Results

Castleblayney

2024-02-25

Leinster League

Blue Brown Green Light Green Orange Red
Short Green Yellow

Blue 6.600km 220m 22 controls

NameClassClubTime
1Liam O'DonnellM16Fingal49:24
2Liam CaseyM16South East51:28
3John CaseyM55South East59:10
4Ciara LargeyW21Fermanagh61:36
5Donal KearnsM21Fingal62:27
6Ruslan Baldzhyyev GEN M50M50Great Eastern Navigators62:31
7Brendan McCarthyM50Defence Forces62:34
8Philip BrennanM55Setanta68:23
9Rob McEvoyM40Cork68:37
10Marcus GeogheganM60Ajax70:45
11Kieran Rocks Lagan Valley70:54
12Dave WestonM60Setanta74:14
13Hamish ChurchM16Curragh-Naas74:25
14Richard ChurchM50Curragh-Naas76:28
15Hazel ThompsonW45Setanta77:10
16Deirdre CoyleW50Great Eastern Navigators82:15
17John McCulloughM65Three Rock82:56
18Brendan DelaneyM60Defence Forces83:48
19Orla Church CloonanW20Curragh-Naas85:09
20Geoffrey Collins 85:37
21Colin Smith 88:38
22Paul SmythM60Ajax89:29
23Mike LongM50Ajax93:35
24Svetlana GatovaW45Fingal95:11
25Eileen WalshW55Setanta99:44
Chris SlatteryM50FingalDNF
Frank BrazilM60SetantaDNF
Eoin BrowneM50Great Eastern NavigatorsDNF
Chris SlatteryM55FingalDNF

Brown 8.600km 240m 29 controls

NameClassClubTime
1Valdas TilunasM40Three Rock59:59
2George Savell 66:02
3Angus TynerM55Setanta67:28
4Moire O'Sullivan 79:37
5Frantisek TauchmanM4081:59
6Sean KearnsM21Fingal82:14
7Tivon TynerM20Setanta109:31
Alan O'DonnellM45FingalDNF
Gerry Browne DNF

Green 4.500km 95m 17 controls

NameClassClubTime
1Niamh BrowneW16Great Eastern Navigators42:51
2Michael Burton Lagan Valley43:39
3Ciodhna DonaghyW21Great Eastern Navigators44:01
4Sean HassettM55Setanta44:13
5Heather WoodW60Great Eastern Navigators46:48
6Brid CaseyW50South East47:11
7Karen ConveryW45Three Rock47:31
8Trevor HodkinsonM50Great Eastern Navigators48:01
9Sadhbh HassettW18Setanta50:07
10Mary OConnellW55Three Rock55:44
11Murray CowanM55Lagan Valley57:00
12Per-Olov ElovssonM65Fingal58:19
13Brendan OConnorM55Setanta59:57
14Fanda TauchmanM1461:30
15Edith BridcutW60Great Eastern Navigators62:11
16Eileen YoungW55Fingal62:49
17Mick & Anna O'KeeffeM50Fingal63:16
18Ciaran DonaghyM60Great Eastern Navigators63:31
19Denis MurphyM65Lagan Valley66:05
20Des DoyleM75Great Eastern Navigators70:18
21Inga LisauskieneW45Three Rock73:06
22Aileen McCarronW50Lagan Valley76:18
23Ken McCarthyM40Fingal76:36
24Alison CollinsW50Lagan Valley80:57
25Roxanne WhiteW60Fingal88:45
26Catherine KingW55Ajax90:33
27Jana Tauchmanova 92:41
Alfie TynerM14SetantaDNF

Light Green 3.300km 50m 14 controls

NameClassClubTime
1Deirbhile HassettW16Setanta33:04
2Fionn HassettM14Setanta34:01
3Eimear CaseyW14South East35:56
4Colleen RobinsonW45Setanta36:23
5Robert ChaneyM50South East38:22
6Sheila ConvereyW4554:31
7Sinead KearnsW20Fingal55:04
8Sandra VelthuisW50Great Eastern Navigators65:44
9Brian Furey 66:49
10Cillian LynchW10Cork81:40
Simon Tauchman DNF

Orange 2.800km 40m 13 controls

NameClassClubTime
1Laurel OConnorW12Setanta23:56
2Shirley & Shauna McMahonW2134:00
3Gabrielle KingW60Fingal35:02
3Aran Power 35:02

Red 4.300km 100m 14 controls

NameClassClubTime
1Sean Nolan Three Rock38:26
2Hugh ChaneyM14South East44:49
3Kate Greene Three Rock46:04
4Kevin DuffyM6050:08
4Edel KirranW6050:08
6Dearbhla McSherry 59:51

Short Green 3.100km 75m 13 controls

NameClassClubTime
1Mary Dennehy HealyW65Great Eastern Navigators52:47
2Charlotte NorwoodW60Great Eastern Navigators67:33
3Aine JoyceW60Great Eastern Navigators69:36
Jean O'NeillW75FingalDNF
Klara TauchmanovaW12DNF

Yellow 1.800km 40m 10 controls

NameClassClubTime
1Cahal Power 23:12
2Alannah McAreeW45Curragh-Naas27:49
3Nicola Garrett-ElovssonW60Fingal35:47
4Connie McNameeW35Lagan Valley51:34

Action took 0.002 seconds
Orienteering in Ireland
  • Orienteering Ireland
    Irish Sport HQ
    Blanchardstown
    D15 DY62
    Ireland
  • fixtures@orienteering.ie
  • info@orienteering.ie