info@orienteering.ie

Irish Orienteering Results

Bushy Park

28.03.2012

Leinster Schools Championships (Primary) /

5th Class Boys 6th Class Boys 6th Class Girls 5th class Girls

5th Class Boys 15 controls

Name Class Club Time
1 Conor Powderly 5th Class Boys Skryne NS 15:13 Fix
2 Sam Carson 5th Class Boys Rathfarnham Parish NS 17:21
3 Ciaran Kearns 5th Class Boys Cannistown NS 18:54 Fix
4 Leon Flanagan 5th Class Boys Skryne NS 20:16 Fix
5 Josh Farrell 5th Class Boys Skryne NS 24:17 Fix
6 James Finnegan 5th Class Boys Skryne NS 24:51 Fix
7 Peter Swan 5th Class Boys Skryne NS 25:35 Fix
8 Tommy Carpenter 5th Class Boys Skryne NS 27:27 Fix
9 James Cole 5th Class Boys Rathfarnham Parish NS 28:57
10 Craig Nolan 5th Class Boys Skryne NS 33:22 Fix
11 Matt Thompson & Craig Lewis 5th Class Boys Rathfarnham Parish NS 35:27
12 Conor Killian 5th Class Boys Rathfarnham Parish NS 41:19
Callum O’Dwyer 5th Class Boys Rathfarnham Parish NS DNF
Efe Carty 5th Class Boys Skryne NS DNF Fix
Zak Bowker & Jonathan Flynn 5th Class Boys Rathfarnham Parish NS DNF
Andrew Canning 5th Class Boys Rathfarnham Parish NS DNF

6th Class Boys 2.870km 17 controls

Name Class Club Time
1 Colm Nolan 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS 15:29
2 David Hawes 6th Class Boys Skryne NS 20:12 Fix
3 Liam Gill 6th Class Boys Skryne NS 22:53 Fix
4 Sean Byrne 6th Class Boys Skryne NS 23:35 Fix
5 Padraig Finnerty 6th Class Boys Skryne NS 23:59 Fix
6 Sam Irwin 6th Class Boys Skryne NS 25:59 Fix
7 William Evans & Harold Stephenson 6th Class Boys Carysfort NS Arklow 30:05 Fix
8 Spencer Peace 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS 30:41
9 Daniel Kelly 6th Class Boys Skryne NS 34:52 Fix
10 Chris Yeomans & Gavin Kennedy 6th Class Boys Carysfort NS Arklow 36:38 Fix
10 Sam O’Connor 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS 36:38
12 Cameron Yau 6th Class Boys Carysfort NS Arklow 38:03 Fix
13 Stephen Landy 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS 38:43
14 David Gilbert 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS 40:24
15 Donal Cassidy 6th Class Boys Skryne NS 40:36 Fix
16 Alex Griffith-Lin 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS 62:39
17 Morgan Kane O’Brien 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS 68:23
18 Daniel Doyle & Callum Verso 6th Class Boys Carysfort NS Arklow 70:08 Fix
Jamie Shaw 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS DNF
Adam O’Rourke 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS DNF
Evan Bailey 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS DNF
Killian White 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS DNF
Alexander Chambers 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS DNF
Peter O’Leary 6th Class Boys Rathfarnham Parish NS DNF
Jamie Yeomans & Daniel Cotter 6th Class Boys Carysfort NS Arklow DNF Fix
Lloyd Carolan 6th Class Boys Skryne NS DNF Fix
Colm Doherty 6th Class Boys Skryne NS DNF Fix
Evan O'Brien 6th Class Boys Skryne NS DNF Fix
Eoghan Quinn 6th Class Boys Skryne NS DNF Fix

6th Class Girls 2.380km 15 controls

Name Class Club Time
1 Eadaoin McCavana 6th Class Girls Hollypark GNS 12:53 Fix
2 Clodagh Moran 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS 13:36
3 Niamh McGovern 6th Class Girls Skryne NS 15:46 Fix
4 Saoirse O'Regan 6th Class Girls Skryne NS 16:38 Fix
5 Robyn Lewis 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS 17:10
6 Ellen Ridgeway 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS 19:14
7 Claudia Johnston 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS 19:56
8 Hazel Carolan 6th Class Girls Skryne NS 20:07 Fix
9 Grace Power 6th Class Girls Skryne NS 22:48 Fix
10 Ellie Burke 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS 23:36
11 Alice Burleigh 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS 26:13
12 Evie Cunniam Murphy 6th Class Girls Skryne NS 28:57 Fix
13 Katie Hawthorne & Jessica Schmidt 6th Class Girls Carysfort NS Arklow 29:38 Fix
14 Grainne Hughes & Heloise Murphy 6th Class Girls Carysfort NS Arklow 30:31 Fix
15 Zoe Nuzum & Caroline Bradshaw 6th Class Girls Carysfort NS Arklow 32:50 Fix
16 Ella Squire 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS 33:13
17 Sophie Ryan Forrest 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS 34:13
18 Rachel Armstrong & Natalia Karwat 6th Class Girls Carysfort NS Arklow 37:22 Fix
19 Siobhan Chinenyanga 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS 37:38
20 Tara Leonard 6th Class Girls Skryne NS 39:32 Fix
Saoirse Kennedy 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS DNF
Lois Cruickshank 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS DNF
Anna Bismilla 6th Class Girls Rathfarnham Parish NS DNF

5th Class Girls 2.0km 14 controls

Name Class Club Time
1 Eve Cullen 5th class Girls Skryne NS 19:13 Fix
2 Hannah Sullivan & Laura Motyer 5th class Girls Rathfarnham Parish NS 20:25
3 Niamh Fox 5th class Girls Skryne NS 22:50 Fix
4 Charlotte Ward-Pratt 5th class Girls Rathfarnham Parish NS 23:10
5 Shauna Power & Isolde O’Loughlin 5th class Girls Rathfarnham Parish NS 24:40
6 Caitriona Brennan & Anna McKim 5th class Girls Rathfarnham Parish NS 24:58
7 Ashley Makombe 5th class Girls Rathfarnham Parish NS 26:28
8 Sarah Robinson & Andrea Mills 5th class Girls Rathfarnham Parish NS 27:07
9 Jade Halpin 5th class Girls Skryne NS 29:18 Fix
10 Sarah Hanly 5th class Girls Skryne NS 30:45 Fix
11 Suzie Hoey & Gaby Lewis 5th class Girls Rathfarnham Parish NS 31:15
12 Aimee Devins 5th class Girls Skryne NS 38:27 Fix
13 Ava Swan 5th class Girls Skryne NS 39:34 Fix
14 Rachel Donovan & Rachel Lew 5th class Girls Rathfarnham Parish NS 40:19
15 Alana Cooney 5th class Girls Skryne NS 41:11 Fix
16 Blaze Delemere 5th class Girls Skryne NS 44:39 Fix
17 Molly O'Connor 5th class Girls Skryne NS 44:51 Fix
18 Lauren Ryan 5th class Girls Skryne NS 50:10 Fix
Susie O'Rourke 5th class Girls Skryne NS DNF Fix
Jody Maiden 5th class Girls Rathfarnham Parish NS DNF
Maeve O’Sullivan 5th class Girls Rathfarnham Parish NS DNF
Louise Dunleavy 5th class Girls Rathfarnham Parish NS DNF
Roisin Murray & Molly Sheridan 5th class Girls Rathfarnham Parish NS DNF
Orienteering in Ireland
Orienteering Ireland, Irish Sport HQ, Blanchardstown
D15 DY62, Ireland