Results

Malahide Castle Demesne

2018-10-10

Leinster Schools League (Primary) / No. 1

5th Class Girls 5th Class Boys 6th Class Girls 6th Class Boys Beginners

5th Class Girls 2.420km 13 controls

NameClassClubTime
1Líle Tully5th Class GirlsCorduff ns25:20
2Sarah Codd5th Class GirlsCorduff ns25:23
3Jessica Barugh5th Class GirlsCorduff ns35:53
4Kila Boyce & Charlotte Cronnelly5th Class GirlsThe Burrow School Sutton36:18
5Ailbhe Lynch5th Class GirlsSkryne NS36:36
6Elle Bolger & Allanah Dunne & Katie O'Donovan5th Class GirlsSt Fintans NS Sutton37:10
7Niamh Darlington5th Class GirlsCorduff ns37:35
8Chloe Renshaw5th Class GirlsSt Peter's NS Dunboyne39:22
9Simona Cosgrave & Aoibhínn Carr5th Class GirlsSt Fintans NS Sutton40:58
10Alex Hendy & Becky Dingreville5th Class GirlsSt Fintans NS Sutton41:19
11Caoimhe Cullen & Abby Bergin5th Class GirlsOur Lady's Rathdrum41:51
12Saoirse O'Byrne & Grace O'Gorman5th Class GirlsSt Fintans NS Sutton42:17
13Anne Cesar Da Silva & Rachel Williams5th Class GirlsSt Peter's NS Dunboyne43:21
14Lara McCarthy & Aisling Treacy5th Class GirlsSt Fintans NS Sutton46:14
15Elizabeth Fitzpatrick5th Class GirlsSkryne NS46:47
16Niamh O'Grady5th Class GirlsSkryne NS47:46
17Mariett Justin & Ruby Nolan5th Class GirlsOur Lady's Rathdrum48:22
18Zhanna Fitzpatrick & Lauren Greaves5th Class GirlsSt Fintans NS Sutton48:49
19Ava Porter & Rhea Byrne5th Class GirlsOur Lady's Rathdrum50:40
20Sarah McLoughlin5th Class GirlsSkryne NS50:50
21Stephaine Lawless & Saoirse McInnes5th Class GirlsThe Burrow School Sutton50:59
22Julia White5th Class GirlsCorduff ns51:35
23Charlie Hartford5th Class GirlsCorduff ns51:38
24Alannah Pettigrew5th Class GirlsSkryne NS51:49
25Aoife Boylan5th Class GirlsCorduff ns52:53
26Faye Manley & Maya Maciejewska & Sharon Jinu5th Class GirlsOur Lady's Rathdrum53:26
27Emily Fleming & Abbey Browne5th Class GirlsOur Lady's Rathdrum55:20
28Maya Grogan5th Class GirlsSkryne NS55:51
29Abbie Donnelly5th Class GirlsSkryne NS58:38
30Harriet Hayes5th Class GirlsSkryne NS60:35
31Elsie Rowley & Áine Quinn Yorke5th Class GirlsOur Lady's Rathdrum60:53
32Helen Dotchin Smith & Roisín Ingle5th Class GirlsSt Fintans NS Sutton62:35
33Ellen Hogan5th Class GirlsSkryne NS62:51
34Gina Lydon & Éile McKeon5th Class GirlsSt Fintans NS Sutton65:02
35Lauren Boud & Bríana Cameron5th Class GirlsSt Fintans NS Sutton66:06
36Kate Cooling & Sophia Coyle5th Class GirlsSt Fintans NS Sutton68:13
37Lauren Carroll & Emma McEvoy5th Class GirlsSt Fintans NS Sutton72:54
38April Horgan & Ava Kelly & Sophie Coogan5th Class GirlsSt Fintans NS Sutton81:25
39Frederique Lodewijk & Ruth McMahon5th Class GirlsThe Burrow School Sutton94:50
Sofia Killeen Henderson & Chloe MacDonell5th Class GirlsThe Burrow School SuttonDNF
India Hassett & Lien Johnston5th Class GirlsThe Burrow School SuttonDNF
Maisy Prunty Cooke & Amy Watson5th Class GirlsThe Burrow School SuttonDNF
Zoe Larkin & Darcey MacNamara5th Class GirlsThe Burrow School SuttonDNF
Millie Byrne & Kinga Maciejewska & Jess George5th Class GirlsOur Lady's RathdrumDNF
Saoirse-Rose McSweeney & Hannah Scott5th Class GirlsThe Burrow School SuttonDNF
Mollie White & Lily Hogan5th Class GirlsSt Fintans NS SuttonDNF

