Results

Hellfire Wood

2017-03-22

Leinster Schools Championships (Primary & Secondary)

2nd-3rd Yr Boys (A) 1st Yr Boys 5th Class Girls 5th Class Boys 6th Class Girls 6th Class Boys
1st Yr Girls 2nd-3rd Yr Girls (A) TY Girls (A) TY Boys (A) 5th-6th Yr Girls (A) 5th-6th Yr Boys (A)
5th-6th Yr Girls (B) 2nd-3rd Yr Girls (B) 2nd-3rd Yr Boys (B) TY Boys (B) 5th-6th Yr Boys (B)

2nd-3rd Yr Boys (A) 3.110km 13 controls

NameClassClubTime
1Aidan McCullough2nd-3rd Yr Boys (A)Belvedere College SJ26:11
2Ben McDowell2nd-3rd Yr Boys (A)Rockbrook Park28:57
3Rameel Rizwan2nd-3rd Yr Boys (A)Rockbrook Park41:41
4Daniel Heather2nd-3rd Yr Boys (A)Rockbrook Park41:43
5David Harney2nd-3rd Yr Boys (A)Rockbrook Park42:50
6Kevin Grainger2nd-3rd Yr Boys (A)Rockbrook Park43:51
7Gabriel Barzu2nd-3rd Yr Boys (A)Rockbrook Park44:31
8Maxim Mulligan2nd-3rd Yr Boys (A)Castleknock CC48:38
9Peter Aherne2nd-3rd Yr Boys (A)Rockbrook Park50:19
10Ramish Rizwan2nd-3rd Yr Boys (A)Rockbrook Park52:10
11Adam Kinsella2nd-3rd Yr Boys (A)Castleknock CC61:09
Sean Pender2nd-3rd Yr Boys (A)Rockbrook ParkDNF
Joe Brett & Darragh Bermingham2nd-3rd Yr Boys (A)Castleknock CCDNF
Niall Kirwan & Lloyd O Connor2nd-3rd Yr Boys (A)Castleknock CCDNF
Aran Long & Keith O'Donoghue2nd-3rd Yr Boys (A)Castleknock CCDNF
Daniel Hanrahan & Lorcan Buggy2nd-3rd Yr Boys (A)Castleknock CCDNF
Ben Kinsella2nd-3rd Yr Boys (A)Castleknock CCDNF
Ruairi Deehan2nd-3rd Yr Boys (A)Castleknock CCDNF

1st Yr Boys 2.590km 11 controls

NameClassClubTime
1Eoghan Whelan1st Yr BoysSt Kierans College Kilkenny19:30
1Cuan Riordan1st Yr BoysSt. Gerard's Bray19:30
3Zak Packer1st Yr BoysRockbrook Park23:57
4Ben Lawless1st Yr BoysColaiste Chill Mhantain26:07
5Vincent Walsh Giguere1st Yr BoysTempleogue College C.S.S.p28:32
6Niall Grainger1st Yr BoysRockbrook Park28:46
7Garbhan Heally1st Yr BoysCastleknock CC28:58
8Abel Rajesh1st Yr BoysRockbrook Park30:52
9Regan Gallaher1st Yr BoysRockbrook Park31:18
10Ryan Gibb1st Yr BoysRockbrook Park32:16
11Adam Doyle1st Yr BoysRockbrook Park32:49
12Ibad Sarhandi1st Yr BoysRockbrook Park33:24
13Malachi Harney1st Yr BoysRockbrook Park39:47
14Ryan Condell & Franz Liquit1st Yr BoysCastleknock CC56:03
15Alex McCormick & Jake Ngai1st Yr BoysCastleknock CC59:08
16Gavin Lang1st Yr BoysCastleknock CC67:18
Lee Swaine1st Yr BoysRockbrook ParkDNF
Cian Fitzmaurice Manning1st Yr BoysCastleknock CCDNF
Darragh McMahon1st Yr BoysCastleknock CCDNF
Alex Heather1st Yr BoysRockbrook ParkDNF

