:43
10 Andrew Robinson and Sam Kelly 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS 35:47
11 Tommy Tobin 6th Class Boys Skryne NS 36:52
12 Calum Fagan 6th Class Boys Skryne NS 36:56
13 Evan Kelleher and Callum Lennon 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS 37:48
14 Ciaran Fox 6th Class Boys Skryne NS 38:48
15 Cillian Smyth 6th Class Boys Skryne NS 39:51
16 Louis Morris 6th Class Boys Skryne NS 40:29
17 Stephen Corry 6th Class Boys Skryne NS 40:37
18 Charlie Swan 6th Class Boys Skryne NS 40:55
19 Ben Moghal & Josh O'Sullivan 6th Class Boys St. Fintan's NS Sutton 41:21
20 Ben O'Reilly 6th Class Boys Skryne NS 41:22
21 Jonathan Ralph & Christian Morrow 6th Class Boys St. Fintan's NS Sutton 44:33
21 Odhran Mulhall & Sam McCormack 6th Class Boys St. Fintan's NS Sutton 44:33
23 Oran O'Rourke 6th Class Boys Skryne NS 45:29
24 Eoin Quinn & Cathal Duggan 6th Class Boys St. Fintan's NS Sutton 45:31
25 Cillian Manning 6th Class Boys Skryne NS 49:28
26 Shane MacMahon & Jack O'Hare 6th Class Boys St. Fintan's NS Sutton 50:15
27 Charles Coyle & Dylan Egan 6th Class Boys St. Fintan's NS Sutton 50:30
28 Kevin Cooney 6th Class Boys Skryne NS 51:09
29 Ryan Smith and Zenan Spain 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS 51:59
30 Jett Wright & Luke Ingle 6th Class Boys St. Fintan's NS Sutton 56:10
31 Zak Farrell 6th Class Boys Skryne NS 56:37
32 Diego Calvert Cebreros & Sean Comerford 6th Class Boys St. Fintan's NS Sutton 58:46
33 Tom Whelan and Calum Smyth 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS 63:04
Cúán Bannon O'Regan & Cillian Wrixon 6th Class Boys St. Fintan's NS Sutton DNF
Ewan Mc Hugh & Alex Whelan 6th Class Boys St. Fintan's NS Sutton DNF
Darragh O'Dowd 6th Class Boys Skryne NS DNF
Charlie O'Neill 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS DNF
Adam Shields & Jack O'Gorman 6th Class Boys St. Fintan's NS Sutton DNF
Johnny Flynn & Luke Horgan 6th Class Boys St. Fintan's NS Sutton DNF
Kut Dolan & Jamie Kenehan 6th Class Boys St. Fintan's NS Sutton DNF
James Henry Brennan & Jack Sullivan 6th Class Boys St. Fintan's NS Sutton DNF
Ben Hamilton 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS DNF

5th Class Girls 1.950km 12 controls

Name Class Club Time
1 Olivia Giblin & Ella Mc Cann 5th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 16:12
2 Emma Cooling & Aisling Mc Goldrick 5th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 17:54
3 Katie Purcell 5th Class Girls Skryne NS 18:38
4 Molly Kelly & Fiona Scally 5th Class Girls St. Annes NS Shankill 19:51
5 Melanie Gallagher & Grace McCarrick 5th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 20:14
6 Katie Buckley Breen & Eve Quiligan 5th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 21:25
7 Anna Buckley and Aoibhinn Butler 5th Class Girls Rathfarnham Parish NS 21:38
8 Caoimhe Giles 5th Class Girls Skryne NS 22:37
9 Alicia Duffy & Alex McElhinny 5th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 24:04
10 Lucy Kay, Ruby Nolan, Sinéad Gouraud 5th Class Girls St. Annes NS Shankill 25:15
11 Lauren Foley & Eile Kennedy 5th Class Girls St. Annes NS Shankill 25:56
12 Amelia Smart 5th Class Girls Skryne NS 26:05
13 Jesse Kelly & Meri Dé Paor 5th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 26:52
14 Lara O'Connor & Maeve Kellet 5th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 27:45
15 Ciara Garvey & Sophie Goold 5th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 27:49
