Results

Djouce Woods

2011-11-13

Non-league / 'Come-and-try-it' Event /

A B C D

A 5.570km 300m 10 controls

NameClassClubTime
1Laurence QuinnM18Great Eastern Navigators48:02
2Ruairi ShortM21Curragh-Naas49:33
3Aonghus O'CleirighM50Ajax50:11
4Jonathan QuinnM16Great Eastern Navigators51:41
5Ingus RektinsM40Fingal51:46
6Angus TynerM40Setanta52:26
7Marcus GeogheganM45Ajax61:19
8Gerard ButlerM21Three Rock61:30
9Gavan DohertyM35Great Eastern Navigators63:20
10Kevin O'RiordanM21Setanta65:13
11Mike LongM45Ajax66:14
12Paul SmythM45Ajax67:40
13Val JonesM55Fingal70:20
14Sandis RektinsM14Fingal70:55
15Tony JoyceM40Ajax71:30
16Finbar McGurrenM21Setanta72:40
17Shane O'NeillM35Setanta73:32
18Jim MulrooneyM50Setanta74:12
19Mary O ConnellW45Three Rock77:05
20Brano ZarnovicanM3578:17
21Don ShortM55Curragh-Naas78:30
22Mick FarrellM2183:01
23Brian O DriscollM2183:22
24Ruth LynamW55Curragh-Naas83:50
25Andrew ButterfieldM50Great Eastern Navigators84:27
26Eileen YoungW40Fingal86:30
27Hazel ThompsonW35Setanta86:34
28Donal KearnsM16Fingal87:07
29Stephen McCarttyM35Setanta88:54
30Brendan McCarthyM35Defence Forces93:38
31Chris TarardM3598:36
32Ger PowerW60Three Rock107:26
33Pat McCavanaM50Great Eastern Navigators107:38
34Diarmuid O'ColmainM60Great Eastern Navigators107:57

B 4.260km 225m 12 controls

NameClassClubTime
1Cathal O'CleirighM14Ajax61:11
2Jean O'NeillW65Fingal61:46
3Stephen WalshM4562:43
4Aoife McCavanaW16Great Eastern Navigators63:31
5Andrew JohnstonM21WATO64:24
6Eileen WalshW45Setanta64:39
7Eileen LoughmanW21Curragh-Naas66:29
8Rosin LongW16Ajax66:33
9Mary HealyW55Great Eastern Navigators67:12
10Kathyrn WalleyW50Fingal68:02
11Pat FlanaganM65Three Rock72:04
12Rose GriffinW2177:15
13Brendan DohertyM65Great Eastern Navigators79:02
14Aine Ui SuilleabhainW60Three Rock81:40
15Sarah Ni RuaircW21Fingal88:44
16Creidhe O'SullivanW40Great Eastern Navigators89:37
17David DareM55Setanta90:01
18Melanie WalshW40Setanta94:45
19Nora LalorW55Great Eastern Navigators97:38
20Larry RoeM35Great Eastern Navigators99:24
21Carmel CareyW50Three Rock104:09
22Bohus DudekM35106:54
23Glen PaulM21108:43
24Gerard TobinM21110:26
25Chris WilloughbyM35116:25
26Mick KellettM70Great Eastern Navigators116:57
27Catherine KingW45Ajax120:28
28Brendan DolanM40129:46
29Jackie McCavanaW45Great Eastern Navigators130:19
30Paddy WalshM75Setanta133:06
31Cathleen MorrisonW45Ajax136:42
32Eric HurleyM21139:43
33Michael ButlerM70Three Rock150:27
34Finn van GelderenM40Great Eastern Navigators165:47
Stephen DoorlyM45Great Eastern NavigatorsDNF
Brian GillespieM16Great Eastern NavigatorsDNF
Sean KearnsM16FingalDNF
Ger WhelanM14DNF
Keith LongworthM21DNF
Deirdre ONeillW40FingalDNF
Karen DuganW35SetantaDNF
Aine JoyceW45Great Eastern NavigatorsDNF
Eoghan O'SuilleabhainM65Three RockDNF

C 3.140km 90m 8 controls

NameClassClubTime
1Ruairi LongM12Ajax30:48
2Dara O'CleirighM12Ajax47:13
3Brian PowerM60Setanta48:39
4Ciana JonesW16Fingal49:16
5Faolan BrazilM14Setanta49:45
6Cian MayM12Three Rock50:17
7Theresa DoyleW45Ajax51:54
8Zanda RektinaW12Fingal54:24
9Eadaoin McCavanaW12Great Eastern Navigators57:13
10Maura HigginsW70Setanta66:18
11John AhernM5067:51
12Frank O'NeillM60Setanta68:05
13Oisin WickhamM10Ajax68:13
14Daniel ScottM21University College Dublin68:14
15Cathal AhernM21University College Dublin68:17
16Christopher HutchinsunM1071:31
17Sean RotheryM80Three Rock74:24
18Elizabeth Anne HutchinsunW1075:02
19Con CarrollM75Three Rock83:50
20Sinead RyanW12Curragh-Naas84:48
21Zoe TynerW10Setanta90:36
22Becky QuinnW10Fingal91:15
23Jack QuinnM10Fingal91:16
24Clodagh &Ellen MoranW12Three Rock92:15
25Leanne BerryW10Fingal94:59
26Olwyn BerryW10Fingal95:05
27Cillian BerryM10Fingal95:18
28Joseph ButterfieldM10Great Eastern Navigators101:12
29Hans Van GelderenM10Great Eastern Navigators102:56
30Sam Van GelderenM10Great Eastern Navigators103:31
31Ray CunnunghamM35111:43
32Charlie WardM10113:09
33Caolin RyanM10Curragh-Naas115:52
34Vera MurtaghW70Three Rock136:15
Sinead KearnsW10FingalDNF
Claire FinneganW45FingalDNF
Patrick GeraghtyFingalDNF
Alan MurphyM21DNF
Cathal DoolinM10SetantaDNF
Adam DoolinM10SetantaDNF
Paul ButterfieldM10Great Eastern NavigatorsDNF

D 2.280km 55m 7 controls

NameClassClubTime
1Lara Clark/GillespieW10Three Rock21:49
2Caoimhe MayW10Three Rock21:52
3Osin MayM10Three Rock23:02
4Alex O NeillM10Fingal30:52
5Daniel JoyceM10Ajax35:54
6Orla YoungW10Fingal37:05
7Gavin DooleyM1238:04
8Vincent & Elle WalshM10Setanta38:34
9Andy O NeillM1039:09
10Nick Breen39:43
11Andrea JonesW12Fingal39:59
12Mhairi O ConnellW12Fingal40:01
13Ivan O'Connor47:17
14Ben LawlessM10Setanta62:14
15Tivon TynerM10Setanta66:32
16Cian WickhamM10Ajax69:11
17Catherine JoyceW10Ajax73:31
18Bernadette CulemanW50Curragh-Naas78:47
19James DothertyM1094:29
Bobbie Clark/GillespieW10Three RockDNF

Action took 0.003 seconds
Orienteering in Ireland
  • Orienteering Ireland
    Irish Sport HQ
    Blanchardstown
    D15 DY62
    Ireland
  • fixtures@orienteering.ie
  • info@orienteering.ie