info@orienteering.ie

Results

Carrigfadda Wood

22.05.2016

Cork Summer League / Family Day / No. 5

Brown Blue Green Red Orange Yellow

Brown 29 controls

Name Class Club Time
1 Richard Latimer M45 BOC/Clonakilty 85:17
2 Tony Cotter M45 BOC/Ballincollig 97:06
3 Emer Perkins W16 BOC/Rosscarbery 102:46
4 Pat O'Donovan M50 BOC/Shanballymore 109:42
5 Colm O'Sullivan M45 BOC/Clonakilty 110:41
6 Eric O'Connor M21 BOC/Friers Walk 124:16
7 Susan Steele W21 BOC/Clonakilty 187:09
8 John Murray M21 BOC/Clonakilty 196:23
Agris Kramins M21 Cork DNF

Blue 27 controls

Name Class Club Time
Ronan Lennon M40 BOC/Bantry DNF

Green 24 controls

Name Class Club Time
1 John Walshe M21 BOC/Coachford 81:05
2 Liam Cotter M12 BOC/Ballincollig 81:58
3 James Rahilly M45 BOC/Lyre 93:01
4 Andrew Powell M40 BOC/Douglas 95:42
5 Aoife O'Sullivan W12 BOC/Clonakilty 106:30
6 Howard Thomas M21 Bristol OC 119:04
7 Karin Connelly W40 BOC/Clonakilty 119:08
8 James Connelly M40 BOC/Clonakilty 120:58
9 Sally Thomas W21 Bristol OC 122:47
10 Ken Madden M21 160:35
11 Michael Duggan x 2 M60 BOC/Ballincollig 160:58
Derek Scallan M50 BOC/Whitegate DNF

Red 18 controls

Name Class Club Time
1 Nora Perkins W50 BOC/Rosscarbery 75:13
2 Conor Minihan M14 BOC/Clonakilty 117:56
3 Margo Powell W45 BOC/Douglas 118:05
4 Conor Powell M18 BOC/Douglas 118:46
5 Michael Heaney M65 BOC/The Glen 120:15
Eoin Walshe M18 BOC/Coachford DNF

Orange 2 controls

Name Class Club Time
1 Tim McCarthy M12 BOC/Clonakilty 27:40
2 Donal McCarthy M21 BOC/Clonakilty 28:00
3 Amy McCarthy W10 BOC/Clonakilty GAA under 11's 28:06
4 Kathryn O'Keeffe W10 Ballinspittle NS 32:20
5 Darragh Murphy M10 SNB Clonakilty 32:54
6 Maire Murphy W10 St. Joseph's GNS Clonakilty 33:20
7 Leah Murphy Ballinacarriga 33:50
7 Diarmuid Murphy Ballinacarriga 33:50
7 Diarmuid Murphy Ballinacarriga 33:50
10 Fergus Murphy Ballinacarriga 34:15
11 Zane Kramina W12 Cork O/Thurles Presentation School 34:26
12 Eibhlin Murphy W10 St. Joseph's GNS Clonakilty 34:40
13 Seamus O'Mahony M14 Ardagh BNS 34:49
14 Murphy M21 Ballinacarriga 35:00
14 Murphy W21 Clonakilty 35:00
14 Murphy M21 Clonakilty 35:00
14 Murphy W21 Ballinacarriga 35:00
18 Gearoid Coleman M10 BOC/SNB Clonakilty 35:43
19 Ger O'Mahony W21 Rosscarbery 36:06
19 Gretta Coleman W21 BOC/Clonakilty 36:06
21 Dan Twomey M12 BOC/Ballinascarty/SNB Clonakilty 37:20
21 Cormac Hall M12 SNB Clonakilty 37:20
21 Joe Twomey M10 BOC/Ballinascarty 37:20
24 Eoghan Minihan M10 BOC/SNB Clonakilty 37:40
25 Orla Minihan W21 BOC/Clonakilty 37:45
26 Twomey W10 BOC/Ballinascarty 38:00
26 Twomey W21 BOC/Ballinascarty 38:00
26 Niall Twomey M40 BOC/Ballinascarty 38:00
29 Cillian O'Herlihy M10 Gaelscoil Clonakilty 43:21
29 Tomas O'Donnabhain M12 SNB Clonakilty 43:21
31 Ellen Crowley W12 Darrara NS 46:00
31 Sinead Crowley W10 Darrara NS 46:00
31 Sean Crowley M10 Darrara NS 46:00
34 Crowley M21 Darrara 47:00
34 Crowley W21 Darrara 47:00
36 John O'Donovan M10 Reenasreena NS 50:00
36 Ally O'Donovan W10 Reenasreena NS 50:00
38 Ally O'Donovan M21 Reenasreena 51:00
39 Michael Wawer M10 Kilbrittain Beavers 57:44
40 Darragh Hayes M10 Kilbrittain Beavers 58:02
41 Ali Cotter W10 Kilbrittain Beavers 58:30
41 Mae O'Keeffe W10 Ballinspittle 58:30
43 Danny O'Sullivan M10 Ballingeary 59:32
43 Paudie O'Sullivan M10 Ballingeary 59:32
45 Helena Cogan W21 BOC/Glanmire 60:55
46 Brian Nunan M12 Reenasreena NS 61:40
46 Brian Collins M12 Reenascreena NS 61:40
46 Eugene O'Donovan M12 Reenasreena NS 61:40
49 A N Other W21 Kilbrittain Beavers 62:13
49 Annette Cotter W21 Kilbrittain Beavers 62:13
49 Hugo Duff M10 Kilbrittain Beavers 62:13
52 Hannah O'Sullivan W10 Ballingeary 63:00
53 Jane Twomey W10 BOC/Ballinascarty 66:00
53 Alannah ni Dhonnabhain W10 Gaelscoil Clonakilty 66:00
55 Daniel Mullane M10 Ahiohill NS Clonakilty 68:30
55 John Bates M10 Ahiohill NS Clonakilty 68:30
55 Eileen O'Neill W21 Ballineen 68:30
58 Leah ni Dhonnabhain W10 Gaelscoil Clonakilty 70:20
59 Frances Lane W21 BOC/Ballinascarty 70:30
60 Elizabeth O'Sullivan W10 Ballingeary 75:20
61 O'Sullivan W21 Ballingeary 76:00
61 O'Sullivan M21 Ballingeary 76:00
63 Liam Quinlan M12 Reenascreena NS 89:00
64 Senan Quinlan M21 Reenascreena 90:00
65 Lucy Deasy W10 Union Hall NS 91:30
65 Celine Tondu W21 Union Hall 91:30
67 Liam Deasy M10 Union Hall NS 92:00
68 Monica Buckley Union Hall 92:30
68 Fintan Deasy M10 Union Hall NS 92:30
68 Pamela Deasy W21 Union Hall 92:30

Yellow 1 controls

Name Class Club Time
1 Maeve O'Sullivan W10 BOC/Clonakilty 36:00
2 Oisin O'Sullivan M12 BOC/Clonakilty/SNB Clonakilty 37:00
3 Leah Simi W10 Clonakilty 44:53
4 Laura Simi W10 Clonakilty 45:00
4 Leona Simi W10 Clonakilty 45:00
6 Simi M21 Clonakilty 46:00
7 Orlaith Kilkelly W10 Courtmacsherry 68:45
8 Michael Kilkelly M21 Courtmacsherry 69:00
Orienteering in Ireland
Orienteering Ireland, Irish Sport HQ, Blanchardstown
D15 DY62, Ireland