5th Class Boys 2.850km 15 controls

NameClassClubTime
1Daragh Young5th Class BoysCorduff ns18:48
2Jack Shorten5th Class BoysSkryne NS28:21
3Martin Wall5th Class BoysSkryne NS29:42
4Conor Reuter5th Class BoysSkryne NS32:48
5Philip O'Brien5th Class BoysSkryne NS34:45
6Simas Dailyde & Brendan Dillon5th Class BoysSt Fintans NS Sutton37:22
7Max O Donovan & David Wright5th Class BoysSt Fintans NS Sutton38:49
8Ruairí O'Neill5th Class BoysCorduff ns39:10
9Evan Whyte5th Class BoysCorduff ns39:12
10Riachard Clery & Jake Staunton5th Class BoysSt Fintans NS Sutton40:03
11Lucas Walsh5th Class BoysSkryne NS41:24
12Frank Quinn & Tyler Dromgoole5th Class BoysSt Fintans NS Sutton44:31
13Joesph O'Donovan & Oisín Marjoram & Luke Obrien5th Class BoysSt Fintans NS Sutton46:07
14Shane Weldon5th Class BoysCorduff ns46:37
15Aaron Shields & Milo O'Sullivan5th Class BoysSt Fintans NS Sutton47:50
16Turlough Murphy & Annraoi Obeolláin5th Class BoysSt Fintans NS Sutton48:28
17Luke Hanly5th Class BoysSkryne NS49:00
18Callum Brown5th Class BoysSt Peter's NS Dunboyne51:33
19Sean Quinn5th Class BoysSkryne NS51:39
20Rory Tobin5th Class BoysSkryne NS51:41
21Harry Lappin & Zé Santini5th Class BoysSt Fintans NS Sutton52:36
22Daniel Molyneux & Sam Holman Keogh5th Class BoysThe Burrow School Sutton54:58
23Thaddeus Brennan & Hao Shen Yang5th Class BoysSt Fintans NS Sutton55:31
24Felix Crothers & Calum Mooney5th Class BoysSt Peter's NS Dunboyne57:17
25Finn Watson & Bear Dummer5th Class BoysThe Burrow School Sutton59:00
26Bobby-Dee McCormack & Andrew L'Estrange5th Class BoysSt Fintans NS Sutton59:14
27Reece Gargan5th Class BoysSkryne NS59:21
28Ryan Fagan5th Class BoysSkryne NS62:16
29Evan Prole5th Class BoysSt Peter's NS Dunboyne70:42
30Liam Fay5th Class BoysSkryne NS71:27
31Matthew Owens Fearon & Haydn Gallagher5th Class BoysSt Fintans NS Sutton72:28
32Michael Bolger & Eddie Cotter5th Class BoysThe Burrow School Sutton72:47
33Keith Bonar & Torin Lupo5th Class BoysSt Fintans NS Sutton74:33
34Conor Smith & Mícheál Marrinan5th Class BoysSt Fintans NS Sutton79:58
35Nathan Hann & Adam Coffee5th Class BoysSt Fintans NS Sutton81:29
36Luke Archer & Cian Flanagan5th Class BoysSt Fintans NS Sutton83:28
37Michael Dvoynin5th Class BoysSt Peter's NS Dunboyne94:58
38Jack Whitely Halvey5th Class BoysSt Peter's NS Dunboyne96:56
Tristan Piner5th Class BoysCorduff nsDNF
Oliver Macaulay & Brian Soares5th Class BoysThe Burrow School SuttonDNF
Luca Yeates & Charlie Hilliard5th Class BoysSt Peter's NS DunboyneDNF
Joshua Hayden & Killian Murphy5th Class BoysSt Peter's NS DunboyneDNF
Harry Flood & Ollie Swan5th Class BoysThe Burrow School SuttonDNF
Caleb Martin & Joshua Le Bon5th Class BoysThe Burrow School SuttonDNF
Colm McNelis5th Class BoysSkryne NSDNF
Niall Devins5th Class BoysSkryne NSDNF
James Donnelly5th Class BoysSkryne NSDNF
Max Corry5th Class BoysSkryne NSDNF

