info@orienteering.ie

Results

Tymon Park

21.02.2024

Schools Event (Closed)

6th Class Girls 6th Class Boys 5th Class Girls 5th Class Boys

Score 30 controls

Name Class Club Time Score Gross Score Penalty Bonus
1 Aisling Doyle 6th Class Girls Skryne NS 42:37
1 Aoibhinn Chapman 6th Class Girls Skryne NS 42:32
1 Maeve Quinn 6th Class Girls Skryne NS 43:10
1 Ellen Doyle 6th Class Girls Skryne NS 43:00
5 Isabella Cunai 6th Class Girls St Peters NS Dunboyne 53:44
6 Ella O' Reilly & Fiza Imaan 6th Class Girls Bracken ETNS 43:38
7 Camilla Dowling + Simone Kane 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS 44:07
8 Lauren Birney + Emma Whelan 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS 44:10
8 Laura Toomey 6th Class Girls Skryne NS 41:56
8 Lottie Manley + Ruby Malone 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS 42:25
11 Serena Swan 6th Class Girls Skryne NS 41:54
12 Sophie Gibbons 6th Class Girls Skryne NS 40:29
12 Amelia Meenaghan 6th Class Girls Skryne NS 43:38
12 Sarah Corry 6th Class Girls Skryne NS 43:39
12 Abaigh Foley 6th Class Girls Skryne NS 40:28
16 Kendra Antonio & Tamzin McLoughlin 6th Class Girls Bracken ETNS 40:42
16 Emma Williams 6th Class Girls St Peters NS Dunboyne 41:10
16 Bianca Nae & Jamelia Williams 6th Class Girls Bracken ETNS 43:43
19 Saoirse L'Estrange 6th Class Girls St Peters NS Dunboyne 40:41
19 Hannah Bowers + Lexi Kyle + Maisie Nolan 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS 43:27
19 Elin Denisa & Rebecca 6th Class Girls Bracken ETNS 43:31
19 Gabriela Krajewska & Deborah Komolafe 6th Class Girls Bracken ETNS 44:49
23 Emma Vanstone 6th Class Girls Corduff N.S. 41:02
23 Romina Jifco 6th Class Girls Corduff N.S. 42:08
25 Emily Mooney 6th Class Girls St Peters NS Dunboyne 41:56
25 Aoife Casey 6th Class Girls St Peters NS Dunboyne 41:54
25 Sarah Li 6th Class Girls St Peters NS Dunboyne 44:02
25 Rafaela Oluebube & Maya Snioch Lawlor 6th Class Girls Bracken ETNS 42:45
25 Elysa Le Sclotour & Jessica Egbuchulam 6th Class Girls Bracken ETNS 42:36
25 Allie Mercer & Anaya Khan 6th Class Girls Bracken ETNS 36:28
31 Paige Vlachos & Emilia Popielska 6th Class Girls Bracken ETNS 47:06
32 Katie-May Nolan 6th Class Girls Skryne NS 42:21
32 Evie Naughton 6th Class Girls Skryne NS 42:19
34 Meekhal Jeo & Jerusha Samuel 6th Class Girls Bracken ETNS 34:56
34 Aoife Lubinska & Chloe Fletcher 6th Class Girls Bracken ETNS 34:34
36 Hannah Sojin 6th Class Girls St Peters NS Dunboyne 53:32
37 Elsie Kirwan + Rachel Cole 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS 51:53
38 Kayleigh Cosgrave 6th Class Girls Corduff N.S. 61:17
38 Aoibheann Hoey 6th Class Girls Corduff N.S. 61:17
38 Alice Hartford 6th Class Girls Corduff N.S. 61:22
1 Cael Naughton 6th Class Boys Skryne NS 54:06
1 Liam Looby 6th Class Boys Skryne NS 54:07
3 Adam Clear 6th Class Boys Scoil Bhride Nurney 48:12
4 Noah Girard 6th Class Boys Skryne NS 52:03
4 Fionn Ó'Bric 6th Class Boys Skryne NS 52:04
4 Cuan Ó'Bric 6th Class Boys Skryne NS 52:05
7 Alex Dodd + Euan Sykes 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS 46:35
8 Adam Ruigrok 6th Class Boys Corduff N.S. 46:42
