Results

Bayside

2019-11-03

Sprint-O

MJ-A MJ-B MVet-A MVet-B MVet-C Open-A
Open-B Open-C WJ-A WJ-B WVet-A WVet-B
WVet-C WOpen-A WOpen-B WOpen-C

MJ-A 1.690km 17 controls

NameClassClubTime
1Dan MurphyM14Lagan Valley11:44
2Gerry BrowneM12Great Eastern Navigators12:24
3Oliver O'KaneM14Lagan Valley14:38
4Daragh YoungM12Fingal22:17

MJ-B 1.600km 16 controls

NameClassClubTime
1Joshua HoareM14Bishopstown12:10
2Zach MurphyM14Lagan Valley13:51
3Oscar RoweM14Great Eastern Navigators14:10
4Tivon TynerM14Setanta15:28
5Conor O'BoyleM10Curragh-Naas33:02

MVet-A 2.380km 19 controls

NameClassClubTime
1Per-Olov ElovssonM60Fingal19:08

MVet-B 2.350km 20 controls

NameClassClubTime
1Pat McCavanaM60Great Eastern Navigators17:35

MVet-C 2.220km 20 controls

NameClassClubTime
1John McCulloughM65Three Rock18:50
2Tommy BurkeM65Fingal26:24

Open-A 2.690km 22 controls

NameClassClubTime
1Jonathan QuinnM21Great Eastern Navigators14:05
2Conall WhelanM21Curragh-Naas15:03
3Cuan RiordanM16Three Rock17:47
4Conor ShortM21University College Dublin17:55
5Killian BrennanM40Curragh-Naas18:23
6Paul KevilleM35Setanta18:35
7Mike LongM55University College Dublin19:48
8Rory WallaceM40Ajax20:47
9Val JonesM60Fingal20:51
10Ciaran YoungM50Fingal21:07

Open-B 2.640km 20 controls

NameClassClubTime
1Niall McCarthyM21University College Dublin13:56
2Luis Sanchez SerranoM21Villena - O14:00
3Darragh HoareM18Bishopstown14:56
4Valdas TilunasM40Three Rock15:44
5Eoghan WhelanM16WATO18:13
6Dave RichardsonM55Fingal19:07
7Eoin BrowneM45Great Eastern Navigators20:11
8Stuart ScottM35Great Eastern Navigators22:36

Open-C 2.660km 21 controls

NameClassClubTime
1Anton HallorM2113:56
2Kevin O'BoyleM21Curragh-Naas13:59
3Aidan McCulloughM18Three Rock14:33
4Brian ArmstrongM21Fermanagh16:03
5Brian RoweM50Great Eastern Navigators17:25
6Angus TynerM50Setanta17:45
7Paul SmythM55Ajax18:53
8Brian FarrenM50Fingal19:25
9Terence HoareM45Bishopstown20:53
10Nigel PimM45WATO21:26

WJ-A 1.520km 17 controls

NameClassClubTime
1Fionnuala RoweW10Great Eastern Navigators12:16
2Clodagh O'SullivanW12Bishopstown16:31
3Niamh BrowneW10Great Eastern Navigators16:55

WJ-B 1.570km 16 controls

NameClassClubTime
1Emily RoweW14Great Eastern Navigators11:13
2Sinead YoungW14Fingal11:47
3Clodagh O'DonnellW1414:04
4Maeve O'SullivanW14Bishopstown19:41

WVet-A 1.910km 17 controls

NameClassClubTime
Bernie O' BoyleW60Curragh-NaasDNF

WVet-B 1.990km 19 controls

NameClassClubTime
1Jean O'NeillW70Fingal22:02

WVet-C 1.900km 18 controls

NameClassClubTime
1Anyta RichardsonW60Fingal33:05

WOpen-A 22 controls

NameClassClubTime
1Cliodhna DonaghyW18Great Eastern Navigators17:43
2Emer PerkinsW20University College Dublin18:19
3Zoe Tyner Setanta21:31
4Heather WoodW55Great Eastern Navigators22:27
5Eileen YoungW50Fingal23:35
6Jackie McCavanaW50Great Eastern Navigators35:45

WOpen-B 20 controls

NameClassClubTime
1Niamh O'BoyleW35Curragh-Naas19:18
2Jordan PimW18WATO20:35
3Deirdre CoyleW45Great Eastern Navigators24:00
4Deborah WhelanW50Curragh-Naas26:13
5Roxanne WhiteW55Dublin University41:13
6Orla YoungW18Fingal47:52
Eadaoin McCavanaW20University College Dublin16:53N/C

WOpen-C 21 controls

NameClassClubTime
1Anna Nilsson SimkovicsW21OLC Wienerwald14:32
2Clodagh MoranW20Three Rock16:07
3Ciara SilbyW20University College Dublin18:37
4Aoife O'SullivanW18Bishopstown19:53
5Martina RoweW45Great Eastern Navigators22:50
6Gabrielle KingW55Fingal41:12
Ber O'SullivanW50BishopstownDNF

Action took 0.002 seconds