5th Class Girls 1.770km 8 controls

NameClassClubTime
1Sinead Young5th Class GirlsCorduff ns22:09
2Eve Morris5th Class GirlsSkryne NS26:17
3Cecily Hayes5th Class GirlsSkryne NS27:25
4Ellie Murphy5th Class GirlsSkryne NS27:53
5Mia Mulvaney5th Class GirlsSkryne NS28:21
6Grainne Hanly5th Class GirlsSkryne NS30:16
7Aine Moss5th Class GirlsSkryne NS30:24
8Alyse Clarke5th Class GirlsSkryne NS31:47
9Emily Holman Keogh5th Class GirlsBurrow NS32:08
10Caoimhe McDonnell5th Class GirlsBurrow NS33:01
11Aisling O'Connor5th Class GirlsSkryne NS33:25
12Sophie MacDonell5th Class GirlsBurrow NS35:02
13Amber Nangle5th Class GirlsBurrow NS38:46
14Isabella Walsh5th Class GirlsBurrow NS41:52
15Eve McNeely5th Class GirlsBurrow NS43:00
16Sophia Gulmann5th Class GirlsBurrow NS43:12
17Kate Elliott5th Class GirlsBurrow NS44:13
18Aoibhe McInnes5th Class GirlsBurrow NS44:52
19Lauren Bray5th Class GirlsBurrow NS47:55
20Julia Killeen Henderson5th Class GirlsBurrow NS48:53
21Caoimhe O'Grady5th Class GirlsSkryne NS50:27
22Grace Martin, Kate Woods and Sophie Mullet5th Class GirlsKildare Place School50:42
23Ruby Battle5th Class GirlsBurrow NS52:37
24Camille Morrissey and Emily Breslin5th Class GirlsKildare Place School53:35
25Georgia McNevin5th Class GirlsSkryne NS54:25
26Niamh Barry5th Class GirlsBurrow NS56:11
27Roisin McManus5th Class GirlsSkryne NS57:10
28Meabh Lynch5th Class GirlsSkryne NS65:22
29Sophie Gargan5th Class GirlsSkryne NS79:47
30Emma O Beirne and Úna Burke5th Class GirlsKildare Place School81:34
31Mia Randles and Cathy Rolfe5th Class GirlsKildare Place School89:42
Ella O Connell and Eimear McHale5th Class GirlsKildare Place SchoolDNF
Coco Lynn Brown and Sophie Donnan5th Class GirlsKildare Place SchoolDNF
Lisa Browne5th Class GirlsSkryne NSDNF

5th Class Boys 1.820km 8 controls

NameClassClubTime
1Dylan Murphy5th Class BoysSkryne NS18:20
2Hugh Whelan5th Class BoysOur Ladys Meadow Durrow19:55
3Charlie Swan5th Class BoysSkryne NS21:00
4Kevin Cooney5th Class BoysSkryne NS23:01
5Odhran Girvin5th Class BoysCorduff ns24:24
6Daragh Young5th Class BoysCorduff ns24:41
7Oran O'Rourke5th Class BoysSkryne NS30:02
8Louis Morris5th Class BoysSkryne NS30:28
9Andrew Fennell5th Class BoysBurrow NS32:10
10Stephen Corry5th Class BoysSkryne NS33:57
11Gary Everard5th Class BoysSkryne NS36:02
12Adam Eason5th Class BoysBurrow NS36:14
13Ben Mooney5th Class BoysSkryne NS36:51
14Ciaran Fox5th Class BoysSkryne NS38:24
15James Dunne5th Class BoysBurrow NS39:09
16JP Breslin and Colin Moissard5th Class BoysKildare Place School44:28
17Zak Farrell5th Class BoysSkryne NS47:37
18Frank Moran, Jamie Carson and Patrick McEnroe5th Class BoysKildare Place School49:28
19Matthew Ryan5th Class BoysSkryne NS50:20
20Hugh Dummer5th Class BoysBurrow NS50:52
21Calum Fagan5th Class BoysSkryne NS51:31
22Ben O'Reilly5th Class BoysSkryne NS52:38
23Tommy Tobin5th Class BoysSkryne NS53:20
24Darragh O'Dowd5th Class BoysSkryne NS54:30
25Daniel McAfee and Noah Heslin5th Class BoysKildare Place School54:39
26Alexander Nevin5th Class BoysBurrow NS55:17
27Luca Beford Costello5th Class BoysBurrow NS60:56
28Nico Cotter5th Class BoysBurrow NS62:38
29Tristan Snodgrass5th Class BoysBurrow NS65:12
30Max Stanley5th Class BoysBurrow NS71:11
31Daniel Carter and Finley Fry5th Class BoysKildare Place School92:53
32Mixie McCarthy and Tom Healy5th Class BoysKildare Place School111:36
33Havery Browne and Sam Walker5th Class BoysKildare Place School114:28
34Ciaran Quinn5th Class BoysSkryne NS135:46
35Cillian Manning5th Class BoysSkryne NS135:48
Sunny Conboy5th Class BoysBurrow NSDNF
Finn McLean and Adrian O Leary5th Class BoysKildare Place SchoolDNF

