info@orienteering.ie

Results

Malahide Castle Demesne

26.01.2011

Leinster Schools League (Secondary) / No. 3 (Closed - Leinster Schools)

Beginners 2nd/3rd Yr Girls (A) 2nd/3rd Yr Boys (A) TY Boys (A) 1st Yr Boys 5th/6th Yr Boys (B) 5th/6th Yr Girls (B) 1st Yr Girls 2nd/3rd Yr Girls (B) TY Girls (A) 5th/6th Yr girls (A) 5th/6th Yr Boys (A)

Beginners 1.860km 12 controls

Name Class Club Time
1 Luke Kearney & Samuel Bateman Beginners Castleknock CC 13:20
2 Cathal Gaynor & Zach Higgins Beginners Castleknock CC 16:08
3 Mohiman Roonii & Gavin Keane Beginners Castleknock CC 16:48
4 Karl Rochford & Alan Pollard Beginners Castleknock CC 18:49
5 Chloe Heary & Merissa Scallon Beginners Castleknock CC 18:53
6 Aisling Conron & Rebecca English Beginners Castleknock CC 18:56
7 Hassam Kazim & Conor O'Malley Beginners Castleknock CC 20:54
8 Sarah Murray & Niamh Murray Beginners Castleknock CC 21:30
9 Conor Schmidt & Shane Sweeney Beginners Castleknock CC 24:39

2nd/3rd Yr Girls (A) 2.280km 8 controls

Name Class Club Time
1 Jessica Agnoli 2nd/3rd Yr Girls (A) Castleknock CC 20:19
2 Ashling Roche & Karolina Venslaeiute 2nd/3rd Yr Girls (A) Castleknock CC 27:56
3 Rebecca Armstrong & Erica Gua 2nd/3rd Yr Girls (A) Castleknock CC 41:47

2nd/3rd Yr Boys (A) 2.860km 9 controls

Name Class Club Time
1 Donal Kearns 2nd/3rd Yr Boys (A) Dunshaughlin CC 18:21
2 Bosun Gbajabimila 2nd/3rd Yr Boys (A) Castleknock CC 23:44
3 Lorcan O'Shea 2nd/3rd Yr Boys (A) Castleknock CC 26:38
4 Andrew McCabe 2nd/3rd Yr Boys (A) Castleknock CC 31:03
5 Sean Kearns 2nd/3rd Yr Boys (A) Dunshaughlin CC 31:18
6 Gary McCabe 2nd/3rd Yr Boys (A) Castleknock CC 32:12
7 Eoin Carey 2nd/3rd Yr Boys (A) St Kilians Bray 34:08
8 Marcus Coster 2nd/3rd Yr Boys (A) St Kilians Bray 35:19
9 Alex Fowler 2nd/3rd Yr Boys (A) Castleknock CC 36:13
10 Aidan Doherty 2nd/3rd Yr Boys (A) Castleknock CC 38:32
11 Karl Heary & Paul Molloy 2nd/3rd Yr Boys (A) Castleknock CC 43:52
12 Jordan Flannagan 2nd/3rd Yr Boys (A) St Kilians Bray 53:50
Corrie Coster 2nd/3rd Yr Boys (A) St Kilians Bray DNF
Kenneth Murphy & Alan Molloy 2nd/3rd Yr Boys (A) Castleknock CC DNF

