Results

Bushy Park

2019-11-20

Leinster Schools League (Primary) / No. 2

5th Class Boys 5th Class Girls 6th Class Boys 6th Class Girls

5th Class Boys

NameClassClubTime
1Caleb Costello & Mathew Hickey5th Class BoysSt. Fintans NS20:05
2Karac Tipping and Robert O'Brien5th Class BoysRathfarnham Parish NS23:25
3Conor Giles5th Class BoysSkryne NS25:14:00
4Advik Ajay & Max Egan5th Class BoysSt. Fintans NS27:47:00
5Oliver Greene5th Class BoysSt Nicholas Montessori28:35:00
6Eoin Garvey and Cormac MacCanna5th Class BoysSt. Fintans NS30:15:00
7Hugh Kelly5th Class BoysSkryne NS30:57:00
8Harris Connor5th Class BoysSkryne NS32:02:00
9Johnny Swan5th Class BoysSkryne NS32:41:00
10Oscar Leonard and James Matthews5th Class BoysRathfarnham Parish NS34:24:00
11Ethan McDonnell5th Class BoysSt. Peter's NS35:07:00
12Dillon O'Neill and Mark Sargent5th Class BoysRathfarnham Parish NS35:29:00
13Nathaniel Cooney5th Class BoysSkryne NS35:32:00
14DJ O'Reilly5th Class BoysSkryne NS36:31:00
15Calum Morris5th Class BoysSt. Peter's NS38:13:00
16Ivan Keogh5th Class BoysSkryne NS39:04:00
17Ben Diggins O'Donovan and Leo Dodd5th Class BoysRathfarnham Parish NS40:25:00
18Dylan Stone Blood5th Class BoysSt. Peter's NS40:37:00
19James Murphy5th Class BoysSkryne NS40:47:00
20Odhran O Beollain & Daniel Lawrie5th Class BoysSt. Fintans NS42:11:00
21Joshua Stewart and Kevin Smith5th Class BoysRathfarnham Parish NS42:14:00
22Frank Maher and Matthew Lew5th Class BoysRathfarnham Parish NS42:17:00
23Jack Foley5th Class BoysSkryne NS44:41:00
24Ross Hall5th Class BoysSt. Peter's NS44:49:00
25Zac Penny Taylor5th Class BoysSt. Peter's NS46:41:00
26Alex Donegan & Michael Bray5th Class BoysSt. Fintans NS48:01:00
27Ethan Dodd and James Sampson5th Class BoysRathfarnham Parish NS52:56:00
28Christian Rafter5th Class BoysSkryne NS53:14:00
29Shane O'Reilly5th Class BoysSt. Peter's NS54:28:00
30Jamie Lupo & Daniel Connolly5th Class BoysSt. Fintans NS54:44:00
31Ryan Mooney5th Class BoysSkryne NS58:16:00
32Noah Cullen5th Class BoysSkryne NS62:05:00
33Ben Ward5th Class BoysSkryne NS64:31:00
34Garret Fox5th Class BoysSkryne NS65:40:00
35Josh Joby Paul5th Class BoysFinglas Parochial NS72:04:00
36James Potterton5th Class BoysSt. Peter's NS72:43:00
37Christian Gahan5th Class BoysCorduff NS86:23:00
38Evan Graham5th Class BoysCorduff NS92:50:00
Christopher Nugent & Cillian Vogelaar5th Class BoysSt. Fintans NSDNF
Ronan Walsh & Finn Kenehan5th Class BoysSt. Fintans NSDNF
Jack Bolger and Gethin Kelleher5th Class BoysRathfarnham Parish NSDNF
Alex Graham5th Class BoysFinglas Parochial NSDNF
Alim Altuntas5th Class BoysFinglas Parochial NSDNF
Ben McClafferty and Eireonne Yap5th Class BoysSt. Fintans NSDNF
Rory Kerrigan5th Class BoysCorduff NSDNF
Sam Pringle and Max MacMahon5th Class BoysSt. Fintans NSDNF
Michael Burke and Harry Leahy5th Class BoysSt. Fintans NSDNF
Billy Canny and Shane Hanratty5th Class BoysSt. Fintans NSDNF
Daniel Harpur and Des Turvey5th Class BoysSt. Fintans NSDNF

