info@orienteering.ie

Results

Macroom Castle Demesne

29.12.2018

Cork County League / Family Day / No. 10

Blue Green Red Orange Yellow BLUE COURSE: 5.0 km, 60 m, 24 c Three Rock

Blue

Name Class Club Time
1 Eric O'Connor M50 BOC/Friar's Walk 38.36
2 Sean Murphy M45 Defence Forces 39.43 Fix
3 Ken O'Neill M40 BOC/Blackrock 41.43 Fix
4 Patrick Murphy M60 BOC/Glasheen 43.12 Fix
5 Trisha O'Mahony W21 BOC/Youghal 48.52 Fix
6 Ted Lucey M21 LINCO 52.28 Fix
7 Dorota Michalec W21 BHC 58.12 Fix
8 John Neary M21 BHC 58.12 Fix

Name Class Club Time
GREEN COURSE: 4.8 km, 60 m, 24 c Three Rock

Green

Name Class Club Time
1 Eric Curry M21 BOC/Waterfall 43.23 Fix
2 Tom Fleming M50 BOC/Newcastlewest 58.03 Fix
3 Mark Sheehan M21 Doneraile 59.58 Fix
4 James Rahilly M50 BOC/Lyre 62.17 Fix
5 William Curry M50 Waterfall 66.48 Fix
6 Francis Cleary M60 Kerry O/Tralee 69 Fix

Name Class Club Time
RED COURSE: 4.0 km, 50 m, 21 c Three Rock

Red

Name Class Club Time
1 Fiachra Dennehy M10 BOC/Mallow 45.5 Fix
2 Caroline Dennedy W21 BOC/Mallow 46 Fix
3 Gerard Dennedy M21 Calgary Canada 46 Fix
4 Rory Costelloe M60 Kerry O / Tralee 48.3 Fix
5 James Law M10 Midleton 54.35 Fix
6 Wesley Law M45 BOC/Midleton 54.4 Fix
7 Orna Costelloe W16 Kerry O / Tralee 60.1 Fix
8 Annemarie Lucey W55 BOC/Dromahane 66.19 Fix
9 Barbara Nawra W10 Ballincollig/Poland 68.12 Fix
10 Isabela Nawra W10 Ballincollig/Poland 68.12 Fix
11 Kasia Nawra W10 Ballincollig/Poland 68.12 Fix
12 Robert Nawra M10 Ballincollig/Poland 68.12 Fix
13 Gerard Nawra M35 Ballincollig/Poland 68.15 Fix
14 Cian O'Mahony M10 Sheep's Head 72.1
15 Claire O'Mahony W21 Sheep's Head 72.15
16 Aoibhe O'Mahony W10 Sheep's Head 73.32
17 Eoin O'Mahony M14 Sheep's Head 73.32
18 Finbarr O'Connell M14 Portland USA 74.04 Fix
19 Liam O'Connell M12 Portland USA 74.04 Fix
20 Jimmy McCullagh M50 BOC/Waterfall 74.1 Fix
21 Micheal O'Connell M50 Portland USA 74.1 Fix
22 Ruth O'Connell W40 Portland USA 74.1 Fix
23 Patrick O'Sullivan M10 BOC/St. Anthony's/Blackrock 75.14
24 Sarah O'Sullivan W12 BOC/Eglantine NS/Blackrock 75.14
25 Adrian O'Sullivan M21 BOC/Blackrock 75.2 Fix
26 Norena O'Sullivan W21 BOC/Blackrock 75.2 Fix
27 Jack O'Mahony M10 Sheep's Head 75.4
28 Finn O'Mahony M21 Sheep's Head 75.45
29 Hazel Hurley Three Rock 98.14
30 Jacob McNamara M10 Midleton 98.14 Fix
31 Shauna McNamara W12 Midleton 98.14 Fix
32 Thomas McNamara M14 Midleton 98.14 Fix
33 Annie McNamara W21 Midleton 98.2 Fix
34 Tom McNamara M21 Midleton 98.2 Fix
35 Caylin Hegarty W10 Farran 99.05 Fix
36 Paul Jnr Hegarty M10 Farran 99.05 Fix
37 Sean Hegarty M10 Farran 99.05 Fix
38 Marion Hegarty W10 Farran 99.1 Fix
39 Paul Snr Hegarty M21 Farran 99.1 Fix
40 Kellie Mrgan W12 BOC/Cork City 101.5 Fix
41 Rebecca O'Neill W12 BOC/Blackrock 101.5 Fix
42 Lucy Taylor W12 BOC/ 101.5 Fix
43 Mrgan W21 BOC/Cork City 102 Fix
44 Djivdjica O'Neill W21 BOC/Blackrock 102 Fix