TY Boys (A) 3.450km 11 controls

Name Class Club Time
1 L Harte TY Boys (A) SPC Dunboyne 21:34
2 C McDonnell TY Boys (A) SPC Dunboyne 22:27
3 Maciek Piotrowski TY Boys (A) St Kilians Bray 24:33
4 G McCoy TY Boys (A) SPC Dunboyne 26:04
5 C Doran TY Boys (A) SPC Dunboyne 26:45
6 S Lavin TY Boys (A) SPC Dunboyne 27:02
7 J Whelan TY Boys (A) SPC Dunboyne 32:04
8 S S Whitty TY Boys (A) SPC Dunboyne 33:52
9 S Quigley TY Boys (A) SPC Dunboyne 35:34
10 A Paraja TY Boys (A) SPC Dunboyne 36:35
11 P Oreilly TY Boys (A) SPC Dunboyne 37:35
12 D Cronan TY Boys (A) SPC Dunboyne 38:58
13 S Clarke TY Boys (A) SPC Dunboyne 39:20
14 Tom Hui TY Boys (A) St Kilians Bray 39:49
15 C McKenna TY Boys (A) SPC Dunboyne 40:15
16 S Murry TY Boys (A) SPC Dunboyne 40:41
17 F Mulvey TY Boys (A) SPC Dunboyne 42:34
18 Raymond Garcia TY Boys (A) St Kilians Bray 43:28
19 J Conway TY Boys (A) SPC Dunboyne 46:11
20 S Oneill TY Boys (A) SPC Dunboyne 46:34
21 J Odonoghue TY Boys (A) SPC Dunboyne 47:42
22 C McGrath TY Boys (A) SPC Dunboyne 48:49
23 S Goodwin TY Boys (A) SPC Dunboyne 55:43
24 J Gough TY Boys (A) SPC Dunboyne 64:32
25 S Fitzpatrick TY Boys (A) SPC Dunboyne 66:07
26 R Dunne TY Boys (A) SPC Dunboyne 68:28
27 C Meehan TY Boys (A) SPC Dunboyne 150:48
Robert Farrell TY Boys (A) St Kilians Bray DNF
Kevin Shortt TY Boys (A) St Kilians Bray DNF
C Murry TY Boys (A) SPC Dunboyne DNF
G. Beattie TY Boys (A) SPC Dunboyne DNF
Brian O'Malley TY Boys (A) Castleknock CC DNF

1st Yr Boys 2.500km 12 controls

Name Class Club Time
1 Mark Hoare 1st Yr Boys Colaiste Bhride Carnew 18:11
2 Lorence e Garcia and Matthew Brennan 1st Yr Boys St Kilians Bray 40:22
3 Greg Roszczak and Nathan McGarth 1st Yr Boys St Kilians Bray 46:37
Jessie Lopez and Evan William 1st Yr Boys St Kilians Bray DNF
Adam Peacock and Abdallah Bal 1st Yr Boys St Kilians Bray DNF
Mikolaj Piotroski and James K 1st Yr Boys St Kilians Bray DNF

5th/6th Yr Boys (B) 2.860km 9 controls

Name Class Club Time
1 Sean Dwyer 5th/6th Yr Boys (B) Pleasants St Youthre 45:11
2 Ciaran Foster 5th/6th Yr Boys (B) Pleasants St Youthre 59:21
Shane Ryan 5th/6th Yr Boys (B) Pleasants St Youthre DNF

5th/6th Yr Girls (B) 2.280km 8 controls

Name Class Club Time
1 Ciara Lambe 5th/6th Yr Girls (B) Pleasants St Youthre 39:31

1st Yr Girls 2.190km 10 controls

Name Class Club Time
1 Claire Stevenson and Natasha Fitzpatrick 1st Yr Girls St Kilians Bray 42:25

2nd/3rd Yr Girls (B) 2.190km 10 controls

Name Class Club Time
1 Emily Kelly 2nd/3rd Yr Girls (B) St Kilians Bray 40:19

TY Girls (A) 2.860km 9 controls

Name Class Club Time
1 Anne Marie Edwards TY Girls (A) St Kilians Bray 29:50
2 Aisling Cooling Noolan TY Girls (A) St Kilians Bray 33:18
3 Miriam Verdon TY Girls (A) St Kilians Bray 35:42
4 Lauren Coffey TY Girls (A) St Kilians Bray 46:49

5th/6th Yr Girls (A) 2.860km 9 controls

Name Class Club Time
1 Orlaith Kelly 5th/6th Yr girls (A) St Kilians Bray 45:30

5th/6th Yr Boys (A) 3.660km 11 controls

Name Class Club Time
1 Stephen Edwards 5th/6th Yr Boys (A) St Kilians Bray 24:36
2 Kevin Dooley 5th/6th Yr Boys (A) St Kilians Bray 36:39
3 Shaun Carey 5th/6th Yr Boys (A) St Kilians Bray 39:53
4 Corey Doyle 5th/6th Yr Boys (A) St Kilians Bray 52:12
Orienteering in Ireland
Orienteering Ireland, Irish Sport HQ, Blanchardstown
D15 DY62, Ireland