Results

Fair Mountain

2011-10-23

Leinster Autumn Series / No. 3

Blue Brown Green Lt Green Orange Yellow

Blue 7.30km 300m 15 controls

NameClassClubTime
1Laurence QuinnM18Great Eastern Navigators80:45
2Ingus RektinsM40Fingal82:48
3Dave WestonM45Setanta86:00
4Senan O'BoyleM55Curragh-Naas88:24
5Pat FarrellyM50Defence Forces92:46
6Pat McCavanaM50Great Eastern Navigators94:41
7Gavan DohertyM35Great Eastern Navigators97:07
8Marcus GeogheganM45Ajax103:49
9Finbar McGurrenM21Setanta106:06
10Brendan McCarthyM35Defence Forces109:00
11Sandis RektinsM14Fingal115:32
12Bernie O'BoyleW50Curragh-Naas124:08
13Andrew ButterfieldM50Great Eastern Navigators148:07
14Ger PowerW60Three Rock171:23
Fergus ByrneM21SetantaDNF

Brown 9.0km 350m 18 controls

NameClassClubTime
1Kyle HeronM21Dublin University90:43
2Aonghus O CleirighM50Ajax102:33
3Jonathan QuinnM16Great Eastern Navigators113:54
4Andras FeketeM21Fingal115:44
5Angus TynerM40Setanta119:02
6Gerard CunninghamM40Three Rock123:50
7Paul SmythM45Ajax143:48
8Val JonesM55Fingal147:40
9Don ShortM55Curragh-Naas155:06

Green 4.940km 215m 14 controls

NameClassClubTime
1Denis ReidyM60Ajax72:27
2Trevor HodkinsonM40Great Eastern Navigators72:33
3Paul KevilleM21Setanta79:02
4Mike LongM45Ajax84:08
5Mary O'ConnellW45Three Rock92:14
6Brian BellM50Great Eastern Navigators94:39
7Colin WalshM45Setanta97:22
8Kathryn WalleyW50Fingal104:51
9Joe LalorM55Great Eastern Navigators104:53
10David DareM55Setanta107:08
11Keith FitzsimonsM40Setanta107:39
12Roisin McDonnellW50Setanta109:18
13Jean O'NeillW65Fingal110:30
14Jim MulrooneyM50Setanta111:08
15Christophe TabardM35124:15
16Stuart ScottM21Dublin University151:36
17Niamh HartnettW21151:52
Svetlana GatovaW21DNF
Catherine KingW45AjaxDNF

Lt Green 3.390km 125m 10 controls

NameClassClubTime
1Róisín LongW16Ajax40:31
2Donal WickhamM50Ajax41:32
3Katalin BoczorW21Fingal53:09
4Eileen WalshW45Setanta53:45
5Brian McCannM5055:24
6Aine Ní SuilleabhainW60Three Rock57:26
7Brendan DohertyM65Great Eastern Navigators59:01
8Michael ButlerM70Three Rock59:04
9Melanie WalshW40Setanta59:18
10Nora LalorW55Great Eastern Navigators60:39
11Alex BogomoletzM45Fingal64:54
12Eric McGannM1466:25
13Fiachra McCannM14DLSO68:30
14Paddy WalshM75Setanta71:40
15Maura HigginsW70Setanta73:47
16Deirdre NagleW60Three Rock74:47
17Rainers RagainisM14Fingal94:40
18Zanda RektinaW12Fingal95:57
19Marie BurkeW21Setanta113:28
Eduardo MartinM50Dublin UniversityDNF

Orange 2.900km 125m 13 controls

NameClassClubTime
1Ruairí LongM12Ajax31:24
2Clodagh MoranW12Three Rock40:32
3Eadaoin McCavanaW12Great Eastern Navigators47:40
4Claire WalshW65Setanta48:06
5Cathleen MorrisonW40Ajax49:30
6Orla MurphyW3564:21
7Zoe TynerW10Setanta75:28

Yellow 1.920km 100m 10 controls

NameClassClubTime
1Sophie WalshW12Setanta36:07
2Jarvis HodkinsonM10Great Eastern Navigators47:16
3Dexter HodkinsonM10Great Eastern Navigators47:34
4Aoife BrennanW10Setanta49:08
5Oisin WickhamM10Ajax49:16
6Una Ní ChionnaithW14Great Eastern Navigators50:11
7Anna McCormackW1657:00
8Sadhbh HassettW10Setanta58:36
9Vera MurtaghW70Three Rock84:52
Alexander GatovaM10DNF
Katya GatovaW10DNF
Jane GodsonW12Great Eastern NavigatorsDNF
Henry GodsonM12Great Eastern NavigatorsDNF

Action took 0.001 seconds
Orienteering in Ireland
  • Orienteering Ireland
    Irish Sport HQ
    Blanchardstown
    D15 DY62
    Ireland
  • fixtures@orienteering.ie
  • info@orienteering.ie