6th Class Girls 2.680km 15 controls

NameClassClubTime
1Caoimhe Giles6th Class GirlsSkryne NS24:05
2Shauna Hogan6th Class GirlsSkryne NS29:27
3Katie Keane6th Class GirlsSkryne NS32:24
4Aisling O'Neill6th Class GirlsSt Peter's NS Dunboyne33:01
5Lauren Meharg6th Class GirlsSkryne NS35:30
6Ava Daly6th Class GirlsSkryne NS36:11
7Freya Wilkinson6th Class GirlsSkryne NS37:49
8Leah Sisk6th Class GirlsSt. Andrew's NS Lucan39:36
9Kate Gibbons6th Class GirlsSkryne NS40:18
10Katie Sanderson6th Class GirlsSt. Andrew's NS Lucan41:32
11Hollie Ward & Paige Nolan6th Class GirlsOur Lady's Rathdrum42:25
12Amelia Smart6th Class GirlsSkryne NS42:44
13Zoe Collier6th Class GirlsThe Burrow School Sutton43:03
14Rebecca Clarke6th Class GirlsSkryne NS44:02
15Ava Breen & Steffy Jiji6th Class GirlsOur Lady's Rathdrum45:20
16Charlotte Reast6th Class GirlsSt. Andrew's NS Lucan45:46
17Elsie Bath6th Class GirlsThe Burrow School Sutton46:04
18Aoife McLoughlin6th Class GirlsSkryne NS46:46
19Bryanna Mahood6th Class GirlsSt Peter's NS Dunboyne47:35
20Grace Hollywood6th Class GirlsSkryne NS48:28
21Sophie Girard6th Class GirlsSkryne NS50:40
22Matha Cody6th Class GirlsThe Burrow School Sutton51:39
23Aisling Byrne & Rebecca McElligott-Ryan6th Class GirlsOur Lady's Rathdrum52:59
24Lacey McSharry & Ailbhe Hayes6th Class GirlsOur Lady's Rathdrum53:06
25Nicole Taylor6th Class GirlsCorduff ns53:13
26Annie Foy6th Class GirlsCorduff ns53:52
27Emma Dardis6th Class GirlsSkryne NS54:29
28Robyn Curran & Tiagan Walsh & Therese Silju6th Class GirlsOur Lady's Rathdrum55:11
29Katy Rigney6th Class GirlsCorduff ns56:47
30Ann McGuirk6th Class GirlsCorduff ns56:49
31Eloise Girard6th Class GirlsSkryne NS56:59
32Katelyn Quinn6th Class GirlsSt. Andrew's NS Lucan57:40
33Ella Sheppard6th Class GirlsCorduff ns59:04
34Adela Puha6th Class GirlsSt. Andrew's NS Lucan61:41
35Grainne Gaines6th Class GirlsCorduff ns64:00
36Lauren Powell6th Class GirlsSt. Andrew's NS Lucan67:00
37Molly Connolly6th Class GirlsSkryne NS67:32
38Alyssa Pasley6th Class GirlsSt. Andrew's NS Lucan70:06
39Ciara McMahon6th Class GirlsThe Burrow School Sutton79:22
Destiny Carty6th Class GirlsSkryne NSDNF
Amy Ennis Crosbie6th Class GirlsThe Burrow School SuttonDNF
Seren Hilliard6th Class GirlsThe Burrow School SuttonDNF
Jayne Mangan6th Class GirlsThe Burrow School SuttonDNF
Isabella Reuter6th Class GirlsSkryne NSDNF
Ava Doyle6th Class GirlsThe Burrow School SuttonDNF
Grace Griffin6th Class GirlsThe Burrow School SuttonDNF
Maisie Thompson6th Class GirlsThe Burrow School SuttonDNF
Louise Riis Byrne6th Class GirlsThe Burrow School SuttonDNF
Emily Mikkelson6th Class GirlsThe Burrow School SuttonDNF
Aelfreda Young6th Class GirlsThe Burrow School SuttonDNF
Katie Purcell6th Class GirlsSkryne NSDNF
Ellen Byrne & Áine Fogarty6th Class GirlsOur Lady's RathdrumDNF
Isabelle Evans6th Class GirlsSt Peter's NS DunboyneDNF
Gracie Gilmartin6th Class GirlsSt. Andrew's NS LucanDNF
Alannah Best6th Class GirlsSt. Andrew's NS LucanDNF
Ellen Cassidy6th Class GirlsSt. Andrew's NS LucanDNF

