info@orienteering.ie

Results

Santry Demesne

01.09.2019

Fingal September Scatter Series / No. 1

Long Long W Medium Medium W Medium JM Medium JW Short JM Short JW Short Others

Long

Name Class Club Time
1 Sean Kearns M21 Fingal 18.39
2 Trevor Hodkinson M50 Great Eastern Navigators 21.45
3 Brian Rowe M50 Great Eastern Navigators 21.46
4 Marcus Elovsson M18 Fingal 23.19
5 Chris Slattery M45 Fingal 26.55
6 Alan Cors SUOC 28.12
7 Val Jones M60 Fingal 28.28
8 Tommy Burke M65 Fingal 28.50
9 Oscar Rowe M14 Great Eastern Navigators 30.24
10 Angus Tyner M50 Setanta 30.50
11 Per Olov Elovsson M60 Fingal 31.08
12 Joseph Butterfield M18 Great Eastern Navigators 32.10
13 Dara Redmond M21 Three Rock 35.35
14 Michael Beary M60 Ajax 39.48
15 Kevin O'Kelly M60 Three Rock 68.00

Long W

Name Class Club Time
1 Cliodhna Donaghy W18 Great Eastern Navigators 22.46
2 Niamh O'Boyle W35 Curragh-Naas 23.04
3 Karen Convery W35 Three Rock 27.02
4 Emily Rowe W14 Great Eastern Navigators 28.46
5 Eileen Young W50 Fingal 28.48
6 Eva Mazurova W21 Ajax 29.42
7 Martina Rowe W45 Great Eastern Navigators 31.33
8 Jean O'Neill W70 Fingal 32.32
9 Svetlana Gatova W40 Fingal 33.03
10 Caroline Reid W45 Setanta 36.27
11 Zoe Tyner W18 Setanta 37.47
12 Aine Joyce W55 Great Eastern Navigators 38.20
13 Clodagh O'Donnell W14 Great Eastern Navigators 40.08

Medium

Name Class Club Time
1 David Quinn M65 Great Eastern Navigators 23.00
2 Anthony Reilly M21 AROS 23.37
3 Mangan Family Defence Forces 27.55
4 Vlad Gatov M40 Fingal 29.45
5 David Lynch M21 Three Rock 32.26
6 Brian Gavigan Three Rock 38.22

Medium W

Name Class Club Time
1 Kathryn Walley W55 Fingal 25.14
2 Creidhe O'Sullivan W45 Great Eastern Navigators 27.09
3 Edith Bridcot W55 Great Eastern Navigators 27.36
4 Brenda Hynes W65 Great Eastern Navigators 31.23
5 Gabrielle King W55 Fingal 32.11
6 Sandra Velthuis W50 Great Eastern Navigators 33.19
7 Olwyn James Three Rock 42.44
8 Deirdre Walsh Three Rock 42.47
9 Sandra McCullough Three Rock 53.42
10 Breda Farrell Three Rock 53.42

Medium JM

Name Class Club Time
1 Tivon Tyner M14 Setanta 30.56
2 Kate McGirl w12 Three Rock 38.49
3 Joseph Walsh M18 Three Rock 42.41
4 Lucas Garvey M10 Three Rock 58.00
5 Niall Reynolds M10 Fingal 60.50

Medium JW

Name Class Club Time
1 Sinead Young W14 Fingal 22.26
2 Fionnuala Rowe W10 Great Eastern Navigators 28.58
3 Katya Gatova W16 Fingal 34.37
4 Evelyn Gavigan Three Rock 38.49
5 Sylvia Gavigan W12 Three Rock 42.00
6 Aoibhinn Reynolds W10 Fingal 60.50

Short JM

Name Class Club Time
1 Darragh Young M12 Fingal 18.46
2 Alfie Tyner M10 Setanta 20.50
3 Cillian Ryan M10 Fingal 22.07
4 Hamish Church M10 Curragh-Naas 22.55
5 Paul Butterfield M16 Great Eastern Navigators 23.49
6 Conor O'Boyle M10 Curragh-Naas 23.53
7 Patrick Ryan M10 Fingal 24.10
8 Alexander Gatov M12 Fingal 34.06

Short JW

Name Class Club Time
1 Orla Church W12 Curragh-Naas 25.37
2 Orla Young W18 Fingal 27.00
3 Catherine O'Kelly W10 Setanta 34.40
4 Tara Kerley W12 Fingal 47.45

Short Others

Name Class Club Time
1 Andrew Butterfield M55 Great Eastern Navigators 28.18
2 Con Carroll M85 Three Rock 38.47
3 Nicola Elovsson W55 Fingal 43.20
Orienteering in Ireland
Orienteering Ireland, Irish Sport HQ, Blanchardstown
D15 DY62, Ireland