16 Amber Melia & Jessica Moore 5th Class Girls St. Annes NS Shankill 28:13
17 Matilda Doyle and Freya Sykes 5th Class Girls Rathfarnham Parish NS 30:15
18 Ava Daly 5th Class Girls Skryne NS 30:44
19 Grace Hollywood 5th Class Girls Skryne NS 31:26
20 Christina Burke & Ema Dailydyte 5th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 31:45
21 Jennifer O'Dywer & Tess O'Toole 5th Class Girls St. Annes NS Shankill 32:15
22 Beth Killeen & Maria Oreshkina 5th Class Girls St. Annes NS Shankill 32:18
23 Ava Cummins & Hannah Dorman 5th Class Girls St. Annes NS Shankill 33:06
24 Caoimhe Acres and Laura Kennington 5th Class Girls Rathfarnham Parish NS 33:47
25 Ella Maguire & Rebecca Troy 5th Class Girls St. Annes NS Shankill 34:08
26 Lucy Hannon & Ciara Magsalay 5th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 35:12
27 Katie Keane 5th Class Girls Skryne NS 35:44
28 Freya Wilkinson 5th Class Girls Skryne NS 36:08
29 Grace Cibi & Eva Elmes 5th Class Girls St. Annes NS Shankill 36:57
30 Camille Michel & Anna Martin 5th Class Girls St. Annes NS Shankill 37:08
31 Meidi Devoy, Meabh Mearns, Pipi Grieve 5th Class Girls Rathfarnham Parish NS 37:28
32 Ava Bailey and Gemma Shields McGoveran 5th Class Girls Rathfarnham Parish NS 37:53
33 Molly Connolly 5th Class Girls Skryne NS 38:20
34 Aisling McMorrow & Anna Naughton 5th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 39:30
35 Aoibheann Egan & Jane Bonar 5th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 39:56
36 Shauna Hogan 5th Class Girls Skryne NS 40:31
37 Lauren Meharg 5th Class Girls Skryne NS 41:31
38 Hannah Ritchie and Faye O'Hare 5th Class Girls Rathfarnham Parish NS 41:55
39 Lauren Boothman & Ava Mulcahy 5th Class Girls St. Annes NS Shankill 42:07
40 Alannah O'Toole & Ima Nwosu 5th Class Girls St. Annes NS Shankill 42:24
41 Lucy Collins & Lily Coonagh 5th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 42:26
42 Niamh Barrett & Georgia Wright 5th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 42:43
43 Rebecca Clarke 5th Class Girls Skryne NS 44:18
44 Grace Larkin & Meaghan Mc Cann 5th Class Girls St. Annes NS Shankill 45:49
45 Isabella Reuter 5th Class Girls Skryne NS 46:13
46 Kate Gibbons 5th Class Girls Skryne NS 47:24
47 Eloise Girard 5th Class Girls Skryne NS 48:22
48 Hannelie Foley & Hazel Harton 5th Class Girls St. Annes NS Shankill 51:04
49 Paula Dela Cruz & Carmel Fitzachery 5th Class Girls St. Annes NS Shankill 53:12
50 Amelie Cree and Jessica McLuskie 5th Class Girls Rathfarnham Parish NS 56:51
51 Makayla Soden & Margarate Moorehouse 5th Class Girls St. Annes NS Shankill 57:06
52 Hannah Cruise & Sofia DeLuca 5th Class Girls St. Annes NS Shankill 60:42
53 Aoibhinn O'Connell & Nicole Dolan 5th Class Girls St. Fintan's NS Sutton 62:13
54 Destiny Carty 5th Class Girls Skryne NS 73:42
Aoife McLoughlin 5th Class Girls Skryne NS DNF
Emma Dardis 5th Class Girls Skryne NS DNF
Sophie Girard 5th Class Girls Skryne NS DNF
Shannon Hendy & Rosy Kelly 5th Class Girls St. Fintan's NS Sutton DNF
Ilori Perrem & Saibh Totterdell 5th Class Girls St. Annes NS Shankill DNF
Katie May and Cherry Blossom McAuley Pratt 5th Class Girls Rathfarnham Parish NS DNF
Hannah Gilroy & Rebecca Finucane 5th Class Girls St. Fintan's NS Sutton DNF
Virginia-Rose Beggan 5th Class Girls Skryne NS DNF
Orienteering in Ireland
Orienteering Ireland, Irish Sport HQ, Blanchardstown
D15 DY62, Ireland