6th Class Boys 3.70km 17 controls

NameClassClubTime
1Ethan Jones6th Class BoysThe Burrow School Sutton24:20
2Noah Crawley6th Class BoysSkryne NS26:02
3Marcel Haas6th Class BoysThe Burrow School Sutton26:17
4Declan O'Connor6th Class BoysSkryne NS27:55
5Josh Whitley Halvey6th Class BoysSt Peter's NS Dunboyne31:04
6Peter Thompson6th Class BoysSt. Andrew's NS Lucan31:05
7Jamie Brennan6th Class BoysCorduff ns35:44
8Graham Downey6th Class BoysCorduff ns36:08
9Garbhan Mulvaney6th Class BoysSkryne NS38:40
10Dheeraj Kirishna6th Class BoysSt Peter's NS Dunboyne39:08
11Simon Fogarty6th Class BoysThe Burrow School Sutton41:53
12Jude Flanagan6th Class BoysThe Burrow School Sutton43:49
13Ben Elliott6th Class BoysThe Burrow School Sutton44:49
14Ben Hayden6th Class BoysSt Peter's NS Dunboyne44:58
15Justin O'Neill6th Class BoysThe Burrow School Sutton46:11
16Sam Morland6th Class BoysSkryne NS46:59
17Matthew Bray6th Class BoysThe Burrow School Sutton47:45
18Aaron Wilson6th Class BoysSt. Andrew's NS Lucan48:23
19Ruairí Kelly6th Class BoysThe Burrow School Sutton49:29
20Bobby Watters6th Class BoysSt. Andrew's NS Lucan50:23
21Fionn Maher6th Class BoysThe Burrow School Sutton51:19
22Stanley Prusak6th Class BoysSt. Andrew's NS Lucan52:00
23Andrew Fitzgerald6th Class BoysCorduff ns52:04
24Cameron Jones6th Class BoysSt. Andrew's NS Lucan52:17
25Jeswin Saji6th Class BoysSt. Andrew's NS Lucan54:52
26Jerome Jothibalan6th Class BoysSt. Andrew's NS Lucan55:09
27Jamie Everard6th Class BoysSkryne NS55:56
28Andrei Bora6th Class BoysThe Burrow School Sutton56:53
29Andrew Blomfield De Le Fuente6th Class BoysThe Burrow School Sutton58:52
30Ethan Leonard6th Class BoysSt. Andrew's NS Lucan60:46
31Vlad Grosu6th Class BoysSt. Andrew's NS Lucan61:24
32Sean McNelis6th Class BoysSkryne NS61:56
33Joshua Hall6th Class BoysSt Peter's NS Dunboyne63:07
34Marco Gayubo6th Class BoysSt. Andrew's NS Lucan64:39
35Sarang Thayyil6th Class BoysSt. Andrew's NS Lucan67:03
36Tom Shaw6th Class BoysSt. Andrew's NS Lucan67:30
37Daniel Farnan6th Class BoysSkryne NS69:51
38Jack O'Regan6th Class BoysSkryne NS80:54
39Issac Hassard6th Class BoysSt Peter's NS Dunboyne81:17
Rory Gallagher6th Class BoysCorduff nsDNF
Shane Doherty Teeling6th Class BoysCorduff nsDNF
Aaron Briscoe6th Class BoysSkryne NSDNF
Niall McLoughlin6th Class BoysSkryne NSDNF
Alex Lea6th Class BoysThe Burrow School SuttonDNF
Ethan Smith6th Class BoysThe Burrow School SuttonDNF
Cían O Brian6th Class BoysSt Peter's NS DunboyneDNF
Edvinas Jakas6th Class BoysSt. Andrew's NS LucanDNF
Ethan O'Connell6th Class BoysCorduff nsDNF
Ronan O'Rourke6th Class BoysCorduff nsDNF
James Rice6th Class BoysCorduff nsDNF
Kevin Mathews6th Class BoysSt. Andrew's NS LucanDNF
William Carry6th Class BoysSt. Andrew's NS LucanDNF
Pedro Bianchi6th Class BoysSt. Andrew's NS LucanDNF
Dylan Deignan6th Class BoysSt. Andrew's NS LucanDNF
Simon Byrne6th Class BoysSt. Andrew's NS LucanDNF

Beginners 1.890km 11 controls

NameClassClubTime
1Eoghan Brennan & Aoife RussellBeginnersRush NS14:41
2Elizabeth O'NeillBeginnersSwords EDNS19:27
3Jack Harmon & Clodagh HalpinBeginnersRush NS21:40
4Eva Lalyko & Ollie Murtagh WildeBeginnersRush NS22:03
5Mark Palancevics & Maya ToolanBeginnersRush NS22:09
6Odhran Broderick & Angelika KuchtaBeginnersRush NS22:45
7Jack Mythen & Lucy SmithBeginnersRush NS24:54
8Sean Dillon & Ellie McGeeBeginnersRush NS25:15
9Annisha Harford & Joe Martin O'ScanallBeginnersRush NS25:58
10Tom Fanning & Alannah FayBeginnersRush NS28:33
11Matthew Thompson & Holly CarrickBeginnersRush NS29:07
12Tyra Bailey & Sophie MurphyBeginnersRush NS30:39
13Kacy Oru & Aisling DownesBeginnersRush NS31:04
14Jazmine Brogan & Ava Warren HoganBeginnersRush NS35:11
15Sophie Whelan Cashley & Luke MitchellBeginnersRush NS51:59
Keisha Murphy Hill & Megan O'DonohueBeginnersRush NSDNF

Action took 0.005 seconds