info@orienteering.ie

Results

Currabinny Wood

15.09.2019

Cork County League / Family Day / No. 3

Brown Blue Green Red Orange Yellow

Brown 26 controls

Name Class Club Time
1 Mark Lumley M50 BOC/Ballinlough 80:57
2 Eric O'Connor M21 BOC/Friar's Walk 83:10
3 Steve Perkins M60 BOC/Rosscarbery 101:33
4 Vaughan Ryan M50 BOC/Blackrock 104:18
5 Shane Murphy M21 BOC/Douglas 146:43

Blue 22 controls

Name Class Club Time
1 Malte Borrmann M16 BOC/Carrigadrohid 64:44
2 Trishia O'Mahony W21 BOC/Youghal 88:39
3 William Curry M50 BOC/Waterfall 96:41
4 Wesley Law M45 BOC/Midleton 123:09
Mikey Alvarez M16 BOC/Clonakilty CC DNF

Green 18 controls

Name Class Club Time
1 Ian Revins M21 BOC/Midleton 67:59
2 Nora Perkins W50 BOC/Castlefreke 82:29
3 Maya Buckley W16 BOC/Cloyne 83:40
4 Fiona Buckley W45 BOC/Cloyne 118:33

Red 12 controls

Name Class Club Time
1 Fionn OCallaghan M16 BOC/Rosscarbery 46:56
2 Kieran O'Callaghan M50 BOC/Rosscarbery 48:40
3 Eve Buckley W12 BOC/Cloyne 52:56
4 Fionn Buckley M10 BOC/Cloyne 58:18
5 Martin Buckley M50 BOC/Cloyne 59:00
6 Adam Murphy M14 CBS Midleton 65:45
7 Murphy M21 Midleton 66:00
8 Angela Murray W80 Paradise Lost Australia 73:00
9 Max Parkinson M10 BOC/Whitegate 76:29
10 Harry Parkinson M12 BOC/Whitegate 76:38
10 Jack Parkinson M10 BOC/Whitegate 76:38
12 Nick Parkinson M40 BOC/Whitegate 76:40
13 Pat Grey W35 Carrigaline 105:00
13 Sarah Grey W70 Carrigaline 105:00

Orange 0 controls

Name Class Club Time
1 Brenda Harris W21 BOC/Killeens 34:10
2 Billy Caball M75 BOC/Ballinlough 36:02
3 Ciaran Barker M12 BOC/Frankfield 40:58
3 Niamh Barker W14 BOC/Frankfield 40:58
5 Sadhbh Barker W10 BOC/Frankfield 41:00
6 David Barker M50 BOC/Frankfield 41:15
7 April Hennessey W10 Ballymacoda 46:44
8 Gavin Hennessey M10 Ballymacoda 46:50
9 John Hennessey M21 Ballymacoda 46:55
10 Cathy O'Mahony W35 BOC/Youghal 53:20
11 Beth Cooney W10 Scoil Padraig Naofa Rochestown 58:00
11 Cian Cooney M10 Scoil Padraig Naofa Rochestown 58:00
11 Lucy Cooney W10 Scoil Padraig Naofa Rochestown 58:00
14 Ruth Cooney W21 Rochestown 58:10
14 Shane Cooney M21 Rochestown 58:10
16 Aobh Gallagher W10 Ballintemple 62:40
17 Dermot Gallagher M21 Ballintemple 62:50
18 Frank Burke M60 BOC/UCC/Rochestown 64:20
19 Joseph Carney M10 St. Joseph's NS Mardyke 65:13
19 Sarah Carney W10 St. Joseph's NS Mardyke 65:13
21 Aonghus Carney M21 St. Joseph's NS Mardyke 65:15
22 Maria Murphy W14 Ballinhassig 66:04
23 Katie Murphy W12 Ballinhassig 66:05
24 Charlie Quinn M10 Bweeng 66:07
25 J J Murphy M21 Ballinhassig 66:10
25 Norma O'Leary W21 Ballinhassig 66:10
25 Jim Quinn M21 Bweeng 66:10
28 Helena Cogan W21 BOC/Glanmire 71:30
29 Aisling Hickey W10 Blackrock 82:34
30 Liam Hickey M10 Blackrock 82:36
31 Carmel Hickey W21 Blackrock 82:40
31 Martin Hickey M21 Blackrock 82:40

Yellow 0 controls

Name Class Club Time
1 Ronan Barker M10 BOC/Frankfield 39:22
2 Barker W21 BOC/Frankfield 39:25
3 Emily Turnbull W10 Passage West 43:26
4 Jules Turnbull W10 Passage West 43:28
5 David Turnbull M21 Passage West 43:30
5 Davina Turnbull W21 Passage West 43:30
5 Turnbull W10 Passage West 43:30
8 Alex Heslin M10 Watergrasshill 60:25
8 Noah Heslin M10 Watergrasshill 60:25
10 Petranka Pacheva W21 Watergrasshill 61:00
11 Saoirse Melinn W10 Ballinlough 65:30
12 Brian Melinn M21 Ballinlough 65:35
12 Sue Melinn W21 Ballinlough 65:35
14 Amelie Caslin W10 Midleton 67:00
14 Joey Caslin M10 Midleton 67:00
16 Ger Caslin M21 Midleton 67:10
16 Kate Caslin W21 Midleton 67:10
18 Fiona McTaggart W21 Togher AC 86:45
19 Erin McTaggart W10 Christ The King Douglas 86:46
20 Colin McTaggart M21 Douglas 87:00
Orienteering in Ireland
Orienteering Ireland, Irish Sport HQ, Blanchardstown
D15 DY62, Ireland