5th Class Girls

NameClassClubTime
1G Daly & A O'Neill5th Class Girls - Loop ABMount Anville Montessori Junior School20:53
2Katie Clarke5th Class Girls - Loop ABSkryne NS20:55
3S Hassett & S Corbett5th Class Girls - Loop BAMount Anville Montessori Junior School22:59
4Esme Fowler and Martha Boyle-Little5th Class Girls - Loop ABRathfarnham Parish NS25:16:00
5G Hunt & A Murphy5th Class Girls - Loop ABMount Anville Montessori Junior School28:08:00
6Z Dunne & M O'Carroll5th Class Girls - Loop ABMount Anville Montessori Junior School28:21:00
7Leah Conagy5th Class Girls - Loop ABSt Nicholas Montessori30:20:00
8Chloe O'Flaherty5th Class Girls - Loop ABSt Nicholas Montessori30:26:00
9A Crehan & V Reid5th Class Girls - Loop BAMount Anville Montessori Junior School30:27:00
10A Keaveny & D McHugh5th Class Girls - Loop ABMount Anville Montessori Junior School30:57:00
11J Carroll & A Rogan5th Class Girls - Loop ABMount Anville Montessori Junior School34:01:00
12S Daly & D Phillips5th Class Girls - Loop BAMount Anville Montessori Junior School34:19:00
13Rachel Cole and Chloe Pratt5th Class Girls - Loop ABRathfarnham Parish NS35:00:00
14J Kennedy & M McGill5th Class Girls - Loop ABMount Anville Montessori Junior School35:06:00
15J Lyons & C MacKenzie5th Class Girls - Loop ABMount Anville Montessori Junior School35:29:00
16A Zou & A Smith5th Class Girls - Loop BAMount Anville Montessori Junior School35:59:00
17S Brazil & E Shannon5th Class Girls - Loop ABMount Anville Montessori Junior School36:32:00
18A Browne & F White5th Class Girls - Loop BAMount Anville Montessori Junior School36:46:00
19Skye Dunne5th Class Girls - Loop ABSt Nicholas Montessori36:54:00
20A Lavin & D Mannion5th Class Girls - Loop ABMount Anville Montessori Junior School37:08:00
21Rachel O'Dowd5th Class Girls - Loop ABSkryne NS37:59:00
22Emily Kyle and Rachel Kilcullen5th Class Girls - Loop ABRathfarnham Parish NS38:15:00
23Siofra Doherty5th Class Girls - Loop ABSkryne NS39:41:00
24E Blake & O Zhu5th Class Girls - Loop BAMount Anville Montessori Junior School42:10:00
25Isabella Meharg5th Class Girls - Loop ABSkryne NS43:21:00
26Kamanpreet Kaur Singh5th Class Girls - Loop BACorduff NS43:51:00
27Robyn Murphy and Isabel Fallon5th Class Girls - Loop BASt. Fintans NS44:00:00
28Eabha Dillon & Sophie Finucane5th Class Girls - Loop BASt. Fintans NS44:50:00
29C Beurghs & M Twamley5th Class Girls - Loop ABMount Anville Montessori Junior School44:58:00
30I Goddard & A Larkin5th Class Girls - Loop BAMount Anville Montessori Junior School45:34:00
31Tara Naughton and Zoe Yeomans5th Class Girls - Loop BASt. Fintans NS45:48:00
32Honor Daly5th Class Girls - Loop ABSkryne NS46:17:00
33S Coffey & N Taylor5th Class Girls - Loop BAMount Anville Montessori Junior School46:51:00
34Bella Bradley & Fiona Corbett5th Class Girls - Loop BASt. Fintans NS47:26:00
35Anastasia Titanu5th Class Girls - Loop ABSt. Peter's NS49:38:00
36S Fleming & O Lynch5th Class Girls - Loop BAMount Anville Montessori Junior School50:01:00
37Ava O'Donavan and Aoife Wrixon5th Class Girls - Loop BASt. Fintans NS50:44:00
38Roisin O'Sullivan & Kaylin Quilligan5th Class Girls - Loop BASt. Fintans NS51:33:00
