Results

Skerries

2020-07-21

Summer Evening Series / 'Come-and-try-it' Event / No. 2 (Pre-entry)

Short Medium Long

Short

NameClassClubTime
1Ben MurphyM1419:37
1Jerry MurphyM5519:37
3Laurel O’ConnorW10Setanta25:50:00
3Hazel ThompsonW45Setanta25:50:00
5Gabrielle KingW55Fingal25:52:00
6Dáithí GirvinM10Fingal26:15:00
7Fionnán GirvinM10Fingal26:30:00
7Fin GirvinW45Fingal26:30:00
9Sinead KearnsW16Fingal27:28:00
10Jean O'NeillW70Fingal28:33:00
11Geraldine O’DohertyW4033:41:00
12Aishling HegartyW1035:39:00
12Caoimhe HegartyW1035:39:00
12Laoise HegartyW1035:39:00
12Maeve HegartyW4535:39:00
16Dara Barry-Hayes40:26:00
16Oisín Barry-Hayes40:26:00
16Odhran Barry-Hayes40:26:00
16Fia Barry-Hayes40:26:00
16Grainne ConnollyW4040:26:00
21Emily McCullochW10Fingal41:25:00
21Robert McCullochM10Fingal41:25:00
21Louise McCullochW35Fingal41:25:00
24Giulia DohertyW12Great Eastern Navigators45:12:00
24Gavan DohertyM45Great Eastern Navigators45:12:00
26Barbara Mullins50:11:00
26Mathilde Mullins50:11:00
26Oscar Mullins50:11:00
26Philip MullinsM4050:11:00
--Sophia SheehyW1037:46:00 all controls wrong order
--Anna SheehyW3537:46:00 all controls wrong order

Medium

NameClassClubTime
1Brian FarrenM40Fingal32:52:00
2Tommy BurkeM65Fingal37:21:00
3Per-Olov ElovssonM60Fingal38:12:00
4Ian MurphyM50Fingal43:05:00
5Patricia OCleirighW50Ajax44:49:00
6Paul MulliganM6545:16:00
7Jim MulrooneyM60Setanta45:48:00
8Alexander GatovM12Fingal49:24:00
8Svetlana GatovaFingal49:24:00
10Sarah Mai HolmesW1255:52:00
10Brian HolmesM2055:52:00
10Claire BrettW5055:52:00
13Andrea McGealyW4555:52:00
13Tara MillsW2155:52:00
15Edith BirdcutW55Great Eastern Navigators56:49:00
16Jimmy McFaddenM14Balbriggan Scouts01:01:06
17Alan ForanM12Balbriggan Scouts01:01:08
17Leon DoroszkoM14Balbriggan Scouts01:01:38
19Cillian MortonM1001:03:05
19Tony DevlinM6501:03:05
19Odhrán GirvinM16Fingal01:03:49
22Aoife DonaghyW21Great Eastern Navigators01:05:32
22Clíodhna DonaghyW18Great Eastern Navigators01:05:35
24James RaviolosM14Balbriggan Scouts01:08:28
24Jimmy McFaddenM14Balbriggan Scouts01:08:28
24Jack HealyM14Balbriggan Scouts01:08:28
27Teddy OttoM5501:15:50
27Aisling SmithW4501:15:50
27Andreas KuschM5001:15:50
27Carol MartinW5001:15:50
31Daragh YoungM14Fingal01:17:15
32Aedeen LaneW4501:26:28
33Tadhg OByrneM1001:40:26
33Dexter OByrneM1001:40:26
33Georgina OByrneW4001:40:26
33Andrew OByrneM4001:40:26
--Isabell GodwinW1001:30:57 All controls Wrong Order
--Lorcan GodwinM1201:30:57 All controls Wrong Order
--Margaret GodwinW6001:30:57 All controls Wrong Order
--Damian GodwinM6001:30:57 All controls Wrong Order
--Créidhe O'SullivanW5028:22:00
--Conor CouedeloM1051:55:00
--Liam CouedeloM1451:55:00
--Alan CouedeloM4051:55:00
--Deborah CouedeloW4051:55:00
--Jeannine LairdW3501:15:01 C6 wrong order
--Aoibhin MortonW1201:24:34 all controls wrong order
--AnneMarie MortonW4001:24:34 all controls wrong order
--Alice HanlyW1001:34:31 M7,14,15
--Jack HanlyM1401:34:31 M7,14,15
--Berengere HanlyW4501:34:31 M7,14,15
--Freya BroderickW1201:34:31 M7,14,15
--Francesca GalleratiW4501:34:31 M7,14,15

Long

NameClassClubTime
1Eoin McCulloughM21Three Rock31:18:00
2Hugh CashellM65Curragh-Naas34:50:00
3John O DonovanM21Ajax36:41:00
4Mick FarrellM40Curragh-Naas38:52:00
5Sean KearnsM21Fingal40:37:00
6Brendan McCarthyM45Defence Forces47:26:00
7Ciaran LairdM3550:46:00
8Stephen HanlyM5051:30:00
9Graeme FrancisM55Lagan Valley54:10:00
10Andrew ButterfieldM55Great Eastern Navigators57:58:00
11Val JonesM65Fingal58:01:00
12Sarah Ní RuaircW40Fingal59:08:00
14John McCulloughM65Three Rock01:01:02
15Anna MusialW21Ajax01:09:44
16Des DoyleM70Great Eastern Navigators01:13:45
--Derek MannionM4501:19:32 M10
--Laura ColemanW2102:00:01 all controls wrong order

Action took 0.002 seconds
Orienteering in Ireland
  • Orienteering Ireland
    Irish Sport HQ
    Blanchardstown
    D15 DY62
    Ireland
  • fixtures@orienteering.ie
  • info@orienteering.ie