6th Class Girls 2.70km 10 controls

NameClassClubTime
1Ava Purcell6th Class GirlsSkryne NS23:44
2Nicole Haas6th Class GirlsBurrow NS28:07
3Sinead Kearns6th Class GirlsCannistown NS32:58
4Charlotte Hayes6th Class GirlsSkryne NS35:36
5Aimee O'Farrell6th Class GirlsBurrow NS36:16
6Juliette Fuller6th Class GirlsBurrow NS36:37
7Aoife McMahon6th Class GirlsBurrow NS37:51
8Niamh Cahill6th Class GirlsSkryne NS39:40
9Aoife Elizabeth McMahon6th Class GirlsBurrow NS39:52
10Elle Walsh Giguere6th Class GirlsSt. Pius X GNS41:36
11Esme Lawless6th Class GirlsBurrow NS41:41
12Emma Clerkin6th Class GirlsKildare Place School42:28
13Sophie Jones6th Class GirlsBurrow NS45:34
14Sasha Guirey6th Class GirlsSkryne NS46:43
15Samantha Clarke6th Class GirlsSkryne NS47:48
16Moya Silke6th Class GirlsKildare Place School49:20
17Gemma Braidy6th Class GirlsBurrow NS50:21
18Sarah Bolger6th Class GirlsBurrow NS52:12
19Ciara Smyth6th Class GirlsSkryne NS52:29
20Megan Clarke6th Class GirlsSkryne NS54:42
21Amy Davies6th Class GirlsBurrow NS56:52
22Charlotte Burge6th Class GirlsKildare Place School57:05
23Lauren Hickey6th Class GirlsSkryne NS60:19
24Steffi Finegan6th Class GirlsSkryne NS61:24
Ava Thornton6th Class GirlsKildare Place SchoolDNF
Emily Maguire6th Class GirlsKildare Place SchoolDNF
Georgia Lawlor6th Class GirlsKildare Place SchoolDNF
Ella Vaughan6th Class GirlsKildare Place SchoolDNF
Millie Poskitt6th Class GirlsKildare Place SchoolDNF
Laura Clerkin6th Class GirlsKildare Place SchoolDNF
Joanna Loughran6th Class GirlsKildare Place SchoolDNF
Aoife Gilbourne6th Class GirlsKildare Place SchoolDNF
Aimee-Rose Fitzmaurice6th Class GirlsKildare Place SchoolDNF
Molly Fitzpatrick6th Class GirlsSkryne NSDNF
Charlotte Cooke6th Class GirlsBurrow NSDNF
Esmeé Breakwell6th Class GirlsKildare Place SchoolDNF