Name Class Club Time
ORANGE COURSE: 3.3 km, 40 m, 16 c Three Rock

Orange

Name Class Club Time
1 Ewan Murray M10 BOC/Midleton 37.44 Fix
2 Griffin Murray M35 BOC/Midleton 37.5 Fix
3 Cathy O'Mahony W35 BOC/Youghal 53.23 Fix
4 Emma Barrett W12 Eglantine NS 59.5 Fix
5 Aaron O'Connell M12 Ballinagree NS 59.5 Fix
6 Connie O'Connell W12 Ballinagree NS 59.5 Fix
7 Julie O'Connell W21 Ballinagree NS 59.5 Fix
8 Mairead O'Connell W21 Ballinagree NS 59.5 Fix
9 Leah O'Sullivan W12 BOC/Blackrock/Eglantine 59.5
10 Cathal Carter M10 Donoughmore 69.35 Fix
11 Cian Casey M10 Donoughmore 69.35 Fix
12 Donagh Casey M10 Donoughmore 69.35 Fix
13 Kevin Carter M21 Donoughmore 69.4 Fix
14 Niamh Casey W21 Donoughmore 69.4 Fix
15 Sarah Carter W10 Donoughmore 74.02 Fix
16 Aoibhin Carter W21 Donoughmore 74.1 Fix
17 Jennie Sadovyi W10 Ballyhooly NS 75 Fix
18 Gretta Mack W12 Castlelyons 75.5 Fix
19 Kirill Sadovyi M10 Ballyhooly NS 75.5 Fix
20 Lucey Sadovyi W12 Ballyhooly NS 75.5 Fix
21 Mack W21 Castlelyons 76 Fix
22 Sadovyi W21 Ballyhooly 76 Fix
23 Dime Three Rock 76
24 Ivan Three Rock 76
25 Oisin Three Rock 76
26 John Casey M10 Donoughmore 85 Fix
27 Oisin Casey M12 Donoughmore 85 Fix
28 Joy Griffin W10 St. Joseph's NS Macroom 115.3
29 Joy Griffin W10 St. Colman's NS Macroom 115.3
30 Ed Odhran M10 Ballynvourney 115.3 Fix
31 Scelly Cummins W21 Macroom 115.35 Fix
32 Griffin Macroom 115.35 Fix
33 Dinko Horvat M10 Cork City/Croatia 118 Fix
34 Goran Horvat W10 Cork City/Croatia 118 Fix
35 Daniel Horvat M40 Cork City/Croatia 118.2 Fix
36 Mirela Horvat W35 Cork City/Croatia 118.2 Fix

Name Class Club Time
YELLOW COURSE: 2.6 km, 40 m, 14 c Three Rock

Yellow

Name Class Club Time
1 Muireann Dennehy W10 Millstreet 52 Fix
2 Siun Dennehy W10 Millstreet 52 Fix
3 Patrick Dennehy M21 Millstreet 52.1 Fix
4 Holly O'Driscoll W10 Kilcorney 53.35 Fix
5 Kathleen O'Driscoll W10 Kilcorney 53.35 Fix
6 Deirdre O'Driscoll W21 Kilcorney 53.4 Fix
7 Tommie O'Driscoll M21 Kilcorney 53.4 Fix
8 Finn Murray M10 BOC/Midleton 55.45 Fix
9 Lia Murray W10 BOC/Midleton 55.45 Fix
10 Denise Murray W45 BOC/Midleton 55.5 Fix
11 Rory O'Murchu M10 Ballyvourney 69.14 Fix
12 Amelie O'Donovan W10 BOC/Blackrock 69.58 Fix
13 Patrick O'Donovan M10 BOC/Blackrock 70 Fix
14 Gary O'Donovan M35 BOC/Blackrock 70.1 Fix
15 Culann O'Murchu M10 Ballyvourney 71.3 Fix
16 Sarah O'Murchu W21 Ballyvourney 71.4 Fix
17 Liam O'Sullivan M10 Barryroe NS 83.35 Fix
18 Lily O'Sullivan W10 Barryroe NS 83.35 Fix
19 Deirdre O'Sullivan W21 Barryroe NS 83.4 Fix
Orienteering in Ireland
Orienteering Ireland, Irish Sport HQ, Blanchardstown
D15 DY62, Ireland