8 Daniel Moore 6th Class Boys Corduff N.S. 40:32
10 Elijah Byrne Stokes 6th Class Boys Corduff N.S. 47:01
11 Marek Maldonado & Robert Gruzewski 6th Class Boys Bracken ETNS 49:23
12 Adam Najem & Szmon Formaniak 6th Class Boys Bracken ETNS 41:51
12 Theo Dunne + Zach Murphy + Luke Sargent 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS 43:21
12 Sean Baker & Samuel Lawal 6th Class Boys Bracken ETNS 40:56
15 Aidan Christle & Emmet MacNau 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS 39:21
16 Finn O' Neill 6th Class Boys St Peters NS Dunboyne 54:57
17 Ryan O' Toole 6th Class Boys St Peters NS Dunboyne 41:18
17 Callum McEwen & Jakub Rybka 6th Class Boys Bracken ETNS 54:14
17 Matas Chijioke 6th Class Boys St Peters NS Dunboyne 41:28
17 Conor Wall 6th Class Boys Skryne NS 53:53
17 Shane Ireland + Lucy Walsh 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS 44:52
22 Eric Doyle 6th Class Boys Skryne NS 43:44
23 Oisín Connor 6th Class Boys Skryne NS 39:15
23 Harry Callaghan 6th Class Boys Skryne NS 39:12
25 Colin Sookarah Murphy Owanta & Antony 6th Class Boys Bracken ETNS 40:48
25 Sam Benfriha & Muhammas Hashir Ijaz 6th Class Boys Bracken ETNS 45:47
27 Andrew Cole + Ewan Mulhall 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS 43:56
27 Jack Killion 6th Class Boys Corduff N.S. 40:54
29 Ian Mooney 6th Class Boys Skryne NS 50:46
30 Jocy Omo & James Brailean 6th Class Boys Bracken ETNS 35:47
30 Tom Dillon + Jack Dwyer 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS 41:35
30 Dylan Bradshaw & Jayden Orusakwe 6th Class Boys Bracken ETNS 34:53
33 He Ming Duan & Giovanni Gasparato 6th Class Boys Bracken ETNS 35:41
34 Paddy Cheshire 6th Class Boys Skryne NS 69:33
35 Justin Donoghue Clare & Martin Lukaya 6th Class Boys Bracken ETNS 35:39
35 Alan Florczak &Yoel Huruy 6th Class Boys Bracken ETNS 59:38
37 Krill Kovalov & Arthur Varet 6th Class Boys Bracken ETNS 59:48
38 Niall Carroll 6th Class Boys Corduff N.S. 50:37
38 Olivier Florczak 6th Class Boys Corduff N.S. 50:54
1 Sophia Howard + Sarah-Jane Redmond 5th Class Girls Rathfarnham Parish NS 54:50
2 Layla Rogan 5th Class Girls Skryne NS 43:17
2 Amy Beirne 5th Class Girls St Peters NS Dunboyne 55:36
2 Brielle Solomon 5th Class Girls St Peters NS Dunboyne 55:17
5 Willow Devoy + Sophia Galvin 5th Class Girls Rathfarnham Parish NS 43:26
6 Jessie James + Jessica O'Connor 5th Class Girls Rathfarnham Parish NS 42:41
7 Mae Masterson + Joshua Dodd 5th Class Girls Rathfarnham Parish NS 45:53
7 Yani Amanj Saeed 5th Class Girls St Peters NS Dunboyne 54:07
9 Eimear Murphy 5th Class Girls Skryne NS 53:44
9 Chloe Meharg 5th Class Girls Skryne NS 53:38
11 Amber Wynne 5th Class Girls Skryne NS 44:14
11 Jennifer Corry 5th Class Girls Skryne NS 44:02
13 Caoimhe Egan 5th Class Girls Corduff N.S. 34:52
13 Emillia Morris 5th Class Girls St Peters NS Dunboyne 54:59
13 Kate Harrington 5th Class Girls Skryne NS 57:03
13 Bláithín Hamill 5th Class Girls Skryne NS 57:20
13 Grace Furlong 5th Class Girls Corduff N.S. 34:53
18 Einin McCabe 5th Class Girls Corduff N.S. 36:08
18 Evelyn Cahill 5th Class Girls St Peters NS Dunboyne 55:10