6th Class Boys 2.340km 10 controls

NameClassClubTime
1Alex Schmeider6th Class BoysSkryne NS37:57
2Jack Thornton6th Class BoysKildare Place School39:09
3Bahn Delemere6th Class BoysSkryne NS41:53
4Oscar Randles6th Class BoysKildare Place School42:04
5Cillian Moss6th Class BoysSkryne NS42:21
6Conor Ward6th Class BoysSkryne NS43:09
7Andrew Nolan6th Class BoysSkryne NS44:11
8Jack McGinn6th Class BoysKildare Place School45:03
9Ben Armstrong6th Class BoysSkryne NS46:38
10Shane O'Connor6th Class BoysSkryne NS47:11
11John Finnerty6th Class BoysSkryne NS50:26
12Thady Lydon6th Class BoysKildare Place School52:08
13James Dardis6th Class BoysSkryne NS54:26
14Adam Aaron6th Class BoysSkryne NS55:02
15Donagh Kelly6th Class BoysBurrow NS60:35
16Paul Butterfield6th Class BoysScoil Mhuire Marino60:45
17Conor r Whitaker6th Class BoysKildare Place School63:12
18Luca Boran6th Class BoysBurrow NS66:48
19Lorcan n Deely6th Class BoysKildare Place School81:03
20Hugo Chaloner6th Class BoysKildare Place School84:17
21Ryan Boyd6th Class BoysKildare Place School87:15
22Cathal Killian6th Class BoysScoil Mhuire Marino98:14
Logan O'Neill6th Class BoysBurrow NSDNF
Kian Quirke Kelliher6th Class BoysBurrow NSDNF
Alex Govin6th Class BoysScoil Mhuire MarinoDNF
Ross McKiernan6th Class BoysBurrow NSDNF
Charlie Lappin6th Class BoysBurrow NSDNF
Joshua Molyneaux6th Class BoysBurrow NSDNF
Jamie Malcolm6th Class BoysBurrow NSDNF
Jack Newman6th Class BoysBurrow NSDNF
David Dunne6th Class BoysBurrow NSDNF
Max Robertson6th Class BoysBurrow NSDNF
Jack Donnelly6th Class BoysSkryne NSDNF
Ben Grogan6th Class BoysSkryne NSDNF

1st Yr Girls 2.70km 10 controls

NameClassClubTime
1Roisin McGuinness1st Yr GirlsCastleknock CC26:37
2Catherine Tolan1st Yr GirlsCastleknock CC31:43
3Aisling Sheridan1st Yr GirlsCastleknock CC35:47
4Caoimhe O Flannagain & Lauren Kane1st Yr GirlsCastleknock CC51:34
5Aoibhinn O'Connell & Larissa Bus1st Yr GirlsCastleknock CC57:08
6Molly McCarthy1st Yr GirlsCastleknock CC58:32
7Emma Breton & Nicole Grec1st Yr GirlsCastleknock CC58:34
8Claire Brady & Niamh Grimes1st Yr GirlsCastleknock CC61:25
9Nicola Olden1st Yr GirlsCastleknock CC70:06
Katie Farmer & Tara Fitzgerald1st Yr GirlsCastleknock CCDNF
Sofia Fatima & Ella Anderson1st Yr GirlsCastleknock CCDNF

2nd-3rd Yr Girls (A) 2.570km 11 controls

NameClassClubTime
1Ciara Simm2nd-3rd Yr Girls (A)Castleknock CC36:41
2Aoife Daly2nd-3rd Yr Girls (A)Castleknock CC55:28
3Maryam Bhadmus2nd-3rd Yr Girls (A)Castleknock CC58:39

TY Girls (A) 2.580km 10 controls

NameClassClubTime
1Aine McGuinnessTY Girls (A)Castleknock CC67:36
2Clare FarrellyTY Girls (A)Mean Scoil Mhuire Longford75:58

