info@orienteering.ie

Results

Skerries Seaside (Urban)

12.07.2016

Non-league / 'Come-and-try-it' Event

Long Medium Short

Long 9.0km 15 controls

Name Class Club Time
1 Hugh Cashell M21 Curragh-Naas 26:49
2 paul keville M21 Setanta 26:50
3 Mick Farrell M35 Curragh-Naas 29:55
4 Eoin Riordan M16 3 ROC 31:09
5 Sean Kearns M20 Fingal 32:09
6 Marcus Geoghegan M50 Ajax 32:39
7 Kevin Duffy M45 32:56
8 Brendan Delaney M50 Defence Forces 33:16
9 Ciaran Kearns M16 Fingal 34:44
10 Eileen Young W45 Fingal 34:46
11 Heather Wood W50 Great Eastern Navigators 36:26
12 Dave Richardson M55 Fingal 37:05
13 Chris Slattery M45 Fingal 37:08
14 Ciaran Donaghy M55 Great Eastern Navigators 37:17
15 Andrew Cox M60 South East 37:55
16 Bohus Dudek M35 MNAV 38:06
17 Eoin Browne M40 Great Eastern Navigators 38:51
18 Jean O'Neill W70 Fingal 39:22
19 Ian Murphy M45 Fingal 41:13
20 Laura Maldonado W40 Fingal 43:31
21 Creidhe O'Sullivan W45 Great Eastern Navigators 44:38
22 Ger Power W65 47:30
23 Chris Tabard M40 47:59
24 Des Doyle M65 Great Eastern Navigators 52:23
25 Charni Purewal M45 57:38
26 Jasmyn Baines W16 80:26
Gabrielle King Fingal DNF

Medium 5.200km 11 controls

Name Class Club Time
1 Nerijus Misikas M45 Sakas 23:32
2 David Quinn M65 Great Eastern Navigators 25:51
3 Aoife Donaghy W18 Great Eastern Navigators 26:31
4 Cliodhna Donaghy W14 Great Eastern Navigators 27:27
5 Abigail Walsh 27:53
6 Amalia Naughton W21 3 ROC 27:57
7 Cillian Arnold M12 28:35
8 Jenny Bolten W35 28:49
9 Tommy Burke M60 Fingal 29:46
10 Rebecca Ni Chonchubhair W21 Dublin University 34:28
11 Kathryn Walley W55 Fingal 35:20
12 Ale Villuendas W14 36:22
13 Edith Bridcut W50 Great Eastern Navigators 37:53
14 Paul Mulligan M60 39:12
15 Lorna Corr Niamh Bush Aidan Bu 40:05
16 Agnes Malesa W21 44:17
17 Gerry Browne M10 Great Eastern Navigators 46:54
18 Austin Baines M55 50:07
19 Eamon O'Brian M70 Fingal 50:55
20 Danial Aley Kyle Baines M10 51:36
21 Rian Arnold M10 53:55
22 John Arnold M50 54:08
23 Caoilfhionn Madigan W14 56:37
24 Caoimhe Madigan W16 57:04
25 Bronagh Madigan W45 59:59
26 Vera Murtagh W75 Three Rock 70:05
Fiona Garvey W18 DNF
Eimer O'Sullivan W18 DNF

Short 3.120km 8 controls

Name Class Club Time
1 Sinead Young W10 Fingal 16:48
2 Jana Cox W21 South East 21:15
3 Cuan Riordan M14 Three Rock 22:12
4 Sinead Kearns W12 Fingal 22:18
5 Orla Young W14 Fingal 25:09
6 Roisin Finnegan W12 29:15
7 Niamh Browne W10 Great Eastern Navigators 30:32
8 John Stringer M10 30:52
9 Jason Foley M10 30:55
10 Alba Malonado Motherway W10 Fingal 31:33
11 Matt Oliver Eli Bush 31:38
12 Liam Maldanado Motherway M10 Fingal 31:44
13 Grainne Hanley W10 34:44
14 Corey Wilson M10 35:40
15 John Riordan M50 3 ROC 36:13
16 Chloe Wilson W10 36:21
17 Mark Foley M12 37:38
18 Edzis Lanka M10 41:58
19 Shauna Jameson W10 Setanta 45:26
20 Elaine Jameson W40 46:40
21 Darragh Jameson M10 47:37
22 Alan Rintule M45 47:53
23 Aoife Jameson W10 47:54
Clodagh Finnegan W10 DNF
Karl Foley M10 DNF
Orienteering in Ireland
Orienteering Ireland, Irish Sport HQ, Blanchardstown
D15 DY62, Ireland