info@orienteering.ie

Results

Cabinteely Park

28.01.2009

Leinster Schools League (Secondary) / No. 3 (Closed ?? Leinster Schools)

1st Yr Boys 1st Yr Girls 2nd /3rd Yr Boys 2nd/3rd Yr Boys 2nd/3rd Yr Girls 5th/ 6th Year Boys 5th/6th Yr Boys 5th/6th Yr Girls Beginners TY Boys TY Girls Transition Year Boys

1st Year 2.620km 7 controls

Name Class Club Time
1 Jonathan Quinn 1st Yr Boys St. Michaels College 8:59
2 Stephen Keely and Michael Doyle 1st Yr Boys St Kilians Bray 12:50
3 Shaun Kavanagh & Niall Hallinan 1st Yr Boys Castleknock Community S 13:14
4 Alan Johhnston 1st Yr Boys Castleknock Community S 15:12
5 Odhran Gillman and Joesph McLaughlin 1st Yr Boys St. Kilian's Bray 17:51
6 Eoin Carey 1st Yr Boys St. Kilian's Bray 19:01
7 Conor Devlin 1st Yr Boys St. Kilian's Bray 23:44
8 Thomas Anders & Mark Stapleton 1st Yr Boys Castleknock Community S 24:55
9 Marcus Coster and Jordan Flanagan 1st Yr Boys St Kilians Bray 26:27
Séan O'Malley & David Kelly 1st Yr Boys Castleknock Community S DNF
1 Rachel Murray & Hannah Kelly 1st Yr Girls Castleknock Community S 37:06

2nd/3rd Year 3.10km 9 controls

Name Class Club Time
1 Declan King & Robert Seaman 2nd /3rd Yr Boys Castleknock Community S 12:19
2 Michael Friel & Cathal Crossan 2nd /3rd Yr Boys Castleknock Community S 20:53
3 Dylan O'Driscoll & Eoin Goslin 2nd /3rd Yr Boys Castleknock Community S 33:54
1 Brian O'Malley 2nd/3rd Yr Boys Castleknock Community S 9:41
2 Niall Henry 2nd/3rd Yr Boys 11:04
3 Abu Elamin & Christopher Boyle 2nd/3rd Yr Boys Castleknock Community S 16:02
4 Jason Ryan, Franklin Belinga 2nd/3rd Yr Boys St.Mark's C.S. 17:40
5 Robert Farell 2nd/3rd Yr Boys St Kilians Bray 19:21
6 Cormac Carey & Stephen Wade 2nd/3rd Yr Boys Castleknock Community S 20:08
7 Aodhán Peelo & Mark Stapleton 2nd/3rd Yr Boys Castleknock Community S 20:42
8 Tom Hui 2nd/3rd Yr Boys St Kilians Bray 21:13
9 Jason Benson, Bill O'Connor 2nd/3rd Yr Boys St.Mark's C.S. 35:13
10 Stephen Nolan, Onur Yildirim 2nd/3rd Yr Boys St.Mark's C.S. 60:15
11 Ian Potter, Grant Farrell 2nd/3rd Yr Boys St.Mark's C.S. 155:14
Luke Brennan 2nd/3rd Yr Boys St. Kilian's Bray DNF
James O'Brien 2nd/3rd Yr Boys St Kilians Bray DNF
Robert Masterson 2nd/3rd Yr Boys St Kilians Bray DNF
Maciek Pietrowski 2nd/3rd Yr Boys St. Kilian's Bray DNF
Mikey Stevenson 2nd/3rd Yr Boys St. Kilian's Bray DNF
Jamie Brierton 2nd/3rd Yr Boys St. Kilian's Bray DNF
Jack Keenan, Conor O'Driscoll 2nd/3rd Yr Boys St.Mark's C.S. DNF
Dylan Hanley, Jason Kenna 2nd/3rd Yr Boys St.Mark's C.S. DNF
Carl Byrne, Sujay Satheesh 2nd/3rd Yr Boys St.Mark's C.S. DNF
Dylan Burgess, Adam Smith 2nd/3rd Yr Boys St.Mark's C.S. DNF
Aaron Fitzpatrick, Graham Lambe 2nd/3rd Yr Boys St.Mark's C.S. DNF
Daniel Duho, Sean Stafford 2nd/3rd Yr Boys St.Mark's C.S. DNF
Shane Hoare 2nd/3rd Yr Boys DNF
1 Maragret Murray, Shauna Reddin 2nd/3rd Yr Girls St.Mark's C.S. 23:11
2 Annemarie Edwards 2nd/3rd Yr Girls St Kilians Bray 23:49
3 Amy Elliott, Ellen Higgins 2nd/3rd Yr Girls St.Mark's C.S. 27:23
4 Aisling Coolin Nolan 2nd/3rd Yr Girls St. Kilian's Bray 27:57
5 Jessica Murray, Shauna Tormey 2nd/3rd Yr Girls St.Mark's C.S. 28:45
6 Sophie Conroy, Jessica Doran 2nd/3rd Yr Girls St.Mark's C.S. 30:21
7 Miriam Verdon 2nd/3rd Yr Girls St Kilians Bray 31:07
8 Noor Kashif and Lauren Coffey 2nd/3rd Yr Girls St. Kilian's Bray 31:49
9 Yolande Maketivila, Reima Alma 2nd/3rd Yr Girls St.Mark's C.S. 34:11
10 Kathy Waters 2nd/3rd Yr Girls St. Kilian's Bray 35:40
11 Aoife Greene, Martina Hannon 2nd/3rd Yr Girls St.Mark's C.S. 35:46
12 Rukayat Owolabi, Latifah Ramoni 2nd/3rd Yr Girls St.Mark's C.S. 190:38
Anna Hourihane & Emer Davey 2nd/3rd Yr Girls Castleknock Community S DNF
Dzana Hadzic & Aideen Lynam 2nd/3rd Yr Girls Castleknock Community S DNF
Amy O'Brien, Donna Vickers 2nd/3rd Yr Girls St.Mark's C.S. DNF
Mbombo Munongo, Maryna Sych 2nd/3rd Yr Girls St.Mark's C.S. DNF
Emer Moore, Meghan Lynch 2nd/3rd Yr Girls St.Mark's C.S. DNF
Laura Burke, Kayleigh Boland 2nd/3rd Yr Girls St.Mark's C.S. DNF

