Results

Vale of Clara Nature Reserve

2019-11-10

Leinster League / No. 10

Blue Brown Green Light Green Orange Red
Yellow

Blue 5.900km 200m 19 controls

NameClassClubTime
1Eoghan WhelanM16WATO59:18
2David TynerM45Setanta65:51
3Eadaoin McCavanaW20Great Eastern Navigators68:23
4Phillip BrennanM50Ajax68:49
5Val JonesM60Fingal71:56
6Dave WestonM55Setanta73:07
7Cliodhna DonaghyW18Great Eastern Navigators74:57
8Richard ChurchM50Curragh-Naas75:29
9Karen ConveryW45Three Rock77:54
10Senan O'BoyleM60Curragh-Naas78:35
11Ruth LynamW60Curragh-Naas78:47
12Zoe TynerW18Setanta79:08
13Eoin BrowneM45Great Eastern Navigators80:21
14Roisin McDonnellW55Setanta84:34
15Terry LawlessM50Setanta84:43
16Meadow McCauleyW16Lagan Valley85:15
17Paul SmythM55Ajax86:11
18Paul MahonM50Setanta86:15
19Brendan DelaneyM55Defence Forces88:45
20Mick ManganM55Setanta96:08
21Eileen WalshW55Setanta102:14
22Pat McCavanaM60Great Eastern Navigators104:00
23Ger PowerW65105:45
24Hazel ThompsonW45Setanta119:16
25Keith FitzsimmonsM55Setanta121:08
26Bernie O' BoyleW60Curragh-Naas122:36
27Mary HealyW65Great Eastern Navigators124:27
28Colin WalshM50Setanta129:16
Hugh CashellM35Curragh-Naas58:54N/C
Brian RoweM50Great Eastern NavigatorsDNF
Don ShortM60Curragh-NaasDNF

Brown 7.600km 275m 24 controls

NameClassClubTime
1Conor ShortM21Curragh-Naas52:28
2Anton HallorM21Ajax53:15
3Ruairi ShortM21Curragh-Naas55:57
4Valdas TilunasM40Three Rock59:31
5Darragh HoareM18Bishopstown62:48
6Tadas KazlaukasM4068:26
7Angus TynerM50Setanta81:30
8Clodagh MoranW20Three Rock82:59
9Michael BurtonM55Lagan Valley87:12
10Joshua HoareM14Bishopstown90:34
11Mike JordanM21Great Eastern Navigators96:54
12Killian BrennanM40Curragh-Naas98:48
13paul kevilleM35Setanta118:00
14Stuart ScottM35Great Eastern Navigators121:39
15Christopher MurrayM55Curragh-Naas147:59
Aidan McCulloughM18Three RockDNF

Green 4.500km 150m 19 controls

NameClassClubTime
1Ciaran YoungM50Fingal62:34
2Trevor HodkinsonM50Great Eastern Navigators63:14
3Regina KellyW21Curragh-Naas65:04
4Donal WickhamM55Ajax65:08
5Jim MulrooneyM60Setanta67:04
6Brendan McGrathM70Three Rock68:51
7Emily RoweW14Great Eastern Navigators69:03
8Brian FarrenM50Fingal74:43
9John McCulloughM65Three Rock74:48
10Rory WallaceM21Ajax75:11
11Heather WoodW55Great Eastern Navigators77:42
12Tommy BurkeM65Fingal82:24
13Ciaran DonaghyM55Great Eastern Navigators84:44
14Clodagh O'DonnellW14Great Eastern Navigators88:29
15Deirdre CoyleW45Great Eastern Navigators89:13
16Oscar RoweM14Great Eastern Navigators89:21
17Deborah WhelanW50Curragh-Naas89:48
18Per-Olov ElovssonM60Fingal90:38
19Martin O DonnellM50Great Eastern Navigators95:32
20Pat FlanaganM75Three Rock96:00
21Sarah Ni RuaircW35Fingal96:38
22Ana MandicW40Three Rock97:04
23David QuinnM65Great Eastern Navigators97:56
24Michael BearyM60Ajax98:55
25Edith BridcutW55Great Eastern Navigators107:39
26Des DoyleM70Great Eastern Navigators108:46
27Alasdair YarrowM70Setanta116:32
28Trina ClearyW75Three Rock117:15
29David SmythM50Fingal119:02
30Emmet O'CleirighM16Ajax128:33
Aine JoyceW55Great Eastern NavigatorsDNF
Jackie McCavanaW50Great Eastern NavigatorsDNF

Light Green 3.300km 90m 12 controls

NameClassClubTime
1Sean HassettM50Setanta37:49
2Gerry BrowneM12Great Eastern Navigators40:05
3Sinead YoungW14Fingal48:49
4Eileen YoungW50Fingal52:33
5R WhiteW55Dublin University57:26
6Tivon TynerM14Setanta58:27
7Jean O'NeillW70Fingal59:03
8Inga LisauskieneW40Three Rock59:41
9Aine Ui ShuilleabhainW65Three Rock62:29
10Hilary JenkinsonW50Setanta71:21
11Ella & John BellW1072:53
12Jane WalshW45Setanta74:05
13Kathryn WalleyW55Fingal76:24
14Willie WhelanM50102:31
15Glen KirkwoodM40113:30
16Maria LourdesW35119:53
Sandra VelthuisW50Great Eastern NavigatorsDNF
Lindie NaughtonW65Three RockDNF
Cian WickhamM12AjaxDNF

Orange 2.400km 70m 12 controls

NameClassClubTime
1Hamish ChurchM10Curragh-Naas41:16
2Daragh YoungM12Fingal42:16
3Orla ChurchW12Curragh-Naas54:04
4Leon LawlessM10Setanta61:51
5Lucas TynerM10Setanta61:52
6Conor MastersonM12Curragh-Naas69:28
7Rory GeraghtyM1069:45
8Odhran CounihanM10Three Rock75:52
9Sadhbh HassettW12Setanta78:09
10Roisin & Padraic GalllagherW1092:23
Hugh BrowneM10Great Eastern Navigators67:46N/C
Orla YoungW16FingalDNF
Paul ButterfieldM16Great Eastern NavigatorsDNF
Cadhla TynerW12SetantaDNF

Red 5.300km 75m 10 controls

NameClassClubTime
1Gordon ElliottM45Three Rock49:09
2Anne-Marie MastersonW40Curragh-Naas73:14
3Gabrielle KingW55Fingal110:43
Mairead MurphyW50Defence ForcesDNF

Yellow 2.100km 50m 10 controls

NameClassClubTime
1Fionn HassettM10Setanta18:20
2Conor O'BoyleM10Curragh-Naas18:49
3Deirbhile HassettW10Setanta19:42
4Alfie TynerM10Setanta20:20
5Aoife MastersonW10Curragh-Naas23:28
6Laurel O'ConnorW10Setanta26:10
7Connie McNameeW65Lagan Valley29:17
8Ciara Ni CheallaighW1035:06
9Alannah Ni CheallaighW1036:18
10Nicola ElovssonW55Fingal37:35
Giulia DohertyW12Great Eastern NavigatorsDNF

Action took 0.004 seconds