39Sarah Hollywood5th Class Girls - Loop ABSkryne NS52:03:00
40H Houlihan & C O'Callaghan5th Class Girls - Loop ABMount Anville Montessori Junior School52:22:00
41Molly Reeves5th Class Girls - Loop ABSt. Peter's NS52:45:00
42Aoife Tobin and Isabelle Pollard5th Class Girls - Loop BASt. Fintans NS53:31:00
43Ellen McNevin5th Class Girls - Loop ABSkryne NS54:12:00
44Rebecca Pierce and Grace O'Neill and Roisin Barrett5th Class Girls - Loop BASt. Fintans NS54:25:00
45Isabelle Brown5th Class Girls - Loop ABSt. Peter's NS54:32:00
46Aoife Moss5th Class Girls - Loop ABSkryne NS56:26:00
47Tamlynn Murphy5th Class Girls - Loop ABSt. Peter's NS57:26:00
48Sasha Mupandanyama5th Class Girls - Loop ABSt. Peter's NS59:55:00
49H Jones & H Kelly5th Class Girls - Loop BAMount Anville Montessori Junior School60:06:00
50Megan O'Brien5th Class Girls - Loop ABSkryne NS60:12:00
51J Daly & J O'Donohoe5th Class Girls - Loop ABMount Anville Montessori Junior School60:14:00
52E Claffey & S Twohig5th Class Girls - Loop BAMount Anville Montessori Junior School60:50:00
53Sophia Duggan & Caoilfhinn Egan5th Class Girls - Loop BASt. Fintans NS61:28:00
54Ali Whelan and Lauren Glover5th Class Girls - Loop ABRathfarnham Parish NS66:16:00
55Ailbhe Hartford5th Class Girls - Loop BACorduff NS66:28:00
56Sally Nolan Grassick5th Class Girls - Loop BACorduff NS66:41:00
57Claudia Carroll5th Class Girls - Loop BACorduff NS68:38:00
58K Comyn & J Somers5th Class Girls - Loop BAMount Anville Montessori Junior School69:16:00
59Jody Casey5th Class Girls - Loop BACorduff NS69:34:00
60Abigail Phelan and Heidi Cole5th Class Girls - Loop ABRathfarnham Parish NS71:30:00
61Jemma McDonnell Hanlon5th Class Girls - Loop BAFinglas Parochial NS72:09:00
62Lottie O'Connor and Lucy Phelan5th Class Girls - Loop ABRathfarnham Parish NS72:15:00
63Emma Farrell5th Class Girls - Loop BACorduff NS75:53:00
64Sophie Smith5th Class Girls - Loop BAFinglas Parochial NS77:38:00
65A Coyne & M Shanley5th Class Girls - Loop BAMount Anville Montessori Junior School77:48:00
66Erin Murphy5th Class Girls - Loop BAFinglas Parochial NS78:47:00
67Olwyn McCabe5th Class Girls - Loop BACorduff NS79:35:00
68Isobel Aaron5th Class Girls - Loop ABSkryne NS81:00:00
69Sinead Rafferty5th Class Girls - Loop BACorduff NS81:09:00
C Blain & S Walsh5th Class Girls - Loop ABMount Anville Montessori Junior SchoolDNF
Mia Mathews5th Class Girls - Loop ABSt. Peter's NSDNF
Mia Gavin5th Class Girls - Loop ABSkryne NSDNF
Riona Toomey5th Class Girls - Loop ABSkryne NSDNF
G Cregg & R Quirke5th Class Girls - Loop ABMount Anville Montessori Junior SchoolDNF
Fionnuala Rowe5th Class Girls - Loop ABSt Nicholas MontessoriDNF
Laila Giles & Holly Martin5th Class Girls - Loop BASt. Fintans NSDNF
Lily Goold & Kate O'Hare5th Class Girls - Loop BASt. Fintans NSDNF
Ciara Jansen & Evie McGloughlin5th Class Girls - Loop BASt. Fintans NSDNF
A Fitzgibbon & G McConnell5th Class Girls - Loop BAMount Anville Montessori Junior SchoolDNF
Sophie Dunleavy5th Class Girls - Loop BACorduff NSDNF
Holly Colgan & Laura Connolly5th Class Girls - Loop BASt. Fintans NSDNF
Mia McCann and Sally Flynn5th Class Girls - Loop BASt. Fintans NSDNF

