Results

Hellfire Wood

2013-04-24

Leinster Schools Championships (Secondary) / (Closed - Leinster Schools)

1st Yr Girls 1st Yr Boys 2nd/3rd Yr Girls (A) 2nd/3rd Yr Boys (A) 5th/6th Yr Girls (A) 5th/6th Yr Boys (A)
TY Boys (A) 5th/6th Yr Girls (B)

1st Yr Girls 1.790km 85m 8 controls

NameClassClubTime
1Eadaoin McCavana1st Yr GirlsLoreto College, Foxrock07:26
2Sarah English & Jessica English1st Yr GirlsCastleknock CC13:52
3Rachel Armstrong & Asia Cheung1st Yr GirlsCastleknock CC14:35
4Caoimhe Lynam & Shauna Gurhy1st Yr GirlsCastleknock CC15:00
5Chloe Murphy & Eleanor Mooney1st Yr GirlsCastleknock CC16:59
6Mairead Griffin1st Yr GirlsCastleknock CC17:03
6Molly O'Neill1st Yr GirlsCastleknock CC17:03
8Emma Kelly1st Yr GirlsSt Kilians Bray18:27
9Aisling Andrews1st Yr GirlsCastleknock CC20:56
10Sarah Russell & Katie Kenny Byrne1st Yr GirlsCastleknock CC25:22
11Negah Bakshi & Amy Fay1st Yr GirlsCastleknock CC25:51
12Eimear Shorthall1st Yr GirlsCastleknock CC28:19
Niamh McCrea & Sophie Hawkins1st Yr GirlsCastleknock CCDNF
Jumana Wooton1st Yr GirlsCastleknock CCDNF

1st Yr Boys 2.360km 105m 11 controls

NameClassClubTime
1Ilyes Medbou1st Yr BoysRockbrook Park17:35
2Karl Doyle1st Yr BoysRockbrook Park20:19
3Maitiu O Suilleabhain1st Yr BoysRockbrook Park20:45
4Dara Kelly1st Yr BoysRockbrook Park23:28
5Abdul Khamis1st Yr BoysRockbrook Park26:07
6Cian Nolan1st Yr BoysRockbrook Park28:13
7Aidan McCarthney1st Yr BoysCastleknock CC28:58
8David O'Connor1st Yr BoysCastleknock CC30:02
9Akshay Joy1st Yr BoysRockbrook Park30:07
10Gerhard Kalusche1st Yr BoysRockbrook Park32:17
11Niall Heaney1st Yr BoysRockbrook Park32:36
12Ewan Lawson1st Yr BoysCastleknock CC33:31
13Sean Mills1st Yr BoysRockbrook Park33:44
14Sean Nagle1st Yr BoysCastleknock CC35:43
15Jack Ruddan Kelly1st Yr BoysCastleknock CC35:47
16Dillon Mahoney1st Yr BoysRockbrook Park36:27
17Eoin McCambridge1st Yr BoysCastleknock CC39:22
18Liam McMahon Buggy1st Yr BoysRockbrook Park45:05
19Ben Fitzpatrick & Adam Pearle1st Yr BoysCastleknock CC54:09
20Oisin McKay1st Yr BoysCastleknock CC55:55
21David McGuane & Jennifer Treadwell1st Yr BoysCastleknock CC61:32
22Robbie Doyle1st Yr BoysCastleknock CC74:38
23Aidan Kearnery1st Yr BoysCastleknock CC76:27
24Alex Clarkin1st Yr BoysCastleknock CC84:31
Sam Heaney1st Yr BoysRockbrook ParkDNF
John Aherne1st Yr BoysRockbrook ParkDNF
Adam Murray1st Yr BoysCastleknock CCDNF
JP Verdon1st Yr BoysSt Kilians BrayDNF