18 Daniela Ioanovici 5th Class Girls Corduff N.S. 38:05
18 Chloe Tackney 5th Class Girls Corduff N.S. 36:03
18 Sarah Killion 5th Class Girls Corduff N.S. 36:16
18 Anna White + Orna McKee 5th Class Girls Rathfarnham Parish NS 68:22
24 Charlotte Prole 5th Class Girls St Peters NS Dunboyne 53:09
25 Mia Nixon Brady 5th Class Girls Skryne NS 46:24
25 Ranielly Ribeiro Costa 5th Class Girls St Peters NS Dunboyne 47:00
27 Chloe Higgins 5th Class Girls St Peters NS Dunboyne 55:13
28 Emily Fowley 5th Class Girls Skryne NS 50:43
28 Isabel Moore 5th Class Girls Skryne NS 50:36
30 Elsa Stone 5th Class Girls Skryne NS 61:14
30 Elle Jay Carberry 5th Class Girls Skryne NS 61:17
30 Ava Fay 5th Class Girls Skryne NS 61:20
33 Zoe Geraghty 5th Class Girls Skryne NS 78:44
1 Fionnan Girvin 5th Class Boys Corduff N.S. 46:09
1 Eoghan Tully 5th Class Boys Corduff N.S. 46:02
3 Ethan Murphy 5th Class Boys Skryne NS 44:14
3 Freddie Beardsley Murphy + Jake O'Byrne 5th Class Boys Rathfarnham Parish NS 53:00
5 Tom Downey 5th Class Boys Scoil Bhride Nurney 46:32
5 Jack Higginbottom 5th Class Boys Scoil Bhride Nurney 46:37
5 Ryan Clear 5th Class Boys Scoil Bhride Nurney 46:25
8 Evan Ruigrok 5th Class Boys Corduff N.S. 40:42
9 Josh Pratt + Sam Burke 5th Class Boys Rathfarnham Parish NS 43:56
9 Noah Fitzpatrick + Harry Trench Thornton 5th Class Boys Rathfarnham Parish NS 40:39
11 Harry McCormack 5th Class Boys Skryne NS 56:43
12 Harrison Stone Blood 5th Class Boys St Peters NS Dunboyne 54:45
12 Isaac Brown 5th Class Boys St Peters NS Dunboyne 54:38
14 Bobby Fitzpatrick + Conor Mooney 5th Class Boys Rathfarnham Parish NS 46:29
14 Henry McGivern 5th Class Boys Skryne NS 58:37
14 Connor Greenan 5th Class Boys Skryne NS 58:01
17 George White 5th Class Boys Corduff N.S. 42:16
17 Mason Crowley 5th Class Boys St Peters NS Dunboyne 54:37
17 Alasdair Piner 5th Class Boys Corduff N.S. 42:00
17 Jenson Barugh 5th Class Boys Corduff N.S. 42:43
17 David Phillips 5th Class Boys Skryne NS 43:34
17 Matthew Ryan 5th Class Boys Corduff N.S. 42:26
23 Gideon Geiger 5th Class Boys St Peters NS Dunboyne 55:22
23 Tadgh Brennan 5th Class Boys St Peters NS Dunboyne 55:49
25 Matthew Grieve + Shane Campbell 5th Class Boys Rathfarnham Parish NS 42:22
25 Ruaraidh McGinn + Luke Ross 5th Class Boys Rathfarnham Parish NS 41:16
27 Fionn Muldoon 5th Class Boys Skryne NS 43:46
27 Ríoghan O'Donoghue 5th Class Boys Skryne NS 43:24
29 Jack Farren + Liam Shirley 5th Class Boys Rathfarnham Parish NS 41:16
30 Alexander Sweeney 5th Class Boys Skryne NS 63:47
30 Kyle O'Reilly 5th Class Boys Skryne NS 45:29
30 Jack Geraghty 5th Class Boys Skryne NS 45:27
30 Cillian Abbott 5th Class Boys Skryne NS 46:19
30 Bobby Swan McTigue 5th Class Boys Skryne NS 46:19
35 Rory Shaw + Matthew Wilkinson 5th Class Boys Rathfarnham Parish NS 61:22
36 Iarla Casey 5th Class Boys St Peters NS Dunboyne 41:53
36 Darragh L'Estrange 5th Class Boys St Peters NS Dunboyne 43:10
38 Josh Gaynor 5th Class Boys Skryne NS 44:12
39 Tyler McGivergan 5th Class Boys Corduff N.S. 51:53
Orienteering in Ireland
Orienteering Ireland, Irish Sport HQ, Blanchardstown
D15 DY62, Ireland