5th/ 6th Year Boys 0 controls

Name Class Club Time
1 Jamie Shortt 5th/ 6th Year Boys St. Kilian's Bray 22:13

5th/6th Year 3.530km 10 controls

Name Class Club Time
1 Brian Speller 5th/6th Yr Boys High School Rathgar 10:57
2 Sam Williamson 5th/6th Yr Boys High School Rathgar 15:07
3 Peter Williamson 5th/6th Yr Boys High School Rathgar 23:58
Stephen Carroll & Andrew Wall 5th/6th Yr Boys Castleknock Community S DNF
Niamh McDonagh 5th/6th Yr Girls High School Rathgar DNF

Introduction 2.280km 5 controls

Name Class Club Time
1 Orla O'Flanaghan Beginners Notre Dame 13:14
2 Naoise Byrne Beginners Notre Dame 15:12

Transition Year 3.490km 9 controls

Name Class Club Time
1 Shane O'Reilly TY Boys High School Rathgar 30:52
2 Lee Campbell TY Boys High School Rathgar 33:02
3 Patrick Wilson TY Boys High School Rathgar 34:57
Danzel Jones TY Boys High School Rathgar DNF
Jamie McAvinue TY Boys High School Rathgar DNF
Barry Frizzelle TY Boys High School Rathgar DNF
1 Stephanie Bourke TY Girls Notre Dame 15:52

Transition Year Boys 0 controls

Name Class Club Time
1 Kevin Dooley Transition Year Boys St. Kilian's Bray 78:57
Orienteering in Ireland
Orienteering Ireland, Irish Sport HQ, Blanchardstown
D15 DY62, Ireland