2nd/3rd Yr Girls (A) 2.300km 105m 11 controls

NameClassClubTime
1Ailbhe Healy2nd/3rd Yr Girls (A)Castleknock CC19:13
2Lainey King & Orla Cooney2nd/3rd Yr Girls (A)Castleknock CC21:33
3Aoife Gray & Ghetzel Waisee2nd/3rd Yr Girls (A)Castleknock CC23:33
3Clodagh Quinn/Grace Tansey2nd/3rd Yr Girls (A)Mount Anville Secondary School23:33
5Sarah MacIntosh & Emma Farrell2nd/3rd Yr Girls (A)Castleknock CC24:01
6Niamh Murray & Anne-elise Clinton2nd/3rd Yr Girls (A)Castleknock CC25:31
7Maggie Davis/Clara Grannell2nd/3rd Yr Girls (A)Mount Anville Secondary School25:49
8Jean O'Brien2nd/3rd Yr Girls (A)Castleknock CC27:53
9Jessica Knox & Charlotte Cautley2nd/3rd Yr Girls (A)Castleknock CC30:17
10Aoife Simm2nd/3rd Yr Girls (A)Castleknock CC32:02
11Katie Brown2nd/3rd Yr Girls (A)Castleknock CC33:25
12Rachel Mc Laughlin/Sarah Coogan2nd/3rd Yr Girls (A)Mount Anville Secondary School35:53
13Amy Jordan & Eimear Lyons2nd/3rd Yr Girls (A)Castleknock CC36:43
14Julie Corby/Lauren Fanning2nd/3rd Yr Girls (A)Mount Anville Secondary School44:38
15Alexandra Deak & Cora Taaffe2nd/3rd Yr Girls (A)Castleknock CC48:20
16Eimear Scanlon/Emma Mc Evoy2nd/3rd Yr Girls (A)Mount Anville Secondary School49:26
17Una Daly/ Saffron Kelly2nd/3rd Yr Girls (A)Mount Anville Secondary School88:00
Lisa Holloway & Laoise Cullen2nd/3rd Yr Girls (A)Castleknock CCDNF
Chloe Kelly & Emma Kealy2nd/3rd Yr Girls (A)Castleknock CCDNF
Ellen Roche & Maria Rushe2nd/3rd Yr Girls (A)Castleknock CCDNF
Ciara Myles2nd/3rd Yr Girls (A)Castleknock CCDNF
Christina Asaulenko2nd/3rd Yr Girls (A)Castleknock CCDNF
Alanna Carton/Niamh Kiernan2nd/3rd Yr Girls (A)Mount Anville Secondary SchoolDNF
Ellen Walsh/Laura O Kelly2nd/3rd Yr Girls (A)Mount Anville Secondary SchoolDNF

2nd/3rd Yr Boys (A) 3.290km 155m 13 controls

NameClassClubTime
1Ruairi Long2nd/3rd Yr Boys (A)Rockbrook Park30:50
2Gerard Whelan2nd/3rd Yr Boys (A)Rockbrook Park31:25
3Luke Kearney2nd/3rd Yr Boys (A)Castleknock CC34:44
4Gavin Dooley2nd/3rd Yr Boys (A)Rockbrook Park35:40
5Mikolai Piotrowski2nd/3rd Yr Boys (A)St Kilians Bray36:30
6Augustin Sanchez2nd/3rd Yr Boys (A)Rockbrook Park37:07
7Cillian Zambra2nd/3rd Yr Boys (A)Castleknock CC40:33
8Abdalla Balasmeh2nd/3rd Yr Boys (A)St Kilians Bray42:01
9Dmitri Chizhikov2nd/3rd Yr Boys (A)St Kilians Bray42:38
10Eric McGann2nd/3rd Yr Boys (A)Rockbrook Park42:48
11Himanshu Singh2nd/3rd Yr Boys (A)Rockbrook Park48:53
12Peter McCarthy2nd/3rd Yr Boys (A)Rockbrook Park52:14
13EvanWilliams 2nd/3rd Yr Boys (A)St Kilians Bray53:43
14Aaron Kelly2nd/3rd Yr Boys (A)St Kilians Bray55:37
15Vlad Medves2nd/3rd Yr Boys (A)Rockbrook Park57:39
16Graham Farrell2nd/3rd Yr Boys (A)St Kilians Bray58:55
17Adam Peacock2nd/3rd Yr Boys (A)St Kilians Bray65:32
18Matthew Brennan2nd/3rd Yr Boys (A)St Kilians Bray65:36
19Jessi Lopez2nd/3rd Yr Boys (A)St Kilians Bray67:37
20Shane Sweeney2nd/3rd Yr Boys (A)Castleknock CC72:27
Emmet Field2nd/3rd Yr Boys (A)Rockbrook ParkDNF
Ali Taki & Matthew Mullen2nd/3rd Yr Boys (A)Castleknock CCDNF
James Igoe & Jordan Manning2nd/3rd Yr Boys (A)Castleknock CCDNF
John Kelly2nd/3rd Yr Boys (A)St Kilians BrayDNF
Daniel O'Connell & James Reilly2nd/3rd Yr Boys (A)Castleknock CCDNF
Linden Liu2nd/3rd Yr Boys (A)St Kilians BrayDNF
Brady Yeoh2nd/3rd Yr Boys (A)St Kilians BrayDNF
Gary Shortt2nd/3rd Yr Boys (A)St Kilians BrayDNF