6th Class Boys

NameClassClubTime
1Daragh Young6th Class Boys - Loop DCCorduff NS19:58
2Jack Shorten6th Class Boys - Loop DCSkryne NS21:28
3Jayden McNally and Jason Robinson6th Class Boys - Loop DCRathfarnham Parish NS23:37
4Conor Reuter6th Class Boys - Loop DCSkryne NS24:20:00
5Callum Brown6th Class Boys - Loop CDSt. Peter's NS26:37:00
6Lucas Walsh6th Class Boys - Loop DCSkryne NS28:02:00
7Ruairí O'Neill6th Class Boys - Loop DCCorduff NS28:49:00
8Shane Weldon6th Class Boys - Loop DCCorduff NS31:17:00
9Charlie Hilliard6th Class Boys - Loop CDSt. Peter's NS31:20:00
10Ciaran Lyons6th Class Boys - Loop CDSt. Andrews NS32:55:00
11Nathan Lennon and Matthew McKenna6th Class Boys - Loop DCRathfarnham Parish NS33:52:00
12Colm McNelis6th Class Boys - Loop DCSkryne NS34:29:00
13Jack Whitley-Halvey6th Class Boys - Loop CDSt. Peter's NS35:18:00
14James Owens Nash6th Class Boys - Loop DCSt. Andrews NS35:38:00
15Hubert Sikora & Jill Flynn6th Class Boys - Loop CDRush Ns36:38:00
16Sean Quinn6th Class Boys - Loop DCSkryne NS37:04:00
17Martin Wall6th Class Boys - Loop DCSkryne NS37:40:00
18Max Corry6th Class Boys - Loop DCSkryne NS37:46:00
19Rory Tobin6th Class Boys - Loop DCSkryne NS39:48:00
20Daragh Kelly and Leo Kilroy6th Class Boys - Loop DCRathfarnham Parish NS41:06:00
21Shauna Farrell & Jay Roberts6th Class Boys - Loop CDRush Ns41:11:00
22Benjamin Dillon and Conor Grieve6th Class Boys - Loop DCRathfarnham Parish NS43:41:00
23Ashleigh Harrison & Jack Howard6th Class Boys - Loop CDRush Ns43:58:00
24Ben Ross and Andrew Saunders6th Class Boys - Loop DCRathfarnham Parish NS44:06:00
25Liam Fay6th Class Boys - Loop DCSkryne NS44:20:00
26Joseph Bodiu & Julia Olender6th Class Boys - Loop CDRush Ns44:57:00
27Charlie Bolger and Cuan Butler6th Class Boys - Loop DCRathfarnham Parish NS44:59:00
28Ciaran Sims & Elyse Jones6th Class Boys - Loop CDRush Ns45:06:00
29Philip O'Brien6th Class Boys - Loop DCSkryne NS45:08:00
30Jack Keogh6th Class Boys - Loop DCSt. Andrews NS45:34:00
31James Donnelly6th Class Boys - Loop DCSkryne NS48:00:00
32Evan Prole6th Class Boys - Loop CDSt. Peter's NS48:13:00
33Daniel Fulham & Ava McDonnell6th Class Boys - Loop CDRush Ns50:28:00
34Killian Murphy6th Class Boys - Loop CDSt. Peter's NS50:41:00
35Joshua Hayden6th Class Boys - Loop CDSt. Peter's NS51:15:00
36Jamie Kellett6th Class Boys - Loop CDSt. Andrews NS51:26:00
37Niall Devins6th Class Boys - Loop DCSkryne NS52:31:00
38Calum Mooney6th Class Boys - Loop CDSt. Peter's NS53:57:00
39Kim Coffee & James Martin6th Class Boys - Loop CDRush Ns55:19:00
