Results

Cootehill Dartry Forest

2023-11-19

Leinster League

Blue Brown Green Light Green Orange Red
Yellow

Blue 6.300km 120m 19 controls

NameClassClubTime
1Eoin O'DonnellM16Fingal63:42
2Maeve O'GradyW21Defence Forces66:09
3Brendan McCarthyM50Defence Forces66:42
4Rob McEvoyM40Cork68:46
5Alan O'DonnellM45Fingal68:54
6Tivon TynerM18Setanta70:19
7Frantisek Tauchman 70:30
8Ruslan BaldzhyyevM21Great Eastern Navigators70:47
9Eoin BrowneM50Great Eastern Navigators72:29
10Val JonesM65Fingal72:48
11Gavan DohertyM45Great Eastern Navigators73:45
12Brendan DelaneyM50Defence Forces75:08
13Brian FarrenM55Fingal79:14
14Stanislav Heczko 79:23
15Keren ziv 83:27
16Orla ChurchW18Curragh-Naas85:33
17Sarah Knight 88:58
18Kieran Rocks 89:25
19John McCulloughM65Three Rock90:44
20Moire O'Sullivan 92:04
21kenny weir 92:13
22Pat McCavanaM60Great Eastern Navigators98:02
23Colin Smith 102:55
24Deirdre CoyleW50Great Eastern Navigators112:04
25Mairtan SavageM50Setanta114:19
26Paul SmythM60Ajax118:17
27Ger Power 137:39
Martin O DonnellM55Great Eastern NavigatorsDNF

Brown 9.100km 150m 26 controls

NameClassClubTime
1valdas tilunasM40Three Rock68:50
2Angus TynerM55Setanta77:54
3Gerry Browne 79:04
4George Savell 80:49
5Kieran Beausang 84:07
6Paul Constantin Pricop Fingal85:33
7Ivan MillarM45Lagan Valley87:46
8Michael Burton Lagan Valley88:18

Green 5.200km 120m 15 controls

NameClassClubTime
1Liam O'DonnellM14Fingal51:39
2Donal KearnsM21Fingal61:43
3Marcelin GiurgicaM21Fingal64:49
4Heather Cairns 72:26
5Niamh BrowneW16Great Eastern Navigators73:01
6Hamish ChurchM16Curragh-Naas77:13
7Trevor HodkinsonM50Great Eastern Navigators77:29
8Denis Murphy 79:41
9Fionne AustinW18Cork81:38
10Raymond Finlay Fermanagh86:08
11Per-Olov ElovssonM60Fingal90:51
12Donal WickhamM60Ajax91:27
13Ian MurphyM55Fingal94:41
14Mary HealyW65Great Eastern Navigators98:03
15Des DoyleM75Great Eastern Navigators112:39
16Aileen McCarronW50Lagan Valley113:32
17Ann SavageW60Lagan Valley114:37
18Roxanne WhiteW60Fingal114:41
19inga lisauskieneW45Three Rock117:10
20Steven Dereuddre 117:29
21Edith BridcutW60Great Eastern Navigators126:17
22Ken McCarthy Fingal139:10
23Giulio Taiocchi 153:35
24Brian Skelly 153:49
James Connolly DNF
Simon RichardsW50FingalDNF
Aine JoyceW55Great Eastern NavigatorsDNF

Light Green 4.200km 95m 12 controls

NameClassClubTime
1Sara MasonW35SOLAR OC51:53
2Fanda Tauchman 55:23
3Alfie TynerM12Setanta60:59
4Teresa Finlay Fermanagh64:21
5Sarah Ni­ RuaircW40Fingal77:34
6Lucy Connolly 97:06
7Santina DohertyW21Great Eastern Navigators114:50
8Mandy Millar Lagan Valley114:53
Jean O'Neill DNF
Brenda HynesW70Great Eastern NavigatorsDNF
Sandra VelthuisW50Great Eastern NavigatorsDNF
Chris Taylor DNF

Orange 3.0km 45m 12 controls

NameClassClubTime
1Kathleen O'DonnellW12Fingal25:16
2Cillian LynchM10Cork32:43
3Sean Nolan 32:55
4Kate Green 32:57
5Aran Power 41:10
6Katerina Tauchmanova 46:08
7Danilo Varushchik and Andree 47:41

Red 4.100km 55m 15 controls

NameClassClubTime
1Jana Tauchmanova 44:20
2Cathleen MorrisonW55Ajax58:56
3Klara Tauchmanova 80:31
4John Branigan 84:10
5Killian Murray 84:12

Yellow 2.0km 20m 9 controls

NameClassClubTime
1Simon Tauchman 21:38
2Cahal Power 30:11
3Fiachra Taylor 55:07
Alannah McAree DNF
Odhran McAree DNF
Nuala and Tom CloonanW45Curragh-NaasDNF

Action took 0.002 seconds
Orienteering in Ireland
  • Orienteering Ireland
    Irish Sport HQ
    Blanchardstown
    D15 DY62
    Ireland
  • fixtures@orienteering.ie
  • info@orienteering.ie