Results

Ballyward

2020-03-08

Leinster League / No. 3

Brown Blue Green Short Green Light Green Red
Orange Yellow

Brown 7.700km 185m 20 controls

NameClassClubTime
1Conor ShortM21Curragh-Naas49:25
2Ruairi ShortM21Curragh-Naas53:25
3Anton HallorM2153:41
4Kevin O'BoyleM20Curragh-Naas54:27
5Valdas TilunasM40Three Rock60:40
6Aonghus O'CleirighM60Ajax69:51
7Pablo GonnáletM2171:33
8Hugh CashellM35Curragh-Naas72:01
9Killian BrennanM40Curragh-Naas78:35
10Mike JordanM35Great Eastern Navigators81:31
11Paul KevilleM35Setanta95:15
12Stuart ScottM35Great Eastern Navigators105:03
13Senan O'BoyleM60Curragh-Naas107:00
14Damien CashinM60Ajax113:47
Neil DobbsM40WATODNF

Blue 5.900km 150m 16 controls

NameClassClubTime
1Brian RoweM50Great Eastern Navigators55:27
2Michael BurtonM55Lagan Valley56:49
3Gavan DohertyM45Great Eastern Navigators58:22
4Phillip BrennanM50Setanta59:11
5David TynerM45Setanta59:41
6Mick FarrellM40Curragh-Naas60:28
7Brendan McCarthyM45Defence Forces61:14
8Mike LongM55Ajax63:50
9Ruth LynamW65Curragh-Naas64:47
10Dave WestonM55Setanta65:42
11Paul SmythM55Ajax66:47
12John B RiordanM50Three Rock67:57
13Pat McCavanaM60Great Eastern Navigators68:05
14Karen ConveryW45Three Rock68:14
15Marcus GeogheganM55Ajax68:32
16Dave RichardsonM60Fingal70:35
17Kieran McKennaM40Defence Forces70:40
18Eileen YoungW50Fingal71:16
19Brendan Delaney M55Defence Forces73:06
20Eoin DunneM45Three Rock74:59
20Mary HealyW65Great Eastern Navigators74:59
22Eoin BrowneM45Great Eastern Navigators75:46
23Don ShortM60Curragh-Naas76:37
24Bernie O' BoyleW60Curragh-Naas76:43
25Martin O DonnellM50Great Eastern Navigators81:50
26Martina RoweW45Great Eastern Navigators85:16
27Stephen WalshM50Setanta98:31
28Andrew ButterfieldM55Great Eastern Navigators99:18

Green 4.700km 115m 12 controls

NameClassClubTime
1Val JonesM65Fingal46:35
2Brendan O'ConnorM55Setanta49:40
3Oscar RoweM14Great Eastern Navigators52:37
4Deirdre CoyleW45Great Eastern Navigators55:50
5Sean HassettM50Setanta56:07
6Heather WoodW55Great Eastern Navigators59:19
7Zane KraminaW16Cork61:14
8Brian FarrenM50Fingal61:29
9Michael BearyM60Ajax64:06
10Tommy BurkeM65Fingal64:11
11Emily RoweW16Great Eastern Navigators65:02
12Emmet O'CleirighM16Ajax66:52
13Eileen Loughman Curragh-Naas68:49
14Des DoyleM70Great Eastern Navigators69:40
15Ken McCarthyM55Fingal71:43
16Brendan McGrathM70Three Rock72:15
17Rory WallaceM45Ajax75:41
18Joe LalorM65Great Eastern Navigators80:58
19Tivon TynerM16Setanta81:47
20David QuinnM65Great Eastern Navigators84:58
21Clodagh O DonnellW16Great Eastern Navigators85:05
22Nicholas ButterfieldM55Great Eastern Navigators90:49
23Niamh LalorW35Great Eastern Navigators95:48
24John SctrightM21Curragh-Naas96:20
25Leire Fernandez 124:28
Catherine KingW50AjaxDNF
Connie Dottino DNF
Agris KraminsM35CorkDNF

Short Green 3.0km 65m 10 controls

NameClassClubTime
1Cuan RiordanM18Three Rock44:01
2Mary O'ConnellW55Three Rock50:49
3Pat FlanaganM75Three Rock53:31
4Kathryn WalleyW60Fingal56:31
5Melanie WalshW50Setanta57:29
6Vincent Walsh GiguereM18Setanta57:38
7Edith BridcutW55Great Eastern Navigators58:43
8Aine JoyceW50Great Eastern Navigators77:19
Nora LalorW65Great Eastern NavigatorsDNF
Finn van GelderenM50Great Eastern NavigatorsDNF
Miriam van GelderenW55Great Eastern NavigatorsDNF
Eileen WalshW55SetantaDNF

Light Green 3.500km 90m 13 controls

NameClassClubTime
1Cian WickhamM14Ajax48:25
2David DareM65Setanta56:10
3John de LacyM65Ajax59:51
4Niamh BrowneW12Great Eastern Navigators63:28
5Conor MastersonM14Curragh-Naas63:47
6Fionnuala RoweW12Great Eastern Navigators66:14
7Inga LisauskieneW40Three Rock73:13
8Theresa DoyleW55Ajax74:35
9Una CoghlanW50Three Rock74:45
10Daragh YoungM14Fingal74:56
11Brenda HynesW65Great Eastern Navigators82:55
12Odhran CounihanM10Three Rock94:04
13Maura HigginsW75Setanta127:14
Hugh BrowneM14Great Eastern NavigatorsDNF
Ciaran DonaghyM55Great Eastern NavigatorsDNF
Paul ButterfieldM16Great Eastern NavigatorsDNF
Cliodhna DonaghyW18Great Eastern Navigators41:29N/C

Red 5.100km 120m 12 controls

NameClassClubTime
1Anne-Marie MastersonW40Curragh-Naas48:52
2Nadya DunneW50Three Rock68:19
3Gabrielle KingW55Fingal75:02
4Audrey SheridanW50Great Eastern Navigators79:10
5Olivia SheridanW45Great Eastern Navigators79:19

Orange 2.600km 60m 11 controls

NameClassClubTime
1Shirley KavanaghW45Fingal42:31
2Sadhbh HassettW12Setanta43:08
3Hannah O'KeefeW14Setanta43:13
4Deirbhile HassettW10Setanta46:45
5Alfie TynerM10Setanta49:17
6Laurel O'ConnorW10Setanta50:14
7Andre & Patrick Michel 76:57
8Catherine O'KellyW10Three Rock82:56
Dominic ButterfieldM14Great Eastern NavigatorsDNF
Luka NewmanM14DNF
Leo MacSweeneyM10DNF
Con CarrollM85Three RockDNF
Anyta RichardsonW60FingalDNF
Aoife MastersonW10Curragh-NaasDNF

Yellow 2.300km 45m 7 controls

NameClassClubTime
1Fionn HassettM10Setanta22:32
2Tom CoxM10Three Rock23:13
3Conor O'BoyleM1024:37
4Fitzgerald W10Setanta28:04
5James Rafferty Great Eastern Navigators28:53
6Robert Rafferty Great Eastern Navigators29:01
7Stanley CoxM10Three Rock32:24
8Rosie CoxW10Three Rock40:15
9Vera MurtaghW75Three Rock55:00
10Finlay BallW1055:18
11Jessica O'MearaW1055:25
12Ahern Family 56:06
13Alison MacSweeneyW1057:25

Action took 0.003 seconds
Orienteering in Ireland
  • Orienteering Ireland
    Irish Sport HQ
    Blanchardstown
    D15 DY62
    Ireland
  • fixtures@orienteering.ie
  • info@orienteering.ie