TY Boys (A) 3.610km 11 controls

NameClassClubTime
1Ciaran KearnsTY Boys (A)Dunshaughlin CC36:03
2Fionn WhelanTY Boys (A)St Kierans College Kilkenny39:12
3John QuinlessTY Boys (A)Rockbrook Park47:57
4Rafa GonzalezTY Boys (A)Rockbrook Park55:11
5Patrick MedvesTY Boys (A)Rockbrook Park84:16
6Miguel ByrneTY Boys (A)Rockbrook Park135:00
Manus CannonTY Boys (A)Rockbrook ParkDNF

5th-6th Yr Girls (A) 2.750km 11 controls

NameClassClubTime
1Aoife Simm5th-6th Yr Girls (A)Castleknock CC45:11

5th-6th Yr Boys (A) 3.690km 13 controls

NameClassClubTime
1Ruairi Long5th-6th Yr Boys (A)Rockbrook Park27:42
2Eoin Riordan5th-6th Yr Boys (A)St. Gerard's Bray28:51
3Cliodhna Donaghy5th-6th Yr Boys (A)St Dominic's, Cabra38:02
4Maitiu O'Sulleabhain5th-6th Yr Boys (A)Rockbrook Park46:39
5Niall Heaney5th-6th Yr Boys (A)Rockbrook Park50:16
6Cathal Molloy Killeen5th-6th Yr Boys (A)Rockbrook Park64:17
7Conor Roche5th-6th Yr Boys (A)Castleknock CC68:46
8Peter McCarthy5th-6th Yr Boys (A)Rockbrook Park94:36

5th-6th Yr Girls (B) 2.570km 11 controls

NameClassClubTime
Molly Carles and Emma Iacob5th-6th Yr Girls (B)Luttrellstown CCDNF
Ellen Bergin & Mairead McNally5th-6th Yr Girls (B)Castleknock CCDNF

2nd-3rd Yr Girls (B) 2.70km 10 controls

NameClassClubTime
1Kelly Chira and Abby McAvoy2nd-3rd Yr Girls (B)Luttrellstown CC37:21
2Chloe Boyle and Amy Dunne2nd-3rd Yr Girls (B)Luttrellstown CC39:23
3Andrea Poenar and Shahd Mohamed2nd-3rd Yr Girls (B)Luttrellstown CC71:42
4Erica Stanley and Venus Rufai2nd-3rd Yr Girls (B)Luttrellstown CC73:40
Amy Lawless and Sophie Kelly2nd-3rd Yr Girls (B)Luttrellstown CCDNF
Abby Foster and Rachel Bartley-Byrne2nd-3rd Yr Girls (B)Luttrellstown CCDNF
Mia Walsworth and Alicia Allusha2nd-3rd Yr Girls (B)Luttrellstown CCDNF
Jennifer Jevereau and Karina Alioamscu2nd-3rd Yr Girls (B)Luttrellstown CCDNF
Sophie O'Brien and Alisa Sorceau2nd-3rd Yr Girls (B)Luttrellstown CCDNF

2nd-3rd Yr Boys (B) 2.590km 11 controls

NameClassClubTime
Daniel O'Leary and Enoch Ntambi2nd-3rd Yr Boys (B)Luttrellstown CCDNF
Bill Lee and Moustapha Kourouma2nd-3rd Yr Boys (B)Luttrellstown CCDNF

TY Boys (B) 2.930km 12 controls

NameClassClubTime
1Danish Butt and Cian HughesTY Boys (B)Luttrellstown CC46:08
Matthew Lynch and Kevin RotaralTY Boys (B)Luttrellstown CCDNF

5th-6th Yr Boys (B) 3.50km 12 controls

NameClassClubTime
1Mark Debduch and Alex Usanov5th-6th Yr Boys (B)Luttrellstown CC43:52
2Oisin Campbell and Ruairi McGonagle5th-6th Yr Boys (B)Luttrellstown CC44:13
3Sam O'Neill and Akhil Voorakkara5th-6th Yr Boys (B)Luttrellstown CC67:36
Omar Beheiry and Ryan Laing5th-6th Yr Boys (B)Luttrellstown CCDNF

Action took 0.005 seconds