Results

Glendoo Ridge East

2013-11-24

Leinster Autumn Series / No. 5

Blue Brown Green Light Green Orange Yellow

Blue 7.420km 215m 21 controls

NameClassClubTime
1Marcus GeogheganM50Ajax70:27
2Dave WestonM50Setanta71:44
3Paul KevilleM21Setanta74:25
4Terry LawlessM45Setanta74:47
5Sean HarteM21Setanta76:36
6Ruth LynamW55Curragh-Naas78:59
7Andrew CoxM55WATO81:55
8Pat McCavanaM50Great Eastern Navigators82:58
9Mick ManganM50Setanta83:36
10Colin WalshM45Setanta84:47
11Stina PerssonW21Dublin University85:53
12Pat HealyM60Curragh-Naas85:55
13Dave RichardsonM50Fingal88:39
14Aoife McCavanaW18Great Eastern Navigators89:55
15Trevor HodkinsonM45Great Eastern Navigators92:23
16Joe LalorM60Great Eastern Navigators92:30
17Benjamin PalmeM16Austria92:39
18Regina KellyW21Curragh-Naas92:52
19Eileen WalshW50Setanta93:27
20Chris SlatteryM40Fingal98:20
21Mary HealyW55Great Eastern Navigators101:11
22SvetlanaGatova W35Fingal111:48
Stephen WalshM45SetantaDNF

Brown 9.700km 250m 25 controls

NameClassClubTime
1Hugh CashellM21Curragh-Naas69:03
2Eoin McCulloughM20Three Rock72:14
3Cillín CorbettM20University College Dublin75:08
4Angus TynerM45Setanta76:08
5Gerard ButlerM21Three Rock80:08
6Laurence QuinnM20Great Eastern Navigators83:32
7Declan McGrellisM40Lagan Valley83:37
8Gerard CunninghamM45Three Rock89:00
9Georg HinkelM21Great Eastern Navigators104:29
10Brendan McCarthyM40Defence Forces104:45
11Steve PerkinsM50Bishopstown109:45
12Mike LongM50Ajax116:45
Colm MoranM21Three RockDNF

Green 5.480km 180m 17 controls

NameClassClubTime
1Conor ShortM21Curragh-Naas42:42
2Roisin LongW18Ajax54:28
3Eoghan KnightM14Lagan Valley55:13
4Una MayW40Three Rock59:14
5John McCulloughM55Three Rock60:18
6Val JonesM55Fingal61:02
7Tony JoyceM45Curragh-Naas61:17
8Eimer PerkinsW14Bishopstown63:16
9Heather WoodW50Great Eastern Navigators64:23
10Mary O'ConnellW50Three Rock65:33
11Des DoyleM65Great Eastern Navigators65:42
12Ruairi LongM14Ajax66:20
13Bernie O' BoyleW55Curragh-Naas69:27
14Pat FlanaganM70Three Rock73:19
15Gergely M20University College Dublin73:31
16Thomas O'Sullivan 76:56
17Kevin CunninghamM16Three Rock79:36
18Melanie WalshW45Setanta79:51
19Andrew ButterfieldM50Great Eastern Navigators80:41
20Eadaoin McCavanaW14Great Eastern Navigators87:20
21Meabh PerkinsW16Bishopstown88:16
22Thomas EverardM21Defence Forces102:51
23Ivan O'ConnorM45116:41
Garry O'NeillM21BIFEDNF
Anna BakiewiczW35BIFEDNF
Cordine GavinW21DNF
Cathal O'ConnorM10DNF
Siobhan DelaneyW16Curragh-NaasDNF

Light Green 3.200km 140m 15 controls

NameClassClubTime
1Cian MayM14Three Rock36:28
2Clodagh MoranW14Three Rock36:56
3Dara O'CleirighM14Ajax38:51
4Gavin DooleyM16Ajax45:09
5Zoe TynerW12Setanta46:10
6Oisin WickhamM12Ajax52:49
7Brendan MaherM18Great Eastern Navigators53:20
8Michael ButlerM70Three Rock53:46
9Aine Ui ShuilleabhainW60Three Rock54:52
10Eileen YoungW45Fingal56:59
11Sandra VelthuisW40Great Eastern Navigators63:45
12Sophie WalshW14Setanta65:56
13Paddy WalshM80Setanta68:43
14Theresa DoyleW50Ajax70:39
15Creidhe O'SullivanW40Great Eastern Navigators71:16
16Brian GillespieM18Great Eastern Navigators72:23
17Aine JoyceW45Great Eastern Navigators72:45
18Brigid FlanaganW65Three Rock77:33
19Jackie McCavanaW45Great Eastern Navigators83:34
Clodagh O'DonnellW10DNF
Cian O'DonnellM10DNF
Joe DelaneyM14Curragh-NaasDNF
Maura HigginsW70SetantaDNF

Orange 2.40km 100m 13 controls

NameClassClubTime
1Shay QuinnM55Fingal39:37
2Joseph ButterfieldM12Great Eastern Navigators48:20
3Hans van GelderenM10Great Eastern Navigators57:49
4Sam VanGelderenM10Great Eastern Navigators58:10
5Miriam van GelderenW45Great Eastern Navigators58:12
6Matthew WalshM12Setanta58:58
7Daniel JoyceM12Curragh-Naas88:11
Vera MurtaghW75Three RockDNF

Yellow 1.480km 60m 9 controls

NameClassClubTime
1Oisin MayM10Three Rock19:19
2Caoimhe MayW10Three Rock19:57
3Dexter HodkinsonM12Great Eastern Navigators29:59
4Jarvis HodkinsonM10Great Eastern Navigators32:04
5Ben LawlessM10Setanta35:54
6Ciarán Ó GoibínM1639:34
7Catherine JoyceW10Curragh-Naas43:30
8Katya GatovW10Fingal43:38
9Tom JoyceM10Curragh-Naas43:58
10Siobhán Ni GhoibínW1444:54
11Vincent Walsh GiguereM10Setanta48:27
12Paul ButterfieldM10Great Eastern Navigators49:19
13Elle Walsh GiguereW10Setanta49:47
14Tivon TynerM10Setanta50:34
15Cian WickhamM10Ajax55:48
Alexander GatovM10FingalDNF

Action took 0.002 seconds
Orienteering in Ireland
  • Orienteering Ireland
    Irish Sport HQ
    Blanchardstown
    D15 DY62
    Ireland
  • fixtures@orienteering.ie
  • info@orienteering.ie