5th/6th Yr Girls (A) 2.420km 155m 8 controls

NameClassClubTime
1Jeslyvette Lopez5th/6th Yr Girls (A)St Kilians Bray49:16
2Aisling Cooling-Nolan5th/6th Yr Girls (A)St Kilians Bray54:01
3Megan O'Callaghan & Karolina Venslaviciute5th/6th Yr Girls (A)Castleknock CC55:38
4AnnMarie Edwards5th/6th Yr Girls (A)St Kilians Bray67:13
Noboliski Biyela5th/6th Yr Girls (A)Castleknock CCDNF
Miriam Verdon5th/6th Yr Girls (A)St Kilians BrayDNF
Erica Gualandi & Linda Malone5th/6th Yr Girls (A)Castleknock CCDNF

5th/6th Yr Boys (A) 4.20km 175m 11 controls

NameClassClubTime
1Maciek Piotrowski5th/6th Yr Boys (A)St Kilians Bray39:05
2Chris Pollard5th/6th Yr Boys (A)Rockbrook Park40:53
3David Kubik5th/6th Yr Boys (A)Pleasants St Youthreach41:03
4Owen De Forge5th/6th Yr Boys (A)High School Rathgar41:18
5Joseph Manly5th/6th Yr Boys (A)Rockbrook Park42:02
6Sean O'Malley5th/6th Yr Boys (A)Castleknock CC43:14
7John Egan5th/6th Yr Boys (A)Rockbrook Park43:38
8Shane Smith5th/6th Yr Boys (A)High School Rathgar47:52
9Cian Butler5th/6th Yr Boys (A)High School Rathgar51:49
10Conor Spain5th/6th Yr Boys (A)High School Rathgar52:45
11Brian Kennelly5th/6th Yr Boys (A)High School Rathgar53:23
12Rowan Coupez5th/6th Yr Boys (A)Rockbrook Park56:51
13Jack Cannon5th/6th Yr Boys (A)Rockbrook Park57:43
14Kevin O Flannagain5th/6th Yr Boys (A)Rockbrook Park58:17
15Sam Treacy McGee5th/6th Yr Boys (A)High School Rathgar58:49
16Conor Egan5th/6th Yr Boys (A)Rockbrook Park59:46
17Jamie Campbell5th/6th Yr Boys (A)Pleasants St Youthreach79:05
18George Murray5th/6th Yr Boys (A)Pleasants St Youthreach86:35
Aidain Mooney5th/6th Yr Boys (A)Pleasants St YouthreachDNF
Ciaran Maher5th/6th Yr Boys (A)High School RathgarDNF
James Byrne5th/6th Yr Boys (A)Pleasants St YouthreachDNF
Raymond Garcia5th/6th Yr Boys (A)St Kilians BrayDNF
Edward Clarke5th/6th Yr Boys (A)Pleasants St YouthreachDNF
Robert Farrell5th/6th Yr Boys (A)St Kilians BrayDNF
Mark Harrison5th/6th Yr Boys (A)Pleasants St YouthreachDNF
Robbie Maxwell5th/6th Yr Boys (A)Pleasants St YouthreachDNF
Stephen Byrne5th/6th Yr Boys (A)Castleknock CCDNF
Alan Johnson5th/6th Yr Boys (A)Castleknock CCDNF

TY Boys (A) 3.470km 145m 11 controls

NameClassClubTime
1Sean KearnsTY Boys (A)Dunshaughlin CC39:33
2Marcin GardasTY Boys (A)Rockbrook Park45:06
3Kevin McCabeTY Boys (A)Rockbrook Park46:49
4Dylan KennedyTY Boys (A)Rockbrook Park58:48
5David BruseyTY Boys (A)High School Rathgar66:35
6Michael AherneTY Boys (A)Rockbrook Park67:03
7Eoghan ScallyTY Boys (A)Rockbrook Park70:22
Ronan Dowling CullenTY Boys (A)High School RathgarDNF
Byran CunninghamTY Boys (A)High School RathgarDNF
Ciaran HarrisonTY Boys (A)High School RathgarDNF
Mark DalyTY Boys (A)High School RathgarDNF
Elliott Garfield ChambersTY Boys (A)High School RathgarDNF
Andrew CourtneyTY Boys (A)High School RathgarDNF

5th/6th Yr Girls (B) 2.300km 105m 11 controls

NameClassClubTime
Laura Fagan5th/6th Yr Girls (B)Youthreach Nth Gt GeorgesDNF
Claire Colton5th/6th Yr Girls (B)Youthreach Nth Gt GeorgesDNF
Shauna Moore5th/6th Yr Girls (B)Youthreach Nth Gt GeorgesDNF
Stacey Brennan5th/6th Yr Girls (B)Youthreach Nth Gt GeorgesDNF
Danielle Ogelsby5th/6th Yr Girls (B)Youthreach Nth Gt GeorgesDNF

Action took 0.003 seconds