40Ury Spain and Jack Wynne6th Class Boys - Loop DCRathfarnham Parish NS57:31:00
41Katie Coleman & Iarla Hurley6th Class Boys - Loop CDRush Ns58:00:00
42Harry Clarke6th Class Boys - Loop CDSt. Andrews NS59:22:00
43Joely Kennedy & Sophia Darris6th Class Boys - Loop CDRush Ns63:20:00
44Patrick Maguire & Niamh Warrell6th Class Boys - Loop CDRush Ns64:42:00
45Modestas Mogenis6th Class Boys - Loop DCSt. Andrews NS64:44:00
46John Joshua6th Class Boys - Loop CDSt. Andrews NS65:05:00
47Filip Weber6th Class Boys - Loop CDSt. Andrews NS65:06:00
48Kiela Ryan & Sophie Ranniels6th Class Boys - Loop CDRush Ns65:35:00
49Sarah Baughton & Eoghan Archer6th Class Boys - Loop CDRush Ns67:24:00
50Daniel Fair Brennan6th Class Boys - Loop DCSt. Andrews NS69:12:00
51George Lynch6th Class Boys - Loop CDSt. Andrews NS69:25:00
52Jay Boyle6th Class Boys - Loop DCFinglas Parochial NS70:05:00
53Gianluca Dorigo6th Class Boys - Loop CDSt. Andrews NS70:57:00
54Gail Campbell & Mikey Renehan6th Class Boys - Loop CDRush Ns72:10:00
55David Moore6th Class Boys - Loop DCFinglas Parochial NS75:16:00
56Alannah O'Reilly & Adam O'Hanlon6th Class Boys - Loop CDRush Ns75:46:00
57Tristan Piner6th Class Boys - Loop DCCorduff NS105:42:00
Max Taaffe6th Class Boys - Loop CDSt. Andrews NSDNF
Elliot O Donovan6th Class Boys - Loop CDSt. Andrews NSDNF
Santo Sen6th Class Boys - Loop CDSt. Andrews NSDNF
Beau Williams & Kyle Grimes6th Class Boys - Loop CDRush NsDNF
Luka Yeates6th Class Boys - Loop CDSt. Peter's NSDNF
Yasmin Kelly & Luke Ferguson6th Class Boys - Loop CDRush NsDNF
Lea Richardson & Sean McGuinness6th Class Boys - Loop CDRush NsDNF
James Black6th Class Boys - Loop CDSt. Andrews NSDNF
Odhran Kane6th Class Boys - Loop CDSt. Andrews NSDNF
Cormac Lawlor6th Class Boys - Loop CDSt. Andrews NSDNF
Michael Dvoynin6th Class Boys - Loop CDSt. Peter's NSDNF
Natalia Carrick & Thomas Byrne Toth6th Class Boys - Loop CDRush NsDNF
Billy Byrne Doherty & Maeve Hand6th Class Boys - Loop CDRush NsDNF
Jack Miller6th Class Boys - Loop DCSt. Andrews NSDNF
Reece Gargan6th Class Boys - Loop DCSkryne NSDNF
Cameron Oregan6th Class Boys - Loop DCFinglas Parochial NSDNF
Joshua Moore6th Class Boys - Loop DCFinglas Parochial NSDNF
Theodor Tuthill Fruend6th Class Boys - Loop DCSt. Andrews NSDNF
Bobby Laycock6th Class Boys - Loop DCSt. Andrews NSDNF
James Keogh6th Class Boys - Loop DCSt. Andrews NSDNF
Lucas Keogh6th Class Boys - Loop DCSt. Andrews NSDNF
Ryan Thomas6th Class Boys - Loop DCSt. Andrews NSDNF
Evan Whyte6th Class Boys - Loop DCCorduff NSDNF
Sean Silao6th Class Boys - Loop DCSt. Andrews NSDNF

6th Class Girls

NameClassClubTime
1Líle Tully6th Class GirlsCorduff NS25:02:00
2Sarah Codd6th Class GirlsCorduff NS30:03:00
3Rachel Williams6th Class GirlsSt. Peter's NS30:08:00
4Grace James and Isobel Johnston6th Class GirlsRathfarnham Parish NS31:00:00
5Chloe Renshaw6th Class GirlsSt. Peter's NS31:27:00
6Aoife Boylan6th Class GirlsCorduff NS33:47:00
7Robyn Collins6th Class GirlsSt. Andrews NS36:23:00
8Sarah Lees and Lara MacWilliam6th Class GirlsRathfarnham Parish NS36:28:00
9Ailbhe Lynch6th Class GirlsSkryne NS36:43:00
10Charlie Hartford6th Class GirlsCorduff NS37:52:00
11Lily Kelly6th Class GirlsSt. Andrews NS38:15:00
12Zoe Sargent and Georgia Wilson6th Class GirlsRathfarnham Parish NS38:29:00
13Niamh O'Grady6th Class GirlsSkryne NS41:43:00
14Julia White6th Class GirlsCorduff NS41:48:00
15Shireen Germaine6th Class GirlsSt. Andrews NS42:12:00
16Tillie Cashell6th Class GirlsFinglas Parochial NS42:39:00
17Lily Crocker Dunne6th Class GirlsSt. Andrews NS42:47:00
18Harriet Hayes6th Class GirlsSkryne NS44:36:00
19Arianna Burns6th Class GirlsSt. Andrews NS45:46:00
20Sophia Carey6th Class GirlsSt. Andrews NS46:14:00
21Amy Brennan6th Class GirlsFinglas Parochial NS49:34:00
22Ellen Hogan6th Class GirlsSkryne NS49:45:00
23Kerenza Talbot6th Class GirlsSt. Andrews NS50:03:00
24Niamh Darlington6th Class GirlsCorduff NS52:33:00
25Naoise Monaghan6th Class GirlsFinglas Parochial NS53:41:00
26Stesha Varghese6th Class GirlsSt. Andrews NS59:51:00
27Elizabeth Fitzpatrick6th Class GirlsSkryne NS71:47:00
28Ellie Kate McDonnell6th Class GirlsSkryne NS74:20:00
29Alannah Pettigrew6th Class GirlsSkryne NS75:21:00
30Maya Grogan6th Class GirlsSkryne NS79:13:00
31Abbie Donnelly6th Class GirlsSkryne NS84:55:00
32Josephine Moga6th Class GirlsSt. Andrews NS93:16:00
33Annabel Biju6th Class GirlsSt. Andrews NS99:14:00
Abigail Griffith-Lin and Ava Cullinan6th Class GirlsRathfarnham Parish NSDNF
Mufaro Sungai6th Class GirlsSt. Andrews NSDNF
Persis Johnson6th Class GirlsSt. Andrews NSDNF
Sarah McLoughlin6th Class GirlsSkryne NSDNF
Cassie Robertson and Chloe O'Neill and Rhea Malone6th Class GirlsRathfarnham Parish NSDNF
Alexandra Lowry6th Class GirlsSt. Andrews NSDNF
Mithisha Rajendran6th Class GirlsSt. Andrews NSDNF
Angelina Marsimova6th Class GirlsSt. Andrews NSDNF
Ellie Ushkova6th Class GirlsSt. Andrews NSDNF
Jessica Barugh6th Class GirlsCorduff NSDNF

Action took 0.006 seconds
Orienteering in Ireland
  • Orienteering Ireland
    Irish Sport HQ
    Blanchardstown
    D15 DY62
    Ireland
  • fixtures@orienteering.